Вегетарианска седма - кой какво ще готви днес?

  • 99 239
  • 851
  •   1
Отговори
# 195
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
С детето ще правим коледни сладки. Търся рецепта без захар, по възможност шоколадови , но не е задължително, отгоре може да ги украся с шоколад. Crazy
Някой има ли изпитана рецепта?

# 196
  • гр. София
  • Мнения: 395
Правила съм щруделките и овесените бисквити на Руми, като и двете рецепти се приеха много добре от любителя на сладко вкъщи. Според мен на последните може да им се добави и шоколад. Но не съм особено сигурна колко ще са подходящи за украсяване. Руми има още здравословни рецепти за сладкиши, така че може и нещо друго да си харесаш от сайта ѝ.
Сетих се за този линк за заместване на захарта в печива, който някой бе пуснал във форума преди време. Може също да ти е полезен.
Ще се радвам да споделиш какви сладки си направила Simple Smile

Аз в крайна сметка направих за вечеря печено сирене с мед и орехи, вдъхнових се от съседната тема. Много вкусно стана Heart Eyes

# 197
# 198
  • Мнения: 7 034
Карфиол със запържена панирировка в масло
Супа от тиква

# 199
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
пълнени чушки с кус-кус и зеленчуци
днес смятам да правя панирана целина

събота бяхме в китайски ресторант, където си избираш сам суровите продукти и соса и ти ги сготвят.
хем не ядах много, все зеленчуци, но после стомаха ми беше в кома.
събота не вечеряхме, в неделя ядахме само за обед  hahaha

намерих няколко рецепти за сладки. тази година искаме да наблегнем на декорирането, т.е. трябва да са плоски, за да слагат децата нещо отгоре. да видим какво ще стане... Crazy

# 200
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
от целината направих cordon blue и стана много сполучливо, та пускам технологията:

целината се обелва и се реже на равни шайби 0.3-0.5см. бланшира се за 3-5м. зависи от дебелината.
между всяка шайба се слага шайба жълто сирене (мъжът ми не е веге и получи и шайба шунка). инстантно картофено пюре се смесва със сол и подправки по желание (пипер, куркума, т.н.) и шайбите се потапят в разбито яйце, после в сухото пюре. пържи се с малко мазнина на слаб огън. отвън стават хрупкави, вътре меки и ароматни.  Mr. Green

днес ще правя ориз със зеленчуци

# 201
  • София
  • Мнения: 4 305
Хм, интересно звучи кордон блу по този начин!

При нас веганска торта с тиквено-косов крем и шоколадова "сметана". Не е върховна, но е далеч по-добра от много други торти, които съм пробвала.
Крем супа от тиква
Пържено темпе
Вариации на салати с рукола
Утре ще правя фритата алла пицайола и салата червено цвекло

# 202
  • Мнения: 725
Мляко с ориз, но с кокосово мляко, веган крем супа от тиква а днес сме на смутита и чай

# 203
  • Мнения: 769
Едно предложение за постно ястие...

Къри грах с тофу

Asyalein ,използвам течна стевия за приготвяне на сладкиши.Какви точно коледни сладки имаш желание да направиш?Мога да пробвам нещо.....и да дам рецепта....обичам да експериментите....

# 204
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Asyalein ,използвам течна стевия за приготвяне на сладкиши.

моята е на прах и доста сладка. ще изрязваме с формички и отгоре децата ще украсяват, т.е. нещо за разточване и изрязване.

# 205
  • София
  • Мнения: 3 020
булгур с гъби
картофени кюфтета с тиквичка
пица
качамак
яйца на очи

# 206
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 731
Чета разни много интересни идеи bouquetКопирах си и рецептите за бисквитки! Сега трябва да намеря и време Laughing Тази вечер салата от прясно зеле и домати. А и качамак ще направя.
Купих си брашно от гроздено семе. Дайте изпробвани рецепти!

# 207
  • Мнения: 36
Хрупкави картофи на фурна заляти със сос бешамел и топено сирене chef


ммм звучи апетитно, но май е твърде калорично Mr. Green

# 208
  • Мнения: 725
Вчера червена леща, днес картофи на фурна със чушки, лук, моркови обилно поръсени със галета и други подправки стават изключително хрупкави и вкусни

# 209
  • София
  • Мнения: 1 678
тъкмо се настройвам да почвам една крем супа от броколи (с картофи и моркови) и се чудя дали да не й направя застройка накрая с яйце и кис. мляко. Мислите ли, че ще стане вкусно?

Общи условия

Активация на акаунт