Любители на Котки Тема 94

  • 33 727
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 678
Момичета и момчета, има ли някой с коте, което да е било транспортирано в друга държава, със самолет? Колко травмиращо ще е за тях полет от около 7 часа? Ще се местим и много искам да вземем с нас котаранчо, но не знам как им понася, дали го възприемат много тежко? Ще говоря и с вет де, но исках да се допитам ако има хора, минавали през този път. На година и месец е, здрав е като магаре засега.

# 646
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Накапано  профилактично с противобълхин стадо,без да се борят.   Grinning

# 647
  • София
  • Мнения: 13 131
Момичета и момчета, има ли някой с коте, което да е било транспортирано в друга държава, със самолет? Колко травмиращо ще е за тях полет от около 7 часа? Ще се местим и много искам да вземем с нас котаранчо, но не знам как им понася, дали го възприемат много тежко? Ще говоря и с вет де, но исках да се допитам ако има хора, минавали през този път. На година и месец е, здрав е като магаре засега.
Това зависи от котето. Някои се страхуват, а на други не им пука. Моята "внучка"  Mr. Green я пренесоха преди половин година и е била много послушна. Мяукала е само при излитането. Не знам дали от промяната на налягането или от това, че клетката е трябвало да се сложи под седалката. След това кротко е спала.

Имай предвид, че не всяка авиокомпания пренася животни, изискванията за размера на клетките са различни, а освен това има ограничение в килограмите. Не помня точно, но Луфтханза май допускаха животни до 6 кг в салона. Другите са в багажното, а там могат и да не оцелеят.

Накапано  профилактично с противобълхин стадо,без да се борят.   Grinning
Честито!  Laughing

Защо ме търсиш, правилно си решила! Ще видиш, че всичко ще мине бързо и леко!  Hug

# 648
  • София
  • Мнения: 4 714
Имам нужда от малко идеи свързани с храненето. Маца през последните две седмици почти не пипва мокра или готвена храна. А преди й бяха много любими. Само на гранулата набляга. Пък ако има ден, в който сме си вкъщи през цялото време, почти нищо и от нея не пипва. Вчера е изяла 20 грама гранула и две хапки мокра. Ако ни няма през деня, яде поне 50-60 гр. гранула. Притеснява ме, че започна да отказва другата храна. Идеи?

Ако не е отслабнала драстично, няма проблем. Сега е смяна на сезони... и за хората е трудно. Wink Моята също ядеше кога, каквото й хрумне. Такива са си котките, капризни, въпреки че 3 броя ветове ме убеждаваха, че все с една храна мога да я храня. Да, ама не. Wink

Защо ме търсиш?, пиратЯ станал колкото тебе, бе! Hug


Накапано  профилактично с противобълхин стадо,без да се борят.   Grinning
hahaha

# 649
  • Мнения: 678

Имай предвид, че не всяка авиокомпания пренася животни, изискванията за размера на клетките са различни, а освен това има ограничение в килограмите. Не помня точно, но Луфтханза май допускаха животни до 6 кг в салона. Другите са в багажното, а там могат и да не оцелеят.


Защо ме търсиш, правилно си решила! Ще видиш, че всичко ще мине бързо и леко!  Hug

Благодаря за информацията. Нашето коте е определено над 6км. Какво значи да не оцелеят в багажното? Shocked

# 650
  • София
  • Мнения: 13 131
Доколкото знам само салонът е климатизиран. В багажното температурите падат до много минуси. Не знам как стои въпроса с кислорода.

Най-добре проучи авиокомпанията, с която ще летите. Различните компании имат различна политика.

# 651
  • София
  • Мнения: 4 714

Имай предвид, че не всяка авиокомпания пренася животни, изискванията за размера на клетките са различни, а освен това има ограничение в килограмите. Не помня точно, но Луфтханза май допускаха животни до 6 кг в салона. Другите са в багажното, а там могат и да не оцелеят.

Благодаря за информацията. Нашето коте е определено над 6км. Какво значи да не оцелеят в багажното? Shocked

Имай предвид, че не всяка авиокомпания пренася животни, изискванията за размера на клетките са различни, а освен това има ограничение в килограмите. Не помня точно, но Луфтханза май допускаха животни до 6 кг в салона. Другите са в багажното, а там могат и да не оцелеят.



rockyraccoon
, ами точно това означава. Да не оцелее. На 10 хил км височина, градусите падат до -50, 60, а отопление няма. В багажното. Peace


# 652
  • Мнения: 678
Благодаря много за отговорите  Peace Много сме щастливи с него и не жеалем да се разделяме. Мислим си, че ще е щастлив да остане с нас, в по-широк дом.
Но не желаем да му рискуваме живота естествено  ooooh! Ще говорим с ветеринар също.

# 653
  • София
  • Мнения: 4 714
Благодаря много за отговорите  Peace Много сме щастливи с него и не жеалем да се разделяме. Мислим си, че ще е щастлив да остане с нас, в по-широк дом.
Но не желаем да му рискуваме живота естествено  ooooh! Ще говорим с ветеринар също.

Е, значи го взимате с вас в салона. Имай предвид, че нискотарифните авиокомпании не превозват животни. Никъде. Peace

# 654
  • София
  • Мнения: 13 131
На нашето летище служителките много се кефеха на пасажерчето. Убедена съм, че ще си затворят очите за малка разлика в теглото. Но е факт, че я премериха и то заедно с чантата. Т.е. потърси нещо леко, в което да пренесеш котето, че поне от там да не се трупат още килограми. Но пак опираме до авиокомпанията - някои искат да са в твърда клетка, други - в мека, трети - нямат претенции.

Има още нещо - в салона се допуска само едно животно. Затова трябва да резервирате билета за котето още с вашите, за да сте сигурни, че ще пътува с вас.

Отделно всяка една страна си има изисквания по отношение на животните. Например за Великобритания съм чувала, че ги държат под карантина за известно време. Проучи и това, за да няма изненади. Нашето коте отиде в страна от ЕС и нямахме проблеми. Трябваше просто да има необходимите документи, ваксини и чип.

Иначе в темата си имаме коте, което стана малтийче. Ако по някаква случайност съвпада дестинацията, мога да издиря профила на съфорумката, за да помага със съвети.

# 655
  • София
  • Мнения: 4 714
Танче, не беше ли  Check please?

# 656
  • София
  • Мнения: 13 131
Танче, не беше ли  Check please?

Говоря за Естел с коте Мърчо - мъжкия вариант на Грейси на Джак - много грациозен еднородно сив котарак. Simple Smile Мисля, че миналата година го пренесе. Малтийците имаха някакви "диви" условия за клетката. Само клетка за хамстери можеше да влезе в посочените размери. Не знам как разреши проблема. Докато Луфтханза бяха написали, че животното трябва да може да стои изправено в клетката, с която се пренася. Но от друга страна и те бяха сложили едни размери ... Определено нямаше нищо подходящо, което е от масово предлаганите неща у нас. Хубаво, че имах още една котешка чанта като на Мъро. Тя е тясна и висока и легнала влиза под самолетната седалка.

Последна редакция: пн, 25 май 2015, 02:16 от Тaня67

# 657
  • Мнения: 3 881
Добро утро, хора. Едвам изкарахме нощта. То песни, то мъркане. Песнопенията му всъщност са едни гърлени... ooooh!

Тъй като предишният котарак беше не чак така гласовит когато се разгони (той онзи направо скачаше през прозореца и тръгваше), не зная сега като го кастрират Риш, ще намалее ли това викане newsm78

Опасявам се, че скоро съседите ще започнат да ми правят забележки. Кооперацията е някак келяво строена и всичко се чува.

Планирам днес да се обадя някъде за кастрирането и да запиша час. Искам да го заведа след работа. Вечер правят ли се кастрации?

Моля препоръчайте ми клиника в Пловдив. Предишният го водех при един д-р Лалев - малка клиника в Къшияка, в Гагарин по-точно.

# 658
  • Мнения: X
Има фирми, предлагащи транспорт за домашни животни извън БГ. За тези съм чувала, но не съм ги пробвала лично и не мога да дам подробности. https://www.facebook.com/rexexpress.eu?fref=ts

# 659
  • Мнения: 5 178
А ако му се закупи самолетен билет? Все пак не е кон, а коте в клета.
знам че за дълги полети ги упояват леко.

Общи условия

Активация на акаунт