Гледахте ли днешното издание на "Искрено и лично"?

  • 3 798
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 625
 newsm10 добре казано!

# 16
  • Мнения: 77
Да, мили пораснали осиновени момичета, да, ние, осиновителките, Ви подкрепяме и ще Ви помогнем, защото трябва да намерите и видите истината каквато е. Ще Ви подкрепим, защото в осиновителната триада има страна, която е била лишена от правото да направи своя избор и това сте точно Вие -  осиновените. Но не можем да подкрепим, или поне аз не мога да подкрепя някого, който е имал дълга, дълга възможност да обмисли и да направи избора си за детето, което предстои да роди - ами -  ЛИЧЕН ИЗБОР, последиците трябва да се носят. Нали не мислите, че живота на осиновителите е придатък към живота на някой, който търси оправдание в моментната си обърканост и заблуда и след години се сеща, че иска втори шанс да бъде родител. Осиновителите не приемат дете от скука и защото се чудят какво да правят с живота и парите си - техният ЛИЧЕН ИЗБОР Е ДА СА РОДИТЕЛИ. Аз когато осинових дете заложих живота си, името си, авторитета си за това да бъда добра майка, да отгледам и възпитам достоен човек и нямам право да се провалям. А колкото до въпросната медийна героина - тя не е минавала случайно по тротоара пред BTV и е влязла за малко да се стопли при М. Ангелова - всички сме наясно, че в предаванията се КАНЯТ ГОСТИ и се знае кой за какво ще говори.

# 17
Аз като пораснало и осиновено момиче искам да поясня че не можем да съдим никого за неговите постъпки без да знаем мотивите му.Винаги има причина за действията на един нормален човек.Всеки има различни етапи от живота си които не зависят от него и понякога не са под неговата власт.А последиците са до живот.Не разбирам защо осиновителките сте толкова негативно настроени към биол.майки! Та нали точно тази жена е създала това което осмисля вашия живот! Какво значи личен избор? Мисля че в повечето случаи е лична драма която е болка и тежест цял живот.Не си мислете че ги защитавам но не можем да сложим всички под един знаменател.Не видях една НОРМАЛНА майка да иска втори шанс и да пожелае да обърка живота на детето си.Осиновителят не е придатък той остава за цял живот в сърцето на този чиито живот и душевност са спасени.И какво говорите само за тази жена в "Искрено и лично"? Даже М.Ангелова ви направи услуга и показа на обществото що за  жени изоставят децата си.Даже трябва да сте доволни.Съжалявам че тук не видях никой който да се зарадва на хубавите неща които стават в подобни предавания  усмивките по лицата на хората когато се намерят.Например двамата братя които се откриха именно чрез въпросното предаване.Какво ще кажете беше страхотно.Нима тези братя не трябваше да се познават никога заради "тайната на осиновяването".Не мисля!И хайде погледнете и добрите страни недейте само да обвинявате този или онзи.

# 18
  • Мнения: 73
Zvennka Браво миличка  прекланям се пред твоето мнение  smile3501  202uu Понякога тези жени нямат право на избор  или това е единственият им избор-да дадат шанс на децата си да имат по добър живот ,какъвто те не биха могли да им осигурят  Всеки има лична драма в живота си  Не бива да съдим прибързано и да сочим с пръст

# 19
  • Мнения: 1 652
Понякога тези жени нямат право на избор  или това е единственият им избор-да дадат шанс на децата си да имат по добър живот ,какъвто те не биха могли да им осигурят  Всеки има лична драма в живота си  Не бива да съдим прибързано и да сочим с пръст

Момичета, когато взех решение да осиновя дете, обстоятелствата в моя живот бяха много по- различни, и много по-добри.  Един месец след като го взех се разболя майка ми и след още 5 м. почина, след още няколко месеца загубих работата си и куп още други неща. Понякога "с нокти ровя земята"... Майка не се става лесно.  Човек трябва да е готов да отстоява докрай своя избор, колкото и труден да е той. Тези жени, които оставят децата си са взели трудно решение, но трябва да са готови да понесат последствията от него, а не след 3 години да тръгнат да ги търсят и то по телевизията. Подкрепям напълно диди за личния избор, както и за следното:
А колкото до въпросната медийна героина - тя не е минавала случайно по тротоара пред BTV и е влязла за малко да се стопли при М. Ангелова - всички сме наясно, че в предаванията се КАНЯТ ГОСТИ и се знае кой за какво ще говори.

Това е причината поради ,която не симпатизирам на М.Ангелова.
Защо осиновителките независимо бъдещи или настящи  така остро реагират на това че дете търси биологичната си майка?Подразни ме че тук някъде в този форум даже се говори че било модерно!!!Защо сте против тези предавания а в същото време твърдите че ако вашето дете си потърси биол.родители няма да имате нищо против?
Защото детето трябва да навърши пълнолетие, за да търси жената, която го е родила. Как си представяте това да стане в пубертета или преди това! А в това предаване ставаше въпрос за 3 год момченце! Аз наистина ще подкрепя моето дете, ако реши да търси тази жена  и ще бъда до него, защото не знам какво ще намери. И ако намери болка, и ако отново го наранят, аз пак искам да съм до него за да превържа раната. А ако срещне близки хора-какво по-хубаво от това!
С тези думи исках да изясня позицията си и "абдикирам" от темата, защото имам усещането, че се завързва безсмислен спор от любов към спора, в който не искам да участвам.
п.п. Между другото, нека бъдем по-учтиви и въздържани - "Първосигнално" едва ли е най-точната характеристика за един осиновител.

Последна редакция: пт, 24 мар 2006, 15:59 от darena

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Браво Дарена!

# 21
Уморих се от тази тема но ще добавя още нещо и дано ме разберете.Искам да дам един пример: Едно момиче на 17-18г. се влюбва в лицето Х прекарва известно време с него и научава скоро че е бременна.Казва на човека Х и той бяга бързо от отговорост.Това момиче трябва самичко  да вземе решение какво да прави.За съжаление времето в което живее са забранени законните аборти.За криминалните едва ли има смисъл да говоря.Родителите на това момиче ако знаят го притискат че трябва да се отърве от детето защото ще ги посрами или ще се откажат от нея.В дадената ситуация момичето е прекалено младо и лесно се подава на манипулации.От една страна човека Х не иска и да чуе повече за нея.От друга родителите и поставят условие.Кажете ми как това младо момиче може да реши проблема си като даже е финансово зависима още от майка си и баща си?Това е един пример а подобни ситуации колкото щете.Ето това е причината да смятам че не винаги е  въпрос на личен избор.За това казвам"не всички под един знаменател"А вие дарена сте ВЗЕЛИ РЕШЕНИЕ да си осиновите дете.Тоест вие сте била подготвена че ще имате дете а не ви е дошло като гръм от ясно небе.Относно героинята в предаването мисля че съвсем ясно изразих мнението си.

# 22
 :2gunfire:zashto tolkova omraza ot strana na osinovitelite kam biologichnata maika?ne e pravilno da chetem izkazvaniq ot roda na ''neka vidqt tezi deca koito tarsqt kakvi sa jenite koito sa gi izostavili''vinagi sam se pitala zashto osinovitelite imat tolkova protivopolojni chuvstva.obich kam deteto i omraza kam tazi koqto go dari s jivot.

# 23
  • Мнения: 73
Скъпа mac, изглежда не си чела внимателно постовете в тази тема  Не мисля ,че някой тук говори за омраза Повечето хора изпитват смесени чувства и този форум е за това-да ги споделят smile3525

Последна редакция: ср, 05 апр 2006, 21:26 от Blue Fairy

# 24
  • Мнения: 77
А вие дарена сте ВЗЕЛИ РЕШЕНИЕ да си осиновите дете.Тоест вие сте била подготвена че ще имате дете а не ви е дошло като гръм от ясно небе.
Извинявам се, ако скандализирам някого - забременяването вирусно  ли е ?

# 25
Въпросът ти е меко казано излишен но ще ти отговоря.Мисля че си жена и си наясно колко пъти жените са изненадани от факта че са бременни.Забележката ти е напълно излишна.Даже в днешно време при наличието на толкова много предпазни средства и когато се говори открито за това пак се случва.А какво да кажем за 70-те години? Учудена съм че жена може да мисли по този начин.Не мисля че е нужно да обяснявам как става така че жената разбира че е бременна понякога чак в края на първия месец от бременността си.Извинявам се че бях по рязка но не мисля че е нужно да се коментира това изобщо . newsm78

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не че искам да чопля темата, но много ми е интересно как така случайно забременяват, ако се пазят няма такава опасност, не визирам в случая жената, а мъжа, до голяма степен от него зависи, освен ако тя не използва противозачатъчни, спирали или той презервативи. Ние с мъжа ми се пазехме 4г. и половина и не забременях (без хапчета и презервативи, спирали и др. подобни). А майка ми уж се пазели с баща ми а има 4 аборта единия от който с близнаци. Не одобрявам поведението и, но за мен това означава, че той не я е пазил както трябва или тя не си е взимала редовно хапчетата. Но това при всеки случай си остава безотговорно поведение. И щом са допуснали грешка би трябвало да носят последиците от нея, независимо от възрастта.
А що се отнася до Миглена Ангелова, аз лично не уважавам тази жена, има нещо лицемерно в нея и е твърде рязка понякога, гледайки едностранно нещата. Поради тази причина рядко гледам предаването и.

# 27
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
vinagi sam se pitala zashto osinovitelite imat tolkova protivopolojni chuvstva.obich kam deteto i omraza kam tazi koqto go dari s jivot.
Напротив,болшинството майки осиновили деца изказват благодарностите си на онези рожденните майки,които по една или друга причина са оставили рожбите си в лапите на съдбата и така те бездетните са открили своите дечица.Друг е въпроса дали е оправдано едно такова изоставяне.Съдби много!Колкото до предаването на Миглена Ангелова-всеки има право да иде и да участва.Имаше и щастливи открития в някои от изданията.

Общи условия

Активация на акаунт