може ли бременна жена да пие бира

  • 30 716
  • 215
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
може ли бременна жена да пие бира,по-малко разбира се  newsm78 newsm78 Laughing Laughing Laughing

# 1
  • София
  • Мнения: 1 269
Не. Децата също.

# 2
  • Мнения: 46 477
Попитай гинеколога, който следи бременността ти, той ще ти разясни всичко  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Разбира се, че може. Но не е редно. Всякакъв алкохол е вреден. Няма категорични доказателства, че малките количества алкохол са безвредни. Но пък има много за вредата от алкохола. Така че всяка бременна решава за себе си. Никой не може нито да ти забрани, нито да ти разреши и да поеме твоята отговорност. Ти решаваш и си носиш последствията от решението.

# 4
  • Мнения: 29 227
Може! Но не трябва! Мисли от сега за детето си. Би ли дала на новородено бира? Ако отговорът е отрицателен, значи не пий и ти!

# 5
  • Мнения: 1 477
Безалкохолната бира може би е вариант. Често съм виждала да се консумира от бременни и кърмачки.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Отговори си на въпроса - може ли една жена да преживее няколко месеца без бира. Ако може - не пий, а ако не може, не е трябвало да забременява.

# 7
  • Мнения: 4 070
Безалкохолната бира може би е вариант. Често съм виждала да се консумира от бременни и кърмачки.
Аз като бях бременна първия път пих и от тогава така се отвратих,че вече повече от 6 години никой не може да ме накара да пробвам дори. Моята гинеколожка предния път твърдеше,че дна чаша бира или малко вино не е вредно. Особено лятото- бирата съдържа калии, който е много нужен в жегата. Но все пак трябва да се има една на ум. Преди време чух (по телевизията от сина на Катето Евро), че според някакви си нови проучвания все пак алкохола е вреден, така че тоя път май и чаша бира няма да си позволя. И естествено не става дума, ако въобще се консумира алкохол да е в първи триместър. На мен втория път ми се пиеше, беше 2012 г. и адската жега през лятото много ме мореше, пийвала съм по много малко бира. За сега ми е адски гадно от мисълта за алкохол, надявам се така да си остане, дори и да е топло лятото. За кърменето - има една таблица, според килограмите колко бързо се усвоява алкохола от организма- колкото си по- дебел е по -добре. Laughing Но там трябва много да се внимава и с това кога си кърмила, кога пак ще го правиш, обсъждали сме го няколко пъти на срещи на ЛЛЛ, те не отричат напълно и кафето и една малка чашка слаб алкохол, но все пак, според мен пак трябва да се има едно на ум. Абе по- добре без алкохол !!!

# 8
  • Мнения: 7 325
Може и чист спирт да пие ако иска, зависи колко и е акъла.

# 9
  • Мнения: 7 779
може бре. кво и пречи ? Laughing
ако иска може да се налюска и като казак  hahaha  и след това да пее на бебето

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Moже. Безалкохолна.

# 11
  • В мечтите
  • Мнения: 639
...според мен по-лошия вариант са цигарите ,а по-малко бира според мен  не  е нищо страшно,има и безалкохолна  Peace

# 12
  • Мнения: 7 779
като гледам как е зададен въпроса на темата се разбира МОЖЕ ли , а не дали е допустимо и какво ?
в този смисъл може да пие каквото си поиска ... дори и нафта Laughing

# 13
  • Мнения: 46 477
Е, то е ясно какво значи може - дали ще навреди.
Аз не разбирам шом е токова вредно защо лекарите казват, че няма проблем. Имам предвид за малки количества и не непрекъснато, разбира се. Аз не съм пила, но факт, че това бяха думите на всичките 4-5 доктора, при които съм ходила през бременноста.
Не е ли редно на лекарите да се забранят такива препоръки, щом е наистина вредно?

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Човече, на мен лекар ми е казвал да мажа млечница с мед и какво беше още.
За сокчетата от втория месец все още ги препоръчват.

Общи условия

Активация на акаунт