Отговори
# 720
  • Мнения: X
Ендокриноложката без да ми го мери ме предупреди да не ям солено, за да не започна да вдигам кръвно  Rolling Eyes
#Crazy на мен защо никой не ми е казал, че от соленото може да се вдигна кръвно. Аз на едно ядене похапвам по половин солница.
Иначе последно ми беше 120/80 и почти винаги съм имала такова.  Whistling

И аз така обичам да си похапвам солено, но сега се опитвам да внимавам  Peace

# 721
  • Мнения: 781
Хоп-троп, и аз в групата на разсеяните Joy
Remindera на телефона прелива от задачи, нося разни листа в чантата и пак ми е пълна каша. Чудя се кога ще забравя, че и на работа трява да дойда Grinning
А сега с подготовката за рождения ден на малката е истинска лудница, добре че е ММ да му връча списък със задачи и вечерта само да питам дали е изпълнено

# 722
  • Мнения: 356
И аз към разсеяните.При мен става опасно вече - бях излязла цял ден навън,а у дома котлона си работи... Това никога не ми се беше случвало  Crazy
Тъкмо щях да питам,дали при някоя са започнали киселините,ама гледам са ме изпреварили Simple Smile
vickityyy ,не си сама  Simple Smile Аз ги боря само със вода със сода и лимон .

# 723
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 331
Октомврийското мъниче поздравява мама с първото ритниче.
Плюс един глас от мен Simple Smile

# 724
  • София
  • Мнения: 504
Киборгче, мерси за идеята за справяне с киселините. Аз миналия път нищо не правех, търпях си болката и дискомфорта и си трайках. Сега ще опитам с водата с лимон. Някъде четох, ще е много опасно и трябва да се лекува с медикаменти задължително, което леко ме стресна. Другата седмица ще питам и АГ-то за мнение. По принцип аз съм с колит и гастрит и явно това играе някаква роля.
Malachika, аз от известно време си нося в чантата малко тефтерче и си пиша задачките за деня. Понякога даже отбелязвам и точка да прибера детето от градина, че каквато съм завеяна някой ден може да си остане там.
И аз гласувам за: ОКТОМВРИЙСКОТО МЪНИЧЕ ПОЗДРАВЯВА МАМА С ПЪРВОТО РИТНИЧЕ.
Аз да ви се оплача. Преди малко проверих в сайта на НОИ и болничния ми още не е отчетен в системата. Чудя се да се ядосвам ли на АГ-то или в НОИ имат забавяне. Болничният ми е с дата 27.04 и на 28.04, когато си го взех на хартиен носител, още не беше пратен. Иначе ми се продължава болничния с комисия от 26.04 до 25.05. Притеснява ме, че има срок 7 дни да се подаде в НОИ. Тези 7 дни изтичат в неделя, но днес е последният работен ден. Ще бъда благодарна някоя мама да даде мнение.
Извинявам се на цялата група, че ви занимавам с моите глупости, но от друга страна може да съм полезна на някой.

# 725
  • София
  • Мнения: 575
Здравейте и от мен, днес с прекрасни новини! Обувам едни розови гащета, защото според лекаря ще имаме момиченце Simple Smile
Сутринта бях на лекар и огледаха бебо много обстойно от всички страни, чак имам снимка как се е хванало за главата с две ръце Simple Smile)
Днес влизам в 16та седмица и направихме късния БСХ, според частния лекар няма смисъл от него защото първия ми е с много добри показатели, но според лекарката по ЗК - хубаво било да го направя:)
Питах лекаря вижда ли се нещо като отлепена плацента, но той каза, че не вижда такова нещо.., че всичко е наред и бебо се развива като по учебник  Mr. Green Много съм щастлива от новините и най-вече, че бебо е добре Simple Smile
Вики, относно болничния - когато крайния срок за подаване е почивен ден, за краен срок се приема първия работен след това. Т.е. ако неделя ти е крайния срок за подаване на болничния - могат да го подадат и в понеделник. Аз незнам как е редът с електронните болнични сега - знам само че освен АГ-то, данни за болничните се подават и от работодателя, и докато не се срещнат в системата на НОи данните от лекаря и от работодателя - болничния не се обработва за зплащане. newsm78

# 726
  • София
  • Мнения: 504
Eos, мерси за отговора. Първо честито за хубавите резултати и честита девойка.
Мен не ме притеснява кога ще бъде изплатен, а че изобщо не фигурира в системата на НОИ. Днес ми изплатиха болничния 27.03-25.04. Т.е парите от сегашния болничен ще видя към края на май. По мои сметки до 03.05 трябва да е подаден електронно, а до 10.05- на хартиен носител от счетоводителя на фирмата(аз съм го предала във фирмата на 28.04). Щом понеделник е крайният срок, аз ще чакам търпеливо и ако няма развитие, че говоря с АГ-то. Мерси още веднъж.

# 727
  • София
  • Мнения: 575
Аз смятам след майските празници да излизам в болнични и се чудех..колко време след като изляза ще си получа първото обезщетеиние.. newsm78 newsm78 Лекарката каза, че ще ми пусне първо 14 дневен болничен и след това ще мина на комисия и ще са ми все по 30 дни следващите болнични...
Но ми се искаше да знам ориентировъчно кога ще ми изплащат болничните, все пак само на тях ще разчитам.. #Crazy

# 728
  • София
  • Мнения: 504
Eos, аз знам, че се изплаща 15 дни след като е подаден и на хартиен носител. Моят първи болничен е подаден в НОИ около 12.04-15.04, изплатиха ми го днес(30.04). Значи ако твоят е от 07.05 да кажем, и го внесат в НОИ до 21.05, трябва да получиш парите около средата на юни, но може и да греша. Предполагам, че през май ще вземеш заплата за април и през юни, малка част от заплатата за май, освен това първите 3 работни дни от болничния се изплащат от работодателя. Мисълта ми е, че ще се наредят нещата с плащанията и няма да има голяма дупка.

# 729
  • Мнения: 3 196
ЕОS, поздравления за хубавите новини! Само такива да се чуват  Hug

# 730

Общи условия

Активация на акаунт