Помощ за избор на лаптоп

  • 134 351
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Не знам какво се влага в "напомпани", но повечето геймърски серии лаптопи са напълно достатъчни за заместител на настолна работна машина. Една док станция, с която да се закачи към монитор, клавиатура и мишка, а когато се ходи някъде, се откача един USB-C кабел (по който, освен изброеното, върви и захранването на по-новите лаптопи с USB-C портове) и лаптопа се прибира в чантата/раницата.
Да не говорим, че в момента ако сложим един и същи бюджет, геймърските серии за този бюджет предлагат повече мощ от масата бизнес серии, които последно време яко се правят с процесори от U сериите на Intel и AMD, тоест, сериите процесори с ниска консумация.

Последна редакция: нд, 12 мар 2023, 19:30 от Phoenix Wright

# 1 516
  • Мнения: 173
Нека говорим с факти. Дай ми реален такъв пример. Купувам го от X държава и гаранцията не важи в България, но пък важи в много други държави. Под реален имам предвид да го пише черно на бяло.
[/quote]
https://support.hp.com/us-en/document/bpr01266
https://www.dell.com/support/contents/en-bg/article/contact-info … rnational-support

# 1 517
  • Мнения: 5 151
Нека говорим с факти. Дай ми реален такъв пример. Купувам го от X държава и гаранцията не важи в България, но пък важи в много други държави. Под реален имам предвид да го пише черно на бяло.
https://support.hp.com/us-en/document/bpr01266
https://www.dell.com/support/contents/en-bg/article/contact-info … rnational-support
В тези линкове не пише България никъде. Може ли да цитираш конкретно и да обясниш, ако трябва?

# 1 518
  • Мнения: 6 209
Относно "геймърските" лаптопи и с уговорката, че не разбирам много от хардуер Innocent, аз намирам за тяхно предимство е, че имат хубави видео карти с dedicated memory vRAM. Затова който иска да работи с графика/видео под Windows има смисъл да се оглежда в тях.

# 1 519
  • Мнения: 6 924
Купувам го от X държава и гаранцията не важи в България, но пък важи в много други държави. Под реален имам предвид да го пише черно на бяло.
Преди години имах проблем с международна гаранция на Леново.
Машина с международна гаранция не можеше да бъде отремонтирана в България
Скрит текст:
... защото фирмата за гаранционна поддръжка в България не беше сертифицирана да обслужва международните гаранции
Т.е на практика гаранцията не важеше на територията на България. Най-близката беше Полша. Може би пазя RMAто на Леново

# 1 520
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Повечето потребители не знаят, че съществуват две основни категории нотбуци - бизнес клас и консюмър клас. Едните са предназначени за работа и съответно са проектирани да се разнасят, да пътуват в багажното на самолет и т.н. Другите са т.н. "Десктоп риплейсмънт" и служат да стоят основно вкъщи и са предназначени за гледане на филми, Интернет и игри. Във веригите не се продават или по изключение са пускат бизнес клас нотбуци. Последните се дистрибутират от партньори на производителя и обикновено имат гаранция в целия свят. Веригите поръчват предварително дефинирани модели с оглед по-ниска цена и тези компютри се сервизират само на територията на държавата от която са купени. По тази причина, компютър от Германия може да бъде извънгаранционен в България.

И аз съм се изненадвал от това. Действително много хора не са наясно с масовия и бизнес класа на производителите. И очакват, че като купят евтинко Леново от техно веригите, то ще е нещо кой знае какво и ще правят всичко на него в продължение на години. Ширпотребата си е ширпотреба навсякъде.
Оглеждам от известно време за нов лаптоп, обаче цените на добрите модели отидоха в небесата. Леново са ми слабост от времето когато бяха IBM, но добър модел от Т-серията е към 5 хилядарки...

# 1 521
  • Мнения: 1 221
Ами има го това - и за геймърските, и за другите. Слагат се наистина сериозни компоненти, които да осигурят необходимата мощ, което разбира се се рекламира с големите букви. Но за да бъде цялата комплектовка продаваема се пести по други направления.
Ето един пример - мой близък си взима преди доста време някакво ХП професионален/бизнес клас, не помня точно каква беше формулировката. С мизерен процесор на АМД ( някакъв прост двуядрен ), тръгваше на 50-60 градуса, през лятото това чудо работеше на 80-90 ( разбира се без никакви външни охлаждания, незнам защо не ползваха такива ). както и да е, след като беше прегазен от автомобил пак си работеше, но на дисплея не се виждаше почти нищо. Дисплея беше сменен, и лаптопа още си работи.

# 1 522
  • Мнения: 46 403
Ако не ви затруднява, след някое време напишете отзив  за този Huawei MATEBOOK D , да видим какво са направили.
Пиша Simple Smile Минаха 5 месеца. Безумно доволна съм! Никаква забележка нямам. Пъргав, с перфектен екран, отличен звук, издръжлива батерия и клавиатурата отговори на всичките ми очаквания.
Ако имаше и цифрова, щеше да е съвършен, но и така ме устройва.

# 1 523
  • Мнения: 5 151
Купувам го от X държава и гаранцията не важи в България, но пък важи в много други държави. Под реален имам предвид да го пише черно на бяло.
Преди години имах проблем с международна гаранция на Леново.
Машина с международна гаранция не можеше да бъде отремонтирана в България
Скрит текст:
... защото фирмата за гаранционна поддръжка в България не беше сертифицирана да обслужва международните гаранции
Т.е на практика гаранцията не важеше на територията на България. Най-близката беше Полша. Може би пазя RMAто на Леново
Възможно е, но може би тогава са нямали официален сервиз в България. В момента имат.
„If no contact number is provided for a country, International Warranty Service is not available for your machine in that country.“


П.П. Все още чакам TorbaLan1 да покаже нагледно такова изключение. Онези линкове са безполезни.

# 1 524
  • Мнения: 6 924
@Чревоугодник
IBS България са оторизирани за международна гаранция на T и L сериите на Леново много преди случката. В конкретния случай обаче се касаеше за различно желязо и фирмата която беше спечелила гаранционната поддръжка съм почти 100% убеден, че и в момента не покрива изискванията. Умишлено спестявам името.

Едит. Т и L сериите са с безгрешна гаранция в България. Международна или регионална. Нямам никакви забележки. За Дел имам но мнението ми е леко субективно

# 1 525
  • София
  • Мнения: 861
На мен геймърските лаптопи ми изглеждат точно като заместител на настолния компютър. Всичките са тежки тухли, супер шумни (бая охлаждане трябва за цялата тая мощ) и не можеш да мръднеш навън без кабела за зареждане.

# 1 526
  • Sofia
  • Мнения: 15 483
Моите, и двата, са геймърски, но са безшумни и батерията им държи. Единият е HP, другият – Lenovo.
За тежки – не мога да преценя, аз съм ги разнасям в раницата без проблем. Simple Smile

# 1 527
  • Мнения: 5 151
На мен геймърските лаптопи ми изглеждат точно като заместител на настолния компютър. Всичките са тежки тухли, супер шумни (бая охлаждане трябва за цялата тая мощ) и не можеш да мръднеш навън без кабела за зареждане.
Шумни са, ако се ползват с цялата си мощ, но иначе са почти безшумни.
Ако се ползват без външната видео карта, батерията издържа доста повече, но не ѝ повече от ултрабуците(те използват доста икономични процесори с ниска базова чистота).
Не са тежки, а просто със стандартно за лаптоп тегло от около 2.5кг.(моят е геймърски и е 2.3кг.)
Не са "тухли", а отново със стандартна дебелина(даже сегашните геймърски са по-тънки от не геймърските от преди 10г.) Моят е с 2.6см дебелина.

Геймърските могат много и малко, докато ултрабуците(MacBook също са такива), могат само малко. Допълнително предимство е, че хардуерно един геймърски лаптоп ще е по-дълго актуален и ще може да се ползва дълги години.

# 1 528

Общи условия

Активация на акаунт