Л-тироксин - На какъв интервал?

  • 3 611
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
От две седмици пия л-тироксин и винаги се старая да го приемам по едно и също време ( около 11:00ч. - 30мин.преди закуска). Но понеже понякога ми се налага да ставам по-рано трябсъответно и по-рано да изпия хапчето. Та въпроса ми е на какъв интервал долу-горе мога да го пия или не е проблем веднъж да го пия в 9, а на следващата сутрин в 11?  Вие винаги ли в един и същи час го пиете? Слънчев ден!

# 1
  • NE
  • Мнения: 10 999
За да се усвои трябва поне час да се пие преди закуска и кафе. Peace
Аз си навивах алармата за 6 ч. и ставах всяка сутрин и го пиех и пак лягах.

# 2
  • Мнения: 114
Аз пия хапчето, когато стана. Един път в 7ч, друг път в 8, трети в 10ч... Simple Smile Засичам си 30 мин и закусвам.

# 3
  • Мнения: 8 891
Пия го между 6.00 и 7.30.
Аз си навивах алармата за 6 ч. и ставах всяка сутрин и го пиех и пак лягах.
Аз също ставам, пия го и пак лягам и заспивам. 11.00 ми се струва доста късен час.

# 4
  • Мнения: 28
Какво значение има часа? Мислих чее е по-важно да е на гладно?

# 5
  • NE
  • Мнения: 10 999
Важно е да има интервал преди хранене и кафе защото само тогава се усвоява максимално. Има значение и да не се смесва с други лекарства, особено желязо.

# 6
  • Мнения: 8 891
Какво значение има часа? Мислих чее е по-важно да е на гладно?
Предполагам, че часа от значение, заради денонощните биоритми на организма. Идеята е лекарството да се усвоява максимално и се търси такъв часови пояс.
Може да попиташ в темата за Хашимото, там пишат много сериозни момичета и ще ти отговорят. А със сигурност това е коментирано там.
И, да, с много лекарства трябва да има интервал.

# 7
  • Мнения: 28
Благодаря ви много! Сега разбрах какво имате предвид. Хубав и слънчев ден на всички!

# 8
  • Мнения: 141
tynna91  Hug
Пиете го от понеделник до петък на гладно. Ако пропуснете, може и след това, но не по-късно от 2 часа след обед. Ако някога се случи да изпиете хапче поради разсеяност в събота, не се стряскайте - не е опасно.

# 9
  • Мнения: 28
Ами аз го пия всеки ден, не от понеделник до петък. Може би Вие го пиете по друга схема.

# 10
  • Мнения: 1 156
"'Аз си навивах алармата за 6 ч. и ставах всяка сутрин и го пиех и пак лягах.'''
и аз така правя, само, че в 6:30. После дремя до 7 и ставам и си правя кафе. Понякога се е случвало да пия кафе 15 минути след това , но рядко . И си казвам "по-добре да го изпия и да е малък интервала, отколкото да не го изпия изобщо."
Но минимум 30 минути не се храня. Иначе го пия всеки ден 25мг. Добре се чувствам, пия до от февруари .

# 11
  • Мнения: 2 760
Аз откакто бях бременна го пия вечер като си легна или нощем като се събудя, но след като се консултирах с лекаря си. Сутрин много ми се гадеше. А сега пък си искам сутрин кафето ВЕДНАГА  Laughing
Най-добре питай лекаря си.
На нощното вземане на хапчето недостатъкът му е, че може да се объркаш и за една нощ да вземеш 2, става ти навик като се събудиш да посегнеш към хапчето и водата в полусънно зомбирано състояние. Това го избягвам като си режа по една таблетка от блистера и я оставям на шакфчето.

Общи условия

Активация на акаунт