Дисхидроза

  • 2 083
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте на 23г съм от Бургас явно страдам от дисхидроза от 7 месеца вече но сега много ми се обостри ужас само Флостерон ми помага ама много е вреден и след като изчезне ефекта в тялото ми пак с всичка сила идва къде да отида какво да взема готвач съм по професия как ще работя?

# 1
  • Мнения: 1
Здравей, аз имам същият проблем вече над 15 години. Накратко казано - не се лекува изобщо, свиквай да живееш така. Знам как ти звучи, повярвай ми. Мен ме изгониха от 5 работни места, загубих връзка с приятелите си и подобни такива нещица дребни, да. Депресия, алкохолизъм и т.н.
Ако диагнозата ти е потвърдена от ПОНЕ двама кожни лекари, мога да ти препоръчам като най-ефективно лечение Елоком кремче. Доколкото виждам Флостерон е така познатият ми и обичан Бетноват, който обаче действа слабо и привикването става прекалено бързо. Слага се съвсем малко Елоком  и само там, където е необходим и само когато е необходим. Втрива се добре. НЕ ГИ ДУПЧИ В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ!. Поразително е, но това е реакцията на почти всички, вкл. моята в началото. Ако си ги дупчил/а изчакваш да зараснат и почваш с Елоком. В никакъв случай на открити рани, ще стане грозна и ужасна инфекция, предполагам, Не знам дали са ти казали, но е хубаво да си провериш захарта за диабет.
След 12 години обикаляне, което ми костваше ужасно много пари, нерви  и каквото се сетиш това е единственото, което има някакъв що годе приемлив ефект. При мен. Никакви козметики, никакви хомеопатии, никакви пОрстотии, никакво чакане на чудесата да станат още утре. Чудеса не стават.
Ако нещата се усложняват много, например лятото слагам съвсем, ама съвсем малко Протопик 0.1%. Но силно ти препоръчвам преди да почнеш с Протопик да се посъветваш с дерматолог за това лекарство.

P.S. Сега виждам, че съм бутнал стара тема, извинявам се. Все пак се надявам да е полезно за някого.

# 2
  • Мнения: 2
На мен ми помогна обтриване с етилов спирт 70 % , след което мазане със спрей "Джинджира"(14лв.от аптеката )[http://apteka.framar.bg/30013719/%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BE%D0%BD-%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B9-100-%D0%BC%D0%BB-borola][/url])Прилагам го  3 пъти дневно.Правя го от седмица и половина и съм удивена от подобрението.Сърбежът и загрубалата кожа намаляха, зачервяването и цепнатините изчезнаха и честно казано почти не личи , ако не се вгледаш.Щом за толкова кратък срок има подобрение и то значително, имам надежда , че мога даподдържам положението.Да се излекувам едва ли, но ще съм доволна и само да удържам фронта, защото вече започна да излиза от контрол.Много ще се радвам да помогне и на вас,защото при мен само това работи.Пазете се много от препарати и прах, дори от водата.Изоплзвайте ръкавици,дори като миете съдовете,всъщност особено тогава, защото това е най-редовното излагане на ръцете на изпитание.При готвене не се докосвайте с незащитени ръце до солени продукти и домати, ако трябва се изолирайте пак с ръкавици .Лудост е, но тези дразнители могат да възпрепятстват лечението. Опитайте ,това със спирта, знам , че звучи странно, имайки в предвид сухотата на кожата при дисхидроза, но наистина помага.Веднага след няколко намазвания ще усетите успокоение на възпалението. Аз имам дисхидроза от близо 2 г. на ръцете.Засяга предимно пръстите ми.Опитвала съм какви ли не мазила, но не предписани от лекари, защото знам ,че те не вършат работа , само временно успокояват, но вредят доста.Майка ми има дисхидроза от 4 г. вече .Тя опитва при много лекари и хомеопати.Ипробваха върху нея хиляди лечения, но нищо нямаше дълготраен ефект.А нейното положение е достигало и много критични моменти, имаше случай ,в който поради подуване до раменете, бе приета в токсикологията и там временно я овладяха с антихистамини и кортикостероиди.Мисълта ми е ,че изглежда на лекарите не им е известно някакво лекарство, което да помогне веднъж за винаги а понякога леченията , които прилагат ,могат много да Ви навредят. Имам основания да смятам ,ч е дисхидрозата се дължи на емоционални проблеми, но разбира се това може би е само една от причините. Успех  на всички в борбата!И вярно е , че май няма известно лечение, но пък това не пречи да опитваме, нали? Peace

Общи условия

Активация на акаунт