Тенджера под налягане

  • 3 344
  • 23
  •   1
Отговори
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Момичета, купихме си тенджера под налягане, но нямаме представа кое за колко време се готви. Моля ви дайте някоч и друга рецепта Praynig
  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз тенджарата я ползвам, за да сваря телешко месо, дивеч (някои правят боб, но на мен не ми харесва как става в такава тенджера) - обикновено варя 40-50 мин и след това по стандартния начин ги досготвям  Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 364
това е средното време за приготвяне на различни неща - свинско, агнешко и телешко месо, кокошка - около 20-30 минути, пиле- ок.15, грах и картофи- ок.10, боб - ок.35-40, леща - ок.25 и е важно около 1/3 от обема на тенджерата да остане празен. аз слагам всичко по рецепта като готвя грах, телешко варено, боб, пилешка супа.........- много е удобно - пести време, а и става вкусно!

# 3
  • Мнения: 7 474
Любимата ми тенджера.   chef Принципа е следния слагаш всички продукти и като почне да съска намаляваш котлона на 2 степен(от 6 е моята печка) и супа 25мин., манджа с месо 40 мин., само боба се готви по- дълго. Ако не си готвила с такава ще видиш , че месото става мозък. Ако не знаеш какво можиш до сготвиш в нея ще ти дам няколко идеи! Peace

# 4
  • Germany
  • Мнения: 224
Давай де Hug
аз идеи да изпробвам нещо ново и вкусно никога не отказвам.
а иначе в тенджерата под налягане готвя всичко което си готвя в обикновената, но става много по-бързо и е по-здравословно, понеже се запазват по-голяма част от витамините Naughty

# 5
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Благодаря за отговорите  bouquet
а сега ако дадете и рецепра за някоя манджичка грешка няма да имате Laughing

# 6
  • Мнения: 7 474
1. Супа с кус-кус

Слагам 1-2 пил.бутчета(кочанчета)после го вадя и надробявам
1 каф.чаша кус-кус
1настърган морков
2 бульона
копър
вода 1/3 от тенджерата
Ври 30 мин.

Става много вкусно!Детето я яде в промишлени количества.
После и добавям 1 лъж.кис.мляко и сирене за детето.

2.Месо с  кой каквото има

 500гр. нарязано месо(свинско или пил.)
картофи-5 гол.
зеленч.микс(грах,царевица,моркови, чушки)една шепа-кой каквото има
копър
2 бульона
1/2коф. кис. мляко(+ 1 ч.л.захар) или сметана
1 л. брашно

Месото се запържва леко с брашното, добавяте млякото или сметаната и после всичко останало и малко вода, почти до ръба на продуктите.
С кисело мляко става със съвсем леко кисел привкус, но е много приятно и свежо. Ври 40 мин.

  chef Peace

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 16:32 от Leo

# 7
  • Мнения: 5 873
Тук можеш да видиш времена за готвене с тенджера под налягане.Иначе ето как правя яхния от свинско с картофи:
Направо в тенджерата запържвам месото, лук, моркови и картофите.Добавям сол, подправки, вино или само вода( да покрие всичко )и затварям.След като почне да съска клапана, засичам 35-40 мин. После прехвърлям в обикновенна тенджера, слагам малко домати и катo поври малко изключвам.

# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Много ви благодаря!
Малко ми е странно да готвя нещо, като не виждам каво става вътре Laughing, но ще свикна. Щом всички са толкова доволни и ние решихме да не оставаме по-назад и си купихме...благодаря ви за рецептите  bouquet

# 9
  • Мнения: 386
Рибно задушено
1 кг.скумрия се нарязва на парчета и се нарежда на дъното на тенджера подналягане.
Върху рибата се редят кромид лук на шайбички,моркови, кисели краставички , доматено пюре  /като всичките зеленчуци ги слагаш според вкуса/.Вода слагаш 2 пръста над рибата.за подправки използвам черен пипер/на зърна/, дафинов лист.
Вари се 45 минути и става мозък.Направо и костите на рибата се разваряват. newsm74

# 10
  • Мнения: 3 537
80% от манджите ги правя в тенджерата под налягане.
Мъжа ми най -много обича свинско със зеле ,става супер....картофени яхнии със всякакъв вид месо правя,но размивам брашно със вода и сипвам преди да захлупя капака,за да се сгъсти....правя супи,задушени манджи....почти всичко GrinningСлагаш всичко накуп вътре,затвараш и след 1 час готово,няма пазене,бъркане...любимата ми тенджера

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Изпитвам неописуем ужас от такива тенджери. Чисто нова я имам в къщи , така и не се престраших да я използвам дори веднъж!  Embarassed

# 12
  • Мнения: 7 474
Изпитвам неописуем ужас от такива тенджери. Чисто нова я имам в къщи , така и не се престраших да я използвам дори веднъж!  Embarassed

Няма защо, аз ползвам от 15г. - както и да сготвиш една манджа с тенджерата е по-лесно и много по вкусно! Peace

Опитай веднъж и после няма отказване!

# 13
  • Мнения: 7 640
но размивам брашно със вода и сипвам преди да захлупя капака,за да се сгъсти....
а на мен така ми загаря и сгъстявам после Confused

# 14
  • Мнения: 1 455
А може ли да ми препоръчате хубава тенджера под налягане? Аз имам една, но нещо капакът се прецака и не затваря плътно и общо взето никаква работа не ми върши  Rolling Eyes . Ако знаете и цени, грешка няма да имате  Hug

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт