Кучета и бебета :)

  • 5 382
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
Имаме бебе на 9 месеца, отдавна със съпруга ми искаме да си вземем куче, но все се чудим за порода дали е добре за бебето.. Сега сме решили окончателно да си вземем..  Имаме възможност да го гледаме в двора (не вързано) или вътре през зимата.. Вие имате ли  кучета как се разбират с малчуганите.. Приемам и съвети за порода (бюджета ми е 500 лв.)

# 1
  • Мнения: 4 411
Не помня дали Йоркитата бяха тези, които не пускаха косми. Може и да бъркам. Ама Йорки на вън май няма да е удачно да се гледа.

Ние сме с малтийска болонка. Разбират се идеално. Лятото кучето е постригано късо, че така или иначе й е много топло. До към октомври й се сгъстява козината и за зимата й е ок. После пак гола и така.

# 2
  • Мнения: 364
много са красиви и изглеждат много миловидни   bouquet

# 3
  • Мнения: 237
На йоркитата не им падат космите да, поне така съм чувала и аз.

Иначе ние имаме 3 Мини Пинчера. Живеем в къща с двор, но като цяло си ги гледаме вкъщи. Няма проблем с бебето засега. Махнала съм килимите вкъщи, и без това не харесвам килими и пътеки, за мен по този начин поддържам по- лесно пода, просто го минавам 2 пъти дневно с мопа. Кучетата си имат легълца и си спят там.

# 4
  • Мнения: 1 347
И двете ми деца са израснали с кучета, все големи породи. Породата  и размерите нямат никакво значение за бебето, въпросът е да прецените дали предпочитате да го гледате вътре или вън, макар че много породи могат и на двете места. Лично моите наблюдения показват, че дворно куче се възпитава по-трудно, отколкото ако живее вътре, просто защото във втория случай ти е постоянно пред погледа. Разбира се, на двора си има други предимства. Ако не държите на определена порода, можете да се поинтересувате и от осиновяване на кученце - до, си търсят на практика всякакви размери, възрасти и породи. Добре е, разбира се, първо да срещнете бебо с други кучета, за да видите дали случайно няма алергия.

# 5
  • Мнения: 364
срещал се е нищо му няма, но така се радваше направо грееше, което още повече ме накара да си вземем домашен любимец... моето единствено изискване е кучето да е бебе и да го отгледаме и израстне пред нас заедно със сина ми  Peace

# 6
  • Мнения: 1 786
Здравей ! Много хубаво е ,че искаш детето ти да израсне с кученце , но трябва да знаеш ,че гледането на куче не е никак лесна задача .
 Относно мини породите - те не са за двор . Освен това тъй като са дребни , са така да го кажем чупливи . Малките деца преминават през периоди на щипане , блъскане, удряне , която при малките кучета може да има лоши последствие като счупени крачета , опашки и тн .
Ако вземете голямо куче трябва да имате предвид ,че не е достатъчно да го пускате на двора, то ще има нужда от дълги и продължителни разходки за изразходване на енергията си, иначе ще започне да ви прави бели . Освен това големите кучета често по невнимание бутат малките деца , я с опашка, я без да искат и има опасност да го събаря .
Не знам дали преди сте се грижили за куче , но ако не сте , мисля че е много по-добре и по-лесно за вас да си потърсите някое поотраснало куче със спокоен характер и вече изградени хигиенни навици . Добре е да търсите породи, които се разбират добре с деца се потдават на обучение .
Независимо от размера си , всяко куче има нужда от разходки поне 2 пъти дневно , за не по-малко от половин един час . Ако не е добре изморено от разходката , ще започне да прави бели . Много стопани учат кучетата си да си вършат работата в банята, но ако държиш на хигиената , не мисля , че това е подходящо при наличие на малко дете , което лази и пипа навсякъде .
Добре си помислите дали имате средствата и времето в следващите 10-15 години да се грижите за кучето , да го разхождате независимо от сезона и атмосферните условия, да го лекувате при нужда , и да го възпитавате .
Не на последно място , най-добре би било , след като си изберете порода , да се обърнете към някой лицензиран развъдник , който ще може да ви гарантира за здравето на избраното от вас животно . В никакъв случай не взимайте кучета от зоомагазини , те живеят в ужасни условия !

# 7
  • Мнения: 364
Здравей! Благодаря ти за смисленият коментар, много ми беше полезен, но ме вкара в доста размисли.. Двора ни е огромен , за разходките и със сина ми много се разкарваме в дъжд, сняг и слънце и това не е проблем! За доктора винаги бих завела кучето си на доктор и бих му обърнала нужното внимание, защото е живо същество!! Единственото, което ме уплаши е това с детето да не си навредят взаимно! Спряла съм се на далматинец.. До сега сме имали домашни любимци, и кучета също  Peace

# 8
  • Мнения: 1 786
Далматинците в момента май трудно се намират , понеже не са "модерна" порода . Освен това до колкото ми е известно имат проблеми със стомаха или с храносмилането и обикновно подлежат на специална диета . Аз лично не съм гледал такова куче и не съм запознат със спецификите на породата , но иначе са касиви , да . Ако си го избрала защото е късокосместо , не се лъжи изобщо, дълга или къса козина - значение няма , винаги ще има косми навсякъде .

# 9
  • Мнения: 245
С риск да противореча на мнението на  _Jack_,когато имаш голям двор,може и да пропуснеш някоя разходка навън.Гледам ротвайлери и не съм забелязала да правят бели,ако пропуснат разходка - тичат си по двора.Особенно лятото не им се мърда,докато не захладнее .И друго - не смятам че е добра идея вземането на отраснало куче .Аз лично трудно бих се доверила на такова ,трябва да мине доста време ,да го наблюдавам в доста ситуации и пак няма да съм 100 процента сигурна за детето.Има риск.Много по-добър вариант е малко кутре,което ще отрасне с детенцето и взаимно ще се напаснат едно спрямо друго.Разбира се с правилно  възпитаване и на дете и на куче .

# 10
  • Мнения: 364
и аз не се доверявам лесно на големи кучета , какво остава за детето ми.. До сега сме гледали само една и съща порода кучета дого аржентино .. не знам, но ми се иска този път да е друга порода  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 786
Колкото до лятото, всеки който стои навън при 30 и нагоре градуса няма да има желание да мърда . Всеки сам знае как да си "гледа " кучето , не ми се спори . Но и не бих си пускал детето да играе в двора , където кучето ми си върши работата . Идеята с взимането на поотраснало куче е ,че ще можеш да добиеш представа за темперамента му и ако вече е научено къде да си върши работите , ще си спестиш доста нерви и ходене след него .

# 12
  • София
  • Мнения: 3 833
Аз също подкрепям Джак за по-голямото куче. ЩЕ ви дам най-простия пример. Ако имах дете и исках да си взема куче, нямаше да избера кучето, което имам в момента. Мога да кажа спокойно, че тя не е куче за семейство с деца, но само защото тя е на година и половина и е с много ясно изразен характер Wink Такава преценка не може да бъде направена за куче бебе Wink Освен това се избягва момента с зверското хапане на бебетата кучета, когато сменят зъби. Аз не бих пуснала бебе при кученце, което не може да контролира захапката си Wink Иначе идеята куче и дете я подкрепям с всичките си крайници Laughing Laughing Laughing

# 13
  • Мнения: 364
Но не познаваш навиците и характера на по-голямото куче.. това е единственият ми страх  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 786
Там от къде го вземаш ги познават и ще ти обяснят каквото те вълнува .

Общи условия

Активация на акаунт