Вибрации от климатик

  • 5 447
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте имам голям проблем, климатика на съседите ми от горе вибрира и предава вибрации на цялата стена и в 2 от стаите (които са на тази стена) не се стои. Климатика е инверторен и когато оборотите му паднат, тоест стане в режим на поддържане на топлина (което е 80% от времето)  става някакъв резонанс и цялата стена започва да вибрира. Съседите не го усещат но казаха че ще направят каквото кажа за да оправим проблема обаче аз не знам какво да правя, сложихме тампони нямаше почти никакъв ефект, преместихме го (от стената на стряхата (плочата на тавана) те са под нея и пак вибрира , не знам какво да правя ако някои се е сблъсквал с тоя проблем ще се радвам да ми каже решение

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Би трябвало като се измести тялото на климатика да спре да вибрира.

# 2
  • Мнения: 4
преместихме го беше на стената сега виси на плочата (стряхата на сградата) над сетната за която говоря и пак вибрира, каква е гаранцията че на другата стена няма да вибрира пак  всяко местене се плаща а никои не дава гаранции

# 3
  • Мнения: 380
Да си го проверят също така дали има достатъчно фреон и дали външното и вътрешното тяло са чисти. Допълнително има едно копче на дистанционното за low noise на външното тяло.

Аз съм имала подобен проблем с моя климатик, интересното е, че когато бях в стаята с климатика наистина проблем не се усеща, усещах го, когато отида в съседната стая, където климатик няма. При мен само копчето помаше докато не дойдоха да го допълнят и изчистят.

п.с. под чистене разбирам основно измиване, а не само на филтрите

# 4
  • Мнения: 4
не е това просто когато оборотите намалеят се получава резонанс и затова вибрира, няма проблем с филтри и е почистен

# 5
  • Мнения: 7 006
Здравейте имам голям проблем, климатика на съседите ми от горе вибрира и предава вибрации на цялата стена и в 2 от стаите (които са на тази стена) не се стои. Климатика е инверторен и когато оборотите му паднат, тоест стане в режим на поддържане на топлина (което е 80% от времето)  става някакъв резонанс и цялата стена започва да вибрира. Съседите не го усещат но казаха че ще направят каквото кажа за да оправим проблема обаче аз не знам какво да правя, сложихме тампони нямаше почти никакъв ефект, преместихме го (от стената на стряхата (плочата на тавана) те са под нея и пак вибрира , не знам какво да правя ако някои се е сблъсквал с тоя проблем ще се радвам да ми каже решение
Захващането го правите върху някой носещ трегер/желязо/  и за това вибрациите се разпространяват..

Няма друго обяснение според мен.. newsm78

# 6
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Аз имам същия проблем с моя климатик. Закачен е отвън на терасата,която е изградена от итонг. Като свали оборотите тресе цялата тераса и от там по самата плоча се предава и на стената. Извиках техници и ми казаха, че където и да го преместя ефекта ще е същия. Просто климатикът ми си бил такъв. Моят и Осака инвертор от преди 10 години. Просто много рядко го пускам и гледам като намали оборотите и усетя вибрации просто да го спирам. Това е , че не всеки път вибрира външното тяло. Никой не можа да ми каже от какво зависи, даже и техниците. Ние разбрахме за това тресене на стената от съседите под нас. Просто се съобразявам кога го пускам.

# 7
  • Мнения: 4
не е закачен на трегер, нито на колона на тухлена стена беше сега е на плочата, и климатика е и нов, и не много евтин, хората са си го купили да се отопляват постоянно няма как да го пускат за малко. Мислех си дали има няма някакъв друг вид по добри ( меки) тампони, или нещо друго което да сложа и да обира вибрациите

Общи условия

Активация на акаунт