Притеснена - така ли растат децата?!?

  • 754
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте на всички,
питам се така ли растат децата, постоянно се притесняваш, тревожиш за най-малката подробност.Моята дъщеря е на 10 мес. и до 8-мия изобщо не боледуваше (не е кихнала даже). Когато навърши 8 м. се разболяхме мгото сериозно - висока т-ра (40 градуса), повръщане, разтройство, лежахме 15 дни в инфекциозна болница на системи, но слава богу мина и замина.
Сега преди месец пак т-ра 37.5, хрема, кашлица - били зъбки.Вече се сдобихме с два. И сега при най-малкото неразположение ми се изправят косите.Много се стресирах, аз която никога не съм била паника, сега изпитвам ужас като си спомня през какво минахме.Ако захленчи, стане кисела веднага я пипам дали е топличка или меря с термометъра.
Вчера например, не си изяде кисела в 16.30 ч. и аз изпаднах в паника - тя, която е толкова яшно дете, има една приказка, по което време да й предложиш все е гладна - не и не мръщи се, отвръща глава и яде чак в 18.00 ч., а пред нощта се събуде в 03.00 ч. гладна, защото заспа в 20.00 ч.
Днес не издържах премерих т-рата - нямаше.
Незнам как е при Вас?!? Ще се развам да споделети опита си и дали съм права да се притеснявам толкова много?!? Как при Вас никнеха зъбките - на какъв период се появяваха неразположенията?
Благодаря предварително.

# 1
Най-добре е да престанеш да се притесняваш, няма причина... Да, така растат, и все нещо ще изскочи. Мисля, че не са много мамите, които могат да кажат, че не са имали абсолютно никакъв проблем...
Първо за зъбките - при всички никнат различно. Някои с температури, ангини (имам приятелка), подсичане, плач нощем и т.н. При други се разбира по тракане на лъжицата по новите зъбки.
Второ за яденето - липсата на апетит би могло да бъде един от симптомите за някакъв проблем, но в комбинация с други някакви - проплакване, хленчене и т.н. Нормално е да се появяват изменения в яденето, при нас постоянно е така - един ден яде, друг ден не. Ами избира си какво да яде, не всички неща харесва, а не искам да насилвам.
А проблемчета все възникват, това да не те плаши... Всъщност при нас е имало 3 по - сериозни и преминаха.
Така че, споко!!! Много, ама много е важно да не се взираш прекалено, да не се притесняваш, да пазиш себе си от излишни притеснения ...

# 2
  • Мнения: 364
да, така е!един ден яде, следващите два и любимите неща отказва...зъбките поне при нас не бяха особен проблем, макар че някои пробиха след температура... после след като проходи също ще имаш тревоги - имаше при нас 2-3 по-сериозни падания, и то след като проходи стабилно. така че спокойно!

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Нормално е една майка да се притеснява за детето си;
но, когато никнат зъбки, това е положението - не яде, яде малко, не спи или ако спи, има неспокоен сън, разстройство, температура...
Неприятно е, просто трябва да се поуспокоиш малко, всичко ще отмине Peace

# 4
  • Мнения: 40
Бъди спокойна, отпусни се, защото като си напрегната , не е добре и за детенце, и за теб. С децата има доста проблеми, но повечето минават бързо. На нас зъбите ни никнат с нощно плачкане и подсичане на дупе. След такава нощ всички сме нервни. Пробвай с Панадол и Калгел. На нас все пак помагат. А за яденето си помисли- нима на нас възрастните ни се яде винаги? Може просто да няма апетит. Ако няма някакви трайни проблеми, свързани с храненето, не се притеснявай. На другия ден може да яде като ламя.
 Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Никненето на зъбите е кошмар.В момента дребния му никнат.Разстройство,температура,рев,спря да спи вечер.Ужас #Crazy.Два долни пробиха и реших че ще си почина малко,но уви не,продължава с рева и разстройството, явно още ще никнат Cry
А за притесненията вече ще е така и на 30 да станат ние ще се притесняваме за тях.Това е да си родител Hug

# 6
  • Мнения: 928
Така растат Simple Smile Вече сме с 14 зъба. Минахме и през растройство и през температури, със злоядството още не сме се преборили. Днес реши, че ще се катери, където може - на масата, върху нощното шкафче прав...  Гледам да не се шашкам, обезопасявам с възглавници или стоя до него и го държа и така. Гледай по-весело на нещата, гушкайте се, играйте, мисли позитивно и всичко ще е наред. Ако имаш нужда от почивка извикай някоя баба за ден-два - в най-ужасните им периоди и това е решение   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 181
явно така растат. При нас също има емоции и притеснения. То не бяха температури, зъби, разстройства, неядене, после пък много ядене, кашлици, хреми, ревове през нощта. Спъва се, удря си главата, пада от леглото си вече 5 пъти, от количката падна един път. Изобщо няма скука.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 826
Едно време си мислех,че като се омъжа,като имам деца и т.н. вече всичко ще е идеално.Е да ама не.Сега си имам две госпожици-на 4г и на 1г.Да са ми живи и здрави,ама спокойна не съм била откакто са се родили.Не боледуват често,напротив,но все за нещо се притеснявам.Мъжа ми твърди,че ако нямам проблеми си ги създавам.Е,явно всички майки са така.

# 9
  • Мнения: 168
И аз си задавах по едно време този въпрос. Прави са хората, като казват "Малки деца-малки ядове, големи деца-големи ядове". Като отминат бебешките неволи (колики, зъбки), продължават инцидентите-падат, удрят се или докопат нещо опасно и хайде в устата. Трябва непрекъснато да бдим над децата. За пубертета не ми се и мисли-компании, приятели... После живот и здраве идват внучетата и хайде пак на нова сметка. Кръговрата на живота.
Много ми хареса една мисъл, че да си майка, трябва да пуснеш сърцето си да се разхожда извън тялото. Горе-долу това е положението, така, че да си свикваме от сега.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 99
Няма да забравя как се бях паникъосала след като се прибрахме от родилноя дом.Постоянно го наблюдавах,мерех му Т привсяка смяна на памперса.Обаждах се веднъж на докторката,след като му се промени цвета на акото.Но сега вече съм по-спокойна и по-уверена в себе си,а и вече го познавам мн. по-добре и улавям всяка промяна в поведението.А за храненето си мисля,че нормално понякога да не е гладен.Зависи от това колко активен е.
Но въпреки всичко винаги ще се притесняваме от сега нататък,след като сме ги създали! Wink

Общи условия

Активация на акаунт