цветна бременност

  • 256 950
  • 233
  •   2
Отговори
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
здравейте моми4ета.интересува ме какво представлява цветната бременност и какви са признаците за нея.отварях много статии и форуми но не намерих нищо конкретно по въпроса newsm78.знам ,4е това се слу4ва много рядко.питам ви защото ве4е два месеца мензиса ми е много странен.първи ден-кафеникаво те4ение,втория-обилен,и 3 ве4е се отти4а пак кафеникаво и това е.не е ли малко странно.моля ви ако знаете нещо по въпроса да пишете.  bouquet

# 1
  • Мнения: 307
В Библиотеката има за цветна бременност!

# 2
  • Мнения: 9 077
А положителен тест имаш ли ?

# 3
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
в библиотеката 4етох но не пише то4но какво представлява тя.а за тест правих преди да ми дойде и беше отрицателен.пове4е не съм правила.просто искам да разбера какво представлява цв.бременност и какви признаци има за нея.аз в събота съм на гинеколог и ще видим на какво се дължи тази странна менструациа.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 881
А положителен тест имаш ли ?

Именно. Направи един тест утре сутрин и тогава си тормози главичката с цветна бременност.
Странната менструация може да има много причини, включително хормонални.

Иначе цветната бременност при мен се различаваше от нормалната по това, че не се излющи лигавицата на матката. Освен това кървенето беше по-леко, а продължи по-дълго от обикновено.

# 5
  • Мнения: 174
Мисля, че тези признаци не са свързани с цветна бременност
При мен също през първия ден кръвта е кафеникава и докторката ме посъветва да си направя някакво хормонално изследване......чудеше се дали нямам проблеми с щитовидната жлеза.....
Не ти го казвам , за да се шашкаш - при мен е същото - а проблем с хормоните нямам

# 6
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
странното беше също 4е ми дойде на 7 а корема по4на много да ме боли още от 6 сутринта и продължи два дена.никога не е било така.незнам може и да имам някакъв проблем.ще видим в събота какво ще каже 4и4о доктор.благодаря ви за бързите отговори  bouquetнезнам какво бих правила без вас

# 7
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Доби, не си тормози главицата с цветна бременност. Цикълът ти не може да е като по учебник винаги! Нормално е да има по-обилни цикли, по-оскъдни, но това не значи, че е налична цветна бременност или че имаш проблеми. Лично аз ти пожелавам като забременееш да не видиш и капчица кръв!  Hug

# 8
  • Мнения: 2 120
Добито, душко ппреди една година `изкарах` цветна бременност до 6 месец, ама като не ми порасна корема реших, че бременността ми е в главата.
Мензиса ти е нормален и не се чуди за цветна, щото хич не ми прилича на такава, а си гледай фертилните дни и прави секс.

# 9
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
даренце мерси мила  bouquet.ще се моля прегледа при доктора да мине добре и да не ми каже някоя лоша вест.само да не е някоя киста защото направо ще се #2gunfireдано защото събота ще празнуваме рожденниа ми ден.е той е в петак ама неделя вси4ки по4иват и трябва да се по4ерпим нормално.ставам на 21.само да не ми се развали настроението тогава Praynig

# 10
  • Мнения: 9 077
Доби, когато има киста, цикъла става много обилен, със съсиреци и по-болезнен.

# 11
  • Мнения: 517
Когато започнахме да правим опити за бебе..мендтруацията ми се промени като твоята. Беше много оскъдна и беше за около 2-3 дни. Явно бебеправенето може да оказва влияние. Не се шашкай. Отиди на лекар за успокоение, но според мен това не е цветна бременност. До колкото съм чувала при цветната бременност кръвотечението е бледо розово, а не кафеникаво. Успокой се..може бебчето да стане скоро Simple Smile)) И аз бях така..е вече съм в 9 г.с. Simple Smile  Hug

# 12
  • гр. София
  • Мнения: 4 762
Това не е цветна бременност,иначе аз трябваше да съм постоянно бременна....... Naughty Моят М. също протича по същия начин - първо слабо кафеникаво течение, придружено с леко подуване на корема. На следващият ден М. ми е много обилен /аз го броя като първи ден/, на втория нормален и трети и четвърти слаб. Така че не се шашкай, а продължавай да бебеправиш.  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 825
Това не е цветна бременност,иначе аз трябваше да съм постоянно бременна....... Naughty Моят М. също протича по същия начин - първо слабо кафеникаво течение, придружено с леко подуване на корема. На следващият ден М. ми е много обилен /аз го броя като първи ден/, на втория нормален и трети и четвърти слаб. Така че не се шашкай, а продължавай да бебеправиш.  Laughing

Направо си описала моята омразна лелка  #2gunfire
Ще я видим сега като се появи дали ще си е същата.
Така, че Доби, по добре не се тормози с такива мисли за цветна бременност, а по добре скачай в кревата с любимия  Wink

# 14
  • Мнения: 1 951
dobito, и аz така "иzкарах" няколко цветни бременности но след третата поредна се откаzах  Laughing Laughing не се ШаШкай и успех.

# 15
  • Мнения: 456
Zdraveite, poslednite nqkolko dena cheta pochti vsichki forumi svarzani s moq sluchai i nakraq reshih da se registriran i da vi popitma za savet.
Shte se jenq tova lqto i dvamata mnogo iskame veche bebche... ot 4 meseca se opitvame da zabremeneq. Predishnite opiti bqha neuspeshni i mesecniq cikal mi protichashe normalno (obiknoveno idva na 26 dena i e okolo 4 dena ne mnogo obilen).
No tozi pat neshtata sa malko po razlichni. Datata kogato go uchakvah e utre (8 april) no mi doide tazi sutrin sled nqkolko chasovi bolki no ne nisko kakto obiknoveno a po navisoko... Predi 2 dena si napravih test za bremenost koito parvonachalno otseche otricatelen, no kogato go poglednah sled chas, beshe polojitelen. Mnogo sam obarkana i na znam kakvo da mislq. Vaprosa mi e moje li da sam bremena? Nqkoi imal li e sashtoto prejivqvane i kakvi sa bili prichinite? Cvetna bremenost li e...? Ima li smisal da napravq oshte edin test za bremenost?  newsm78
Az ne jiveq v Bulgaria no drugata sedmica shte se pribiram za Velikden i planuvam poseshtenie pri ginekologa mi...
Blagoradq vi predvaritelno!!!   bouquet

Цитат
Здравейте, последните няколко дена чета почти всички форуми свързани с моя случай и накрая реших да се регистрирам и да ви попитам за съвет.
Ще се женя това лято и двамата много искаме вече бебче... от 4 месеца се опитваме да забременея. Предишните опити бяха неуспешни и месечния цикъл ми протичаше нормално (обикновено идва на 26 дена и е около 4 дена не много обилен).
Но този път нещата са малко по различни. Датата когато го очаквах е утре (8 април) но ми дойде тази сутрин след няколко часови болки но не ниско както обикновено а по нависоко... Преди 2 дена си направих тест за бременост които първоначално отчете отрицателен, но когато го погледнах след час, беше положителен. Много съм объркана и на знам какво да мисля. Въпроса ми е може ли да съм бременна? Някои имал ли е същото преживяване и какви са били причините? Цветна бременост ли е...? Има ли смисъл да направя още един тест за бременност? newsm78
Аз не живея в България но другата седмица ще се прибирам за Великден и планувам посещение при гинеколога ми...
Благорадя ви предварително!!!  bouquet

..................
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 07 апр 2006, 12:52 от Сънчи - Пънчи

# 16
  • Мнения: 1 205
elph при тест отчел след 1 час сигурно става дума за изпарителна линия, а и все пак ти е дошло.
Не се отчайвай и дано скоро видиш 2-те чертички в определените 5-10мин Hug

# 17
  • Мнения: 456
I az mnogo bih izkala da pisha na kirilica, no nqmam takava instalirana na komputera. Kakto kazah predi, jiveq v chujbina.... Sajalqvam za neudobstvoto...  Confused

[charming] blagodarq za otgovora... Sigurno si prava, vapreki che ne mi se iska... dano drugiq mesec da stane.  Praynig

# 18
  • Мнения: 1 205
За кирилица можеш да ползваш КРЕДОРА или виж бутончето в дясно от ИЗХОД. И без да имаш инсталирана кирилица можеш да пишеш.

Успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 456
Благодаря ти много [charming]!!!

Аз все си мисля че може да имам цветна бременост, защото имам всички сиптоми - лошо ми е, имах и ръждивото изцапване няколко дена след овулация, а и теста за бремемност които аз правих пише че отчита след 1 минута. Аз чаках една минута, беше негативен и го оставих. След известно време го погледнах пак и беше станал положителен... Може би най-добре е да направя още един тест...  Thinking

А можете ли да ме посъветвате кой е най ефективния начин за определяне на овулацията? Много от темите в този форум прочетох и така и не мога да преценя как да си определя овулацията... Мисля си че мойта е по рано, защото цикъла ми е около 25 дена.   Confused

Благодаря ви за съветите!!!   bouquet

# 20
  • Мнения: 3 154
Ако искаш направи си още един тест, но този път не отчитай резултати след 1 час Crazy до 5-10 минути, ако няма втора черта не го гледай повече.
Ако отчете положителен резултат - на лекар.

Вариантите за определяне на овулацията са 3:
1. Купуваш си тестове за овулация - на опаковката пише в кой ден да започнеш да се тестваш според дължината на цикъла ти.
2. Мериш базалната температура - всяка сутрин, преди ставане по едно и също време.
Разликата между двете е, че тестовете показват предстояща овулация, а БТ вече минала.
3. Ходиш на фоликуметрия при лекар - най-сигурният метод.

Успех ти желая!

# 21
Здравейте!Имам сериозен проблем и не знам какво да правя.Мисля, че имам цветна бременност,много е странно, защото никога до сега не ми се е случвало подобно нещо.Имам кръвотечение което е много малко и е с кафеникав свят,вече 3-ти ден ми е така и незнам защо и дали има вероятност да съм бременна.Най-интересното е че ме боли и корем както при обикновенната менструация.Моля ви бихте ли ми дали някакъв съвет относно това.

# 22
  • Мнения: 7 716
Направи тест за бременност.

# 23
Направих си и е отрицателен!

# 24
  • Мнения: 2 825
Изчакай още 3-4 дена, ако не премине в нормална менструация, направи нов тест, ако и той е отрицателен задължително върви на лекар.

# 25
Днес ходих на д-р и не се разбра от какво е,но със сигурност не съм бременна каза че може би е от времето,кървенето ми беше 4 дена и не се засили изобщо,наистина много странно ,но един господ знае защо е така.Сега ми изписа лекарства който да предизвикат нормална менструация до 10 дена,ако не се появи менструация трябва да ида пак на преглед и тогава ще му мисля.

# 26
Здравейте! Видях темата и много ми се ще да питам, защото се притеснявам страшно.  Страх ме е да не карам цветна бременност (въпреки че пих постинор...) Първия цикъл след това си бееш нормален, ама сега я някак си малко и един такъв особен за мен  Thinking

# 27
  • Мнения: 820
Не се тревожи излишно, щом си имала един нормален цикъл бременност няма. Друг е въпросът ако е станало нещо през този месец, направи си един тест за да се успокоиш. Понякога се случва по-оскъдно кървене и това си е нормално.

# 28
Здравейте момичета!

Зная, че съм закъсняла за включване по темата, но искам да попитам: при цветна бременност отчитат ли тестовете?

# 29
  • Мнения: 498
Здравейте момичета!

Зная, че съм закъсняла за включване по темата, но искам да попитам: при цветна бременност отчитат ли тестовете?

Да мила - отчитат и при двете Sad

# 30
Здравейте. Изчетох всичко по темата, но няма нищо свързано с точно с моя случай и за по-сигурно реших да попитам. С приятеля ми се разделих преди 4месеца и оттогава не сам правила секс и цикъла ми е редовен от тогава, но миналия месец 1седмица след като ми свърши имах едно кафяво течение около 5дни, но понеже имах и други проблеми и го преписах на напрежението. Този месец обаче ми закаснява вече 4-5дни и въпреки, че досега беше нормално много съм се притеснила!!! Чак ме е страх да си направя тест. Моля ви кажете ми, че не е вазможно да е цветна бременност!   Praynig

# 31
  • София
  • Мнения: 35 913
Не е възможно, но знае ли човек.  Wink  Зачеването си е чудо.
 

# 32
Много благодаря за бързия отговор!    bouquet  Престраших се!-направих си теста-отрицателен е. Вече съм спокойна или поне 99% които пишеше на теста.... Simple Smile

# 33
zdraveite i az iskam da vi pitam neshto ot dva meseca cikala mi e stranen idva mi za po 4 dena i teche po malko (do sega nikoga ne e bilo taka)i me boliat iaicnicite no chak sega gardite mi sa tvardi i me boliat ujasno useshtam i niakakvo balbukane v karema ot vreme na vreme hodia chesto po malka nujda dori nemoga da se zdarjam po niakoga pak i ima dosta vreme da mi doide ne sa takiva pred menstrualni neznam  pravih si i test no nishto neznam kakvo da pravia dali e cvetna ili vnushenie no e strano

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Според мен е внушение

# 35
  • Мнения: 820
tania, вместо да се чудиш по-добре отиди на уролог. Това което описваш прилича на цистит.

# 36
imala sam cistit no ne mi prilicha na takova ne mi pari kato oriniram nito me boli nishto takovasamo hodia chesto v toaletnata mersi vse pak

# 37
  • Мнения: 820
imala sam cistit no ne mi prilicha na takova ne mi pari kato oriniram nito me boli nishto takovasamo hodia chesto v toaletnata mersi vse pak

Надявам се не си се почуствала обидена, цистит може да има и без парене или болка. На мен ми се случи веднъж. Ако си направиш тест за бременност той със сигурност ще покаже дали има бременност или не.

# 38
ne nesam se obidila mersi za otgovora no znam che testovete ne pokazvat viarno pri cvetnata zashtoto edna poznata e karala cvetna i tri testa ne sa i pokazali che e bremena chak lekaria  zatova parvo pitam az ne sam v bg i mi e malko trudno s lekarite zatova se dopitvam pravih si test malko sled kato mi svarshi no nishto

# 39
  • Мнения: 820
Така наречента "цветна бременност" си е като всяка друга бременност с тази разлика, че поради някаква причина има кървене, което поставя бременноста в риск. Ако правилно съм те разбрала ти имаш съмнения за бременност от преди 2 месеца. Вярно е, че понякога при ранна бременост тетовете не показват положителен резултат, но след толкова време е просто невъзможно да не ти покаже теста. Също така можеш спокойно да отидеш на лекар, който ще потвърди или отхвърли съмненията ти много бързо. Помисли какви са вариантите:
1. Бременна си - кървенето по бреме на бременост налага спешна намеса на лекар.
2. Не си бременна - успокояваш се и евентуално взимаш мерки за проблема с честото пишкане, което не изглежда нормално.


# 40
здравейте,имам еди въпрос: с гаджето ми го правим с презерватив но не знам защо постоянно с притеснявам да не забременея,има ли някаква вероятност презерватива да се скъса или нещо такова.защото от скоро водя полов живот и...;/

# 41
  • София
  • Мнения: 1 524
Миличка, след като имаш такива притеснения най-добре посети гинеколог да ти предпише противозачатъчни, то ако само за това мислиш - удоволствието от секса изчезва.
Да презервативът може да се спука, скъса, но това рядко се случва. Ако се случи веднага при гинеколог трябва да отидеш.

# 42
  • Мнения: 820
При всички методи на контрацепция има много малка вероятност от бременност. Според мен по-добре продължавай да се пазиш с презерватив защото освен от бременност предпазва и от много полово предавани болести. Проверявай дата на на годност на кондомите и ако се случи да се скъса отиваш на гинеколог да ти предпише хапчета за спешна контрацепция.

# 43
здравеѝте ! преди 3 месеца родих ,и първият цикъл ми доиде на 30-ят ден от раждането.след това на 34 ден
от първия ( преди бременноста не беше редовен,на около 31,32 дни ) този месец  пък ми доиде но на 25 ден
и е много леко розово те4ение.вече трети ден няма кръв...........няма ги и болките в корема,които бяха много
силни през първите два месеца.само го усещам подут.чувала съм че след раждане се збременява много лесно,
но ако е цветна бременност,нормално ли е течението да е розово.правих си тест,излезе отрицателен.но и по принцип
не вярвам много на тези тестове,защото и при първата ми бременност отчетоха ( - ) и само ме заблудиха.
какво мислите вие момичета ? някоѝ имал ли е такива тревоги? дали е цветна  бременност ?
благодаря ви предварително ! 

# 44
Здравейте! Имам въпрос и ще се радвам някой да може да ми даде съвет. Последно правих с... без предпазни средства с приятеля си на 19.01, точно един ден след като ми свърши цикъла. На следващият месец ми дойде точно, когато трябва и беше нормален. Притеснявам се, че след като свърши, седмица по-късно започна пак, но беше по-тъмен на цвят и по-слаб. Редовният ми цикъл трябва да дойде след няколко дни, нямам признаците на повечето тук, които говоря за "цветна бременност", но все пак се шашкам много. В края на миналата година преживях тежка семейна загуба, която се отрази на цикъла ми, а и постоянно съм под психическо напрежение. Мислите ли , че може да се дължи на това? Или има причина да се притеснявам?  Sad Sad Sad

# 45
  • Мнения: 2 120
Всяко кървене извън рамките на месечния цикъл е повод за притеснение. Посети лекар.

# 46
Винаги при силен стрес съм имала промяна в цикъла (идвало ми е по няколко пъти на месец, бил е по-продължителен или по-кратък, по-обилно кръвотечение и т.н.) По принцип това не ме е притеснявало до сега, защото знам какви са причините, но сега съм изпаднала в паника заради небезопасният с... Според вас дали има вероятност да става дума за "цветна бременност"?

# 47
здравейте, относно цветната бременност, и аз съм една от онези  които се самнява в това. Този месец цикъла ми не беше сащия. Първия ден беше розав, а на втория забелязах че е червен но не така гъст, а като червене вода, и почти го няма, просто е много оскуден. Днес мисля да си правя тест, но нещо ме е страх  Cry  не съм си правила друг път тест, и незнам дали отчитат по време на цикъл.

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 12:26 от SYu

# 48
  • Мнения: 712
SYu, ако си бременна, тестът ще го отчете, той засича хормона на бременността. Направи си тест, за да се успокоиш (доколкото разбирам, не искаш да си бременна?). Тестът не е страшен, не боли и т.н. Страшна е неизвестността, в която живееш. Какво са 5 минути изчакване на реултата пред дълги дни на страх? Действай! Дано резултатът е такъв, какъвто искаш  bouquet

# 49
Roxanne25, благодаря ти за отговора и за подкрепата, Дано наистина нещата излезнат само внушение  Simple Smile Flutter

# 50
  • Мнения: 712
Желая ти щастие, мила   bouquet

# 51
Здравейте!
От известно време насам страдам от съмнения дали съм бременна и бих желала да ми дадете съвет.
Около преди 10 седмици правих секс, с презерватив, който /надявам се/ беше наред.
Мензисът ми си идва нормално 2 пъти,  малко по-оскъден от преди, но със същата продължителност /7-8 дни/.
Направих си тест за всеки случай, за да съм сигурна, че не карам цветна бременност - резултатът беше отрицателен и се поуспокоих, но не за дълго. От няколко дни областта при матката е подута. Притесних се и си направих още един тест, който също беше отрицателен.
И така, реших все пак да отида и на гинеколог и съм много притеснена. Според вас какви са шансовете и двата теста да са показали грешно? Накакво може да се дължи това подуване? А ако съм забременяла, възможно ли е да направя аборт или бременността е вече твърде напреднала?

Мерси предварително!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Едва ли си бременна. За 10 седмици все един тест щеше да се позитивира. Отивай на гинеколог, има 100 други причини да ти е по-оскъден мензисът. Ние тук можем само да гадаем. Успех!

# 53
  • Мнения: 7 640
едва ли си бременна, ама щом толкова се притесняваш, защо не си била на гинеколог newsm78.
"Областта на матката" при бременните се подува доста по-късно, не в ранна бременност по принцип. Високото ниво на прогестерона при някои жени води до подуване на корема и ПМС много сходно с някои признаци на бременност.
Иди на лекар, но според мен едва ли си бременна с два отрицателни теста и предполагаема бременност на 8 седмици.

# 54
  • София
  • Мнения: 626
Най-добре е да отидеш на преглед.
Съмнения и мнения -бол.
Успех!  bouquet

# 55
Zdraveite,iskam da popitam ne6to.Pieh edni hap4eta-klenbuterol za da 4istq maznini,no gi sprqh predi 2 sedmici.V vrazka s tova cikalat mi zakasnqva ve4e mesec,a mi se be6e normliiziral v poslednata 1 godina.Pravih test predi sedmica,pokaza mi 4e e otricatelen,no vaprosa mi e dali pak hap4etata okazvat vlqnie varhu nego i zatui da ot4ita takav rezultat,sled kato vse o6te mi go nqma menzisat?MOlq vi otgovorete mi!

# 56
Интересни неща пишете. Просвещавам се като ги чета. Благодаря.

# 57
  • Мнения: 4
имам едно въпросче по тази тема и аз..въпреки че може би вие вече сте я изчерпали..закъсня ми 4 дни..правих тест който беше положителен...само че с бледа чертичка отидох и на кръвен..който ще е готов..утре..но междувременно прокървях вчера..и сега имам много силно и обилно течение с болки..но гаденето продължава...и неразположението..и предния месец беше обилно..и обезненто както никога до сега..ще чакам утрешния резултат...но вашето мнение да ми кажете какво е..? Cry

# 58
  • Мнения: 820
Теста в срок ли го отчете? Ако е след посоченото време може да те подведе. Възможно е да има бременност, която да не се задържи (ранните аборти са често явление). Каквото и да ти кажем тук ще е гадаене, най-добре се консултирай спешно с лекар.

# 59
Здравейте момичета,

Искам да попитам някоя отвас имала ли е подобни симтоми. Няколко дена преди датата на цикъла се появи бледо розово течение. В деня на цикъла премина в кафяво, но така си и остана. Вече четвърти ден имам слабо кафяво течение, но със сигурност не ми е като редовен цикъл, защото знам, че при мен е доста обилен. На 29 ден направих тест за бременност, не с първа урина и ми отчете отрицателен. От друга страна гърдите ми са доста болезнени.
Ще съм ви благодарна, ако споделите с мен имала ли е някоя от вас подобни оплаквания Simple Smile

# 60
  • Мнения: 19
Здравейте на всички,
и аз имам едно въпросче - каква е разликата в симптомите при цветна бременност и цистит.
Имам притеснение да не би да имам цветна бременност,но нямам симптомите както казвате по-горе-не ме болят гърдите,дойде си ми съвсем нормално,не се чувствам изморена.Но ме притеснява това че често ходя до тоалетна и ме боли корема долу ниско.Та ако някой може да ми каже дали знае за 2-те неща ....................много ви благодаря Simple Smile

# 61
когато в урината има кръв - теста винаги е положителен... на мен лекар ми го е казал Simple Smile

# 62
ОПА 18 юли.... съжалявам... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 63
  • Мнения: 820
ОПА 18 юли.... съжалявам... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

 newsm78 и аз тръгнах да отговарям Mr. Green

# 64
  • Мнения: 28
И аз да се посъветвам. М. ми мина нормално ,но остана предменструалното напрежение на гърдите, на какво ли се дължи

# 65
  • Мнения: 820
На повишен пролактин newsm78 . По принцип ако напрежението в гърдите продължава и след цикъла е добре да се провери нивото на пролактина. Може да  е нещо случайно и само за този цикъл.

# 66
  • Мнения: 165
И аз да се посъветвам. М. ми мина нормално ,но остана предменструалното напрежение на гърдите, на какво ли се дължи
При мен беше така миналия месец. На 24.09 ми дойде съвсем нормално. След 5 дни всичко отмина, но болките в гърдите останаха и даже бяха по-силни. И след 1 седмица ми дойде отново (07.10). В началото слабо кръвотечение, след 2рия ден по-силно. Консултирах се с лекар. Каза, че най-вероятно е овулаторно кръвотечение и трябва за 2-3 дни да отмине. Но не -  изкара си ме пак 5 дни съвсем нормална менструация. И сега още чакам да ми дойде и няма никой, няма и симптоми никакви.

# 67
  • Мнения: 28
Благодаря ви момичета , не ми се беше случвало досега и честно да ви кажа доста се бях притеснила

# 68
zdraveite! mislq che imam cvetna bremennost,no poslednia pat kogato mi doide vsichko beshe normalno i sega mi zakasnqva s 9dena Sad boli me g1rbat no drugi simptomi za bremennost nqmam, bolna sam ot grip ot nqkolko dena. Pravih si test na 4tia ili 5tia den ot zakasnenieto i beshe otricatelen. Vuzmojno li e da sam bremenna????i s1shto taka imam bqlo techenie pochti sedmica i e obilno

# 69
  • Мнения: 155
Малко е вероятно да си бременна, но все пак си направи още един тест, ако е - и все пак не ти идва бягай на лекар. Но според мен закъснението може да се дължи на грипа, и течението също, особено ако пиеш силни лекарства...Успех и дано е това, което искаш!

# 70
Здравейте момичета прочетох всичко написано но не открих нищо за това което ме интересува.Ще съм ви много благодарна ако можете да ми помогнете.Вече 6 месеца пия противозачатъчни таблетки и си ми идва редовно но този месец ми дойде и свърши за 3 дни,а другите месеци бе6е 5-6 .Прочетох всичко но не разбирам дали може да се забременее с цветна бременност когато се пият хапчета.Ако някой е наясно ,нека ми даде съвет.Благодаря Ви предварително.  bouquet Simple Smile

# 71
  • Мнения: 7 640
ако си бременна, няма да ти дойде в паузата между опаковките.
Ако се притесняваш- купи си тест

# 72
  • Мнения: 9
момичета, ще ви помоля за съвет.
имах всички симптоми на бременност този месец. закъсня ми 4 дена и си направих тест - отрицателен. още същия ден ми дойде(вчера). но не е както обикновено - страшно силен с много съсиреци и ужасно болезнен. сега е по-малко болезнен, доста слаб - понякога прокървява иначе цапа и е кафяво, а сега розово.

има ли вероятност да е цветна бременност след положителен тест? ще направя пак тест след 7 дена, но ако може да ме ориентирате какво да очаквам! благодаря ви!

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 15:47 от orhideia_K

# 73
  • Мнения: 820
Щом теста ти е отрицателен, едва ли е бременност. Изчакай един два дни и си направи пак тест или направо кръвен тест. Случва се да има изменения в менструацията. Не мен ми е идвало и след положителен тест за бременност, но М беше толкова обилна, че нямах никакви съмнения за цветна бременност, направих и кръвен тест - отрицателен.

# 74
Здравейте! Доста прочетох, но все пак много се притеснявам дали не съм бременна. На 30 12 2007 г с приятеля ми правихме секс, но презервативът се скъса. Веднага след това отидох до денонощната аптека и купих 1 тест за бременност и хапче за "спешни случаи". Направих теста, защото в опътването на хапчето за спешна контрацепция пише, че ако евентуално съм бременна , не трябва да го пия. Направих теста за да съм 100% сигурна. Изпих хапчето около 1 час след като се скъса презерватива. По изчисленията ми не съм била в овулация на 30ти, но аз съм си голяма паника. (все пак съм на 17) Цикълът ми трябваше да дойде на 12, и така и стана, но пък ми беше страшно слаб на 12ти, и към 12 вечерта тотално спря. Е, такова притеснение на никого не пожялавам. На 13 сутринта ми дойде с нормалните болки в корема и вече 4ти ден ми върви абсолютно нормално, но продължава да ме гони притеснението. Пропуснах да спомена, че на 11ти януари направих тест и беше отрицателен. Следващата седмица ще отида на гинеколог, но искам някой да ме успокои, защото малко трудно спя нощем. Благодаря ви!

# 75
  • Мнения: 395
Radostvetka Успокой се и спи спокойно  thumbsup Промяната на М ти се дължи на хапчето.
Имай в предвид, че тези хапчета са доста вредни и не трябва да се пият често. В листовките пише, че трябва да има интервал от 6 месеца при следваща употреба, но аз те съветвам ако трябва да слагате по 2 презерватива, но да се въздържаш от тези хапченца.
Успех и бъди спокойна  Hug Hug Hug

# 76
Zdraveite kazvam se Daria pro4etov vsi4ko no ne namerih otg na moq vapros a toi e slednia:
Imam simptomi na bremennost i silno se samnqvam, zarnata na gardite mi stanaha ne6to kato mrasno bqlo samo po vrah4etata,no puk za smetka na tova ne use6tam koi znae kakvo naprejenie v tqj i ne sa poduti,sa6to taka me nabolqva leko korema nisko dolo i krasta  a i se 4uvstvam izmorena ,samo 4e bolkite v korema i krasta sa sa6tite kato tezi predi menstrualniq cikal.V momenta prejivqvam mnogo li4ni problemi i sam stra6no tajna napregnata i nervna.Vazmojno li e vsi4ki simptomi da se daljat na stresa na koito sam podlojena ili puk na hormonalna osnova?O4akvam da mi doide v sledva6tite 2 dena i se 4udq dali moje da e predmenstrualen sindrom makar 4e do sega ne mi se e slu4valo?
6te se radvam ako mi otgovorite na vaprosa pi6eiki mi na e-maila
Blagodarq predvaritelno!!!

# 77
i az iskam da popitam ne6to ,dali na nqkoiq ot was se e slu4walo da ima cikyl (swetlo 4arwen na cwqt)dage po rano ot obiknoweno i da ima symnenie 4e e bremena.po princip mi e 3dni,no imam bolki w gardite powdiga mi se sled qdene a az ne priqjdam,lo6o mi e ot wreme na wreme postoqno mi se spi ,zadahwam se ot nai -elementarni dwijeniq ,i taka sam we4e izwestnno wreme.ako ne mi be6e do6al M 6tqh da si pomislq 4e sam bremenna zaradi simptomite a sega sym dosta po obarkana.priqtelqt mi ne e swar6wal w men no ne sme se i pazeli koi znae kolko ,bez prezerwatiw.molq daite mi nqkakaw sawet ,ili preporaka.

# 78
  • Мнения: 820
Кога ти беше последната менструация? Тест за бременност? Лекар?

# 79
ami posledniq mi cikyl be6e na 25.12.07 , sega mi doide na 22.01.08,no mi sprq dneska 24.01 a na men te4enieto mi sprq i sutrinta kogato qdoh mlqko s musli (towa si go qm 4esto i ne sam imala problem)1/2 powra6tah malko strah me e da qm 4e da ne naprawq belqta na rabota.dr.koeto e 4e iskam da znam testowete dali 6te mi pokajat dali sam bremena (primerno shuarhek),az si misleh 4e mi se powdiga ponege nali 6te mi idwa M a to prodaljawa i po zle stawa.sutrin sam kato parcal .neznam kak da razbera za po barzo ako sam w malka sedmica moje i da ne mi pokage testa.naprawo na lekar li da otida.pone trqbva da znam dali ima wazmojnost makar 4e mi be6e dwa dena M (be6e mi normalen)da sam bremena za da moga da se pazq.

# 80
  • Мнения: 395
Най-добре отиди на лекар  Peace
Уринните тестовете отчитат след 12-14 ден, а кръвния  11 дни след зачеване, но не винаги поради късна овулация и  ниски стойностите на ЧХГ (hCG)(хормонът на бременността) при всеки е индивидуално.
Успех  Peace

# 81
  • Мнения: 820
Тестовете за бременност отчитат средно 14 дни след предполагаемото зачеване, а на лекар може да се установи бременност около 3 седмици след зачеването. Според мен можеш да отидеш направо на лекар. Имай предвид, че не можеш да имаш нормална менструация и да си бременна. Може обаче да има кървене, което на теб да ти прилича на менструация и в такъв случай бременността е рискова. Направи си тест и посети лекар за да си изясниш положението.

Моля те пиши на кирилица!

# 82
  • Мнения: 989
Мисля, че е най-добре да си направиш кръвен тест. За лекар е още рано - може да види бременност около 10 дни след закъснението.

# 83
извинете за кирилицата.благодаря мисля след работа да отида да си купя тест ,незнам до колко 6те покаже.6те ви пи6а

# 84
  • Солун/Велико Търново
  • Мнения: 29
Зравейте,искам да ви споделя и моя проблем.Цикала ми е много редовен,с приятеля ми правим опити за бебче от 7 месеца и нищо  SadИдва ми точно на 28-я ден,но ... този месец закъсня,четох в форумите и всички признаци бяха на лице.Направих си тест ,но беше отрицателен CryНа 4-я ден от закъснението ми дойде с адски ,непоносими болки.Сега ми е 3-ти тден и спира,а попринцип ми варви по 7 дни, и цвета не е както обикновено, а розово-кафеникаво.Възможно ли е да е цветна бременност?Не живея в БГ и сам много притеснена,чакам с нетърпение края на другата седмица да се прибера и да посетя гинеколог.В момента сам с адски ,прорязващи болки в кръста:(Дано не е нещо сериозно . Praynig

# 85
моля помогнете ми.Закъсня ми 16 дена.В този период си направих 3 теста на които резултата беше отрицателен.Преди два дена уж ми дойде,но е страшно слабо.Само няколко капки,които са кафеви на цвят.Страшно много се притеснявям,но в момента нямам възможност да стида на лекар,за това ви моля за помощ и съветлА и също да ви попитам,теста отчита ли наличието или липсата на бременностра,ако е цветна??????

# 86
  • Мнения: 820
Теста отчита бременност независимо дали има кървене или не. На притеснението ти може да отговори само лекар.

# 87
Теста отчита бременност независимо дали има кървене или не. На притеснението ти може да отговори само лекар.
   i az imam sa6tiq problem proti4a mi kafenikavo no mn. mi se gadi i mi stava lo6o a testovete sa otricatelniao

# 88
На мен ми се случи следното: на 01,11 ми се наложи да пия Ескалепе и ми доиде18.11 а трябваше ма 21 ,но беше много малко и отидох на гинеколог и каза че няма бременност и имам малка киска ,която отстранихме с някакви хапченца.След това пак ми доиде по-рано и беше по-добре и отидах на гинеколог ,защото бяхме се разбрали да види дали се е махнала кистата или квото е било там и пак е нямало бременност,защото щеше да каже.Правих си тестове ноември ,декември и мисля че и начлото на януари и бяха отрицателни.Гърдите не ме болят кръста само като ми доида първия ден и то много малко ,за яденете аз по-принцип си ям тай че тва не се е променило ,но аз си внушавам че нещо може да е цветна или нормална бременност.ПЛс кажете мнение по мой случай

# 89
Най-добре отиди на лекар  Peace
Уринните тестовете отчитат след 12-14 ден, а кръвния  11 дни след зачеване, но не винаги поради късна овулация и  ниски стойностите на ЧХГ (hCG)(хормонът на бременността) при всеки е индивидуално.
Успех  Peace
Здравейте на всички Simple SmileПри мен се случва следното-тестовете ми за бременност са положителни ЧХГ-също,но имам кървене-естествено веднага отидох на лекар-тя ми каза, че май не съм бременна и симптомите които и описах са предвестник за обилен цикъл,каза ми също ако се появят силни болки и ако се засили кървенето да тичам веднага в болница SadЕ-аз спокойна се прибрах  но ден след това кървенето стана малко по-силно и веднага отидох в Майчин дом-там също ми казаха че съм бременна Simple Smileно плода бил много малък-настаниха ме на 8  етаж и вече една седмица лежа-биха ми инжекции ПАПАВЕРИН-много се чудеха дали да не махат плода-една от лекарките настоя да се изчака -дано да има някаква вероятност да съм забременяла по-късно от предполагаемата дата  Confused и да  оставят зародишчето да порасне-това което силно ме плаши е че все си кървя Confused-сега ми смениха ПАПАВЕРИНА с НО ШПА и във вторник ще решат какво да ме правят  CryКак мислите-според вас има ли макар и малка надежда да не ме кюртират и да оставят малкото зародишче да се превърне в бебче Rolling Eyes

# 90
  • Мнения: 975
hild,надявам се да е наред всичко и скоро да се наслаждаваш на една безпроблемна бременност thumbsup newsm17

# 91
zdraveite i az iskam da popitam tui kato samo se chudq kakvo stava s men
tozi mesez mi zakusnq s edna sedmiza posle mi doide i mi teche po malko no strannoto e che vsqka sutrin povrustam kato stana i me boli korema vseki den otkakto imam menzis tozi mesez
qm normalno kakto vinagi taka che ne vqrvam da povrustam ot hranata
korema mi e napregnat i boli postoqnno neznam dali tova e simptom za zvetna bremennost
imal li e nqkoi takiva simptomi
vodq redoven polov jivot i dosega mi e idvalo vse po edno i susto vreme samo toq mesez mi zakusnq i tova povrustane i bolki v korema
sorry che ne pisha na kiriliza ama ne jiveq v bg i nz kak
mersi za vnimanieto

# 92
  • Мнения: 674
Здравей bogilina ти тест за бременност прави ли си newsm78
Но в такъв случай е по-добре да идеш на док. да те види Wink
Успех и дано да е това което искаш Hug

# 93
Привет,имам всички симптоми. Embarassed.Въпроса ми е може ли да си направя тест по време на така наречения цикъл?Предварително благодаря.

# 94
  • Мнения: 2 422
Може да си направиш по всяко време но какво ще покаже и дали ще е верно никой не може да ти отговори Wink
Успех

# 95
Здравейте!Имам малък проблем ... преди 3 месеца пих Escapele!Когато го пих ми дойде на датата на която трябваше ...на следващия месец пак но ден и половина ми вървеше кафеникаво и тогава протече кръв.Този месец ми доиде 10 дена по рано 3-4 дена вървеше кафеникаво и от време на време съвсем малко кръв.Сега ми тече вече кръв.Какво може да е?! Чакам да ми свърши за да отида на гинеколог ,но за успокоение искам да чуя и други мнения преди гинеголога

# 96
  • Мнения: 1 334
Viki_Kiki,Ескапел много често скапва няколко поредни цикъла. Peace

# 97
А дали е само това или е възможно да има и друг проблем ... кажете нещо според симптомите ..Благодаря за отговора  Hug

# 98
  • Мнения: 1 334
Симптомите ти са само "нарушен цикъл",но той може да се дължи именно на Ескапел.Ако имаш съмнения за цветна бременност(щом пишеш точно в тази тема),то си направи тест...минали са цели 3 месеца Rolling Eyes Причините за това твое състояние наистина може да са всякакви и надали може да знаем какви са точно.  bouquet

# 99
Здравейте, реших да споделя и моя проблем .Вече втори месец правиме опити за второ бебче,този месец трябваше да ми дойде около 25 а то ми дойде на 11 и то много ярка червена кръв и много слабо и довечерта го нямаше,след 2 дни за неколко часа пак некакви капки,според мене това неможе да е нормален месечен цикъл но все пак ми дойде,реших сутринта да направя тест беше отрицателен но симптоми всякакви имам а и като се сетя че с първата ми бременост имах редовен цикъл до 3 тия месец.Дайте ми съвет ама според мене трябва да продължиме с опитите за дъщеричка.

# 100
  • Мнения: 69
четох тук-там за бременност и болести...този месец ми дойде като по часовник.различното беше това:
1.имах адски болки в корема ниско долу (никога не ме е боляло толкова),после болката се местеше ту в единия яйчник ту в другия
2.вървеше ми вишнева кръв,придружена с много и много големи съсиреци (по принцип имам от време на време,но никога толкова големи и толкова мн)
3.имам страшни болки в гърба,които продължават все още
4.вече цяла седмица имам температура,боли ме глава,гади ми се (но не повръщам) и каквото и да започна да правя се уморявам и все ми се спи,колкото и да съм спала-(не съм била болна)
5.гърдите  ми се подуха толкова много,както никога до сега,сега вече ми свършва,но гърдите ми не спадат
чудя се какво ли може да бъде,ако има на идея нека пише,мисля да изчакам другия месец и тогава ако има нещо нередно да отида при генеколог.

# 101
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Симптомите ти са само "нарушен цикъл",но той може да се дължи именно на Ескапел.Ако имаш съмнения за цветна бременност(щом пишеш точно в тази тема),то си направи тест...минали са цели 3 месеца Rolling Eyes Причините за това твое състояние наистина може да са всякакви и надали може да знаем какви са точно.  bouquet
   Peace

# 102
  • Мнения: 93
четох тук-там за бременност и болести...този месец ми дойде като по часовник.различното беше това:
1.имах адски болки в корема ниско долу (никога не ме е боляло толкова),после болката се местеше ту в единия яйчник ту в другия
2.вървеше ми вишнева кръв,придружена с много и много големи съсиреци (по принцип имам от време на време,но никога толкова големи и толкова мн)
3.имам страшни болки в гърба,които продължават все още
4.вече цяла седмица имам температура,боли ме глава,гади ми се (но не повръщам) и каквото и да започна да правя се уморявам и все ми се спи,колкото и да съм спала-(не съм била болна)
5.гърдите  ми се подуха толкова много,както никога до сега,сега вече ми свършва,но гърдите ми не спадат
чудя се какво ли може да бъде,ако има на идея нека пише,мисля да изчакам другия месец и тогава ако има нещо нередно да отида при генеколог.

Защо не пробваш да направиш тест Laughing

# 103
  • Мнения: 69
ще направя,но след няколко дена,ще пиша резултата  smile3506

# 104
  • Мнения: 69
извинявам се за въпроса,мисля че е малко тъпичак Rolling Eyes,обаче кога може да има цветна бременност - в ранна възраст или нагоре? newsm78

# 105
  • Мнения: 1 351
Момичета , имам един въпрос може и да ви изглежда тъп но все пак ви моля - отговорете ми!!!
При цветна бременност теста показва ли правилно???

# 106
  • Мнения: 69
Момичета , имам един въпрос може и да ви изглежда тъп но все пак ви моля - отговорете ми!!!
При цветна бременност теста показва ли правилно???


ТЕСТА показва вярно когато има налична бременност-дори и цветна  Peace

# 107
  • Мнения: 93
извинявам се за въпроса,мисля че е малко тъпичак Rolling Eyes,обаче кога може да има цветна бременност - в ранна възраст или нагоре? newsm78
Как така ранна или по нагоре,бременност или има или няма Grinning
Формолирай си пак вьпроса ако искаш,че така не е много ясно какво питаш.Аз поне не разбирам Wink

# 108
  • Мнения: 1 334
кога може да има цветна бременност - в ранна възраст или нагоре?
Как така ранна или по нагоре,бременност или има или няма
Демек,като е на 20г. или като е на 35г. е по-голяма вероятността Rolling Eyes Цифрите са само за пример Grinning

# 109
  • Мнения: 69
ами въпроса ми беше такъв,защото аз сам на 19 години и ми казват че съм мн малка за цветна бременност,но според мен няма значение възрастта,извинявам се за неточността и неяснотата на въпроса ми! Hug

# 110
  • Мнения: 93
ами въпроса ми беше такъв,защото аз сам на 19 години и ми казват че съм мн малка за цветна бременност,но според мен няма значение възрастта,извинявам се за неточността и неяснотата на въпроса ми! Hug
Мисля, че няма значение вьзраста  Wink

# 111
  • Мнения: 1 674
Момичета , имам един въпрос може и да ви изглежда тъп но все пак ви моля - отговорете ми!!!
При цветна бременност теста показва ли правилно???

да показва/поне при мен беше така/

# 112
  • Мнения: 69
здравейте отново,направих си тест и беше EFN гърдите ми продължават да са надути,както и да болят,болките в стомаха не ме напускат,започна да ми се гади както и постоянно да съм гладна,според Вас да изчакам ли М-то(което е около 18.05) или да си направя още един тест.  Hug

# 113
  • София
  • Мнения: 1 248
baby_moni-може да е имало бременност, която да е прекъсната спонтанно на ранен етап, може по-обилното кръвотечение да е в резултат на по-голямо отделяне на прогестерон този цикъл, който подпомага нарастването на лигавицата на матката. Болките в гърдите също могат да се обяснят с това. Един кръвен тест би дал отговор на въпроса ти...

# 114
  • Мнения: 69
Катето благодаря за отговора  Hug беше мн изчерпателен и ясен  Peace  може и така да е

# 115
  • Мнения: 20
а на мен ми дойде този месец нормално свърши ми цикъла и сега имам нещо тъмно като зацапване навътре.и гърдите ужасно са ми уголемени и ме болят след менструацията продължават така,а по принцип ми е винаги преди.каква причина да търся?

# 116
  • Мнения: 674
а на мен ми дойде този месец нормално свърши ми цикъла и сега имам нещо тъмно като зацапване навътре.и гърдите ужасно са ми уголемени и ме болят след менструацията продължават така,а по принцип ми е винаги преди.каква причина да търся?

Кой ден от цикъла ти е? Може да е розова овулация newsm78

# 117
  • Мнения: 20
на 1 ми дойде до 5-6 ми беше цикъла притеснява ме това напрежение в гърдите и това че имам нещо кафеникаво сега а М ми спря още на 6 май.

# 118
  • Мнения: 69
при мен напрежението в гърдите не спира bombs,имам чувството че съм бомба под налягане #Crazy ,коремчето и то не изостава,направо се побърквам като знам че трябва да изчакам една седмица,а и температурата ми минава 37 градуса  Ill вече няколко дена.

# 119
  • Мнения: 20
.

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 19:39 от esi

# 120
  • Мнения: 2
Здравейте мили настоящи и бъдещи мами!!! Чета тук какво ли не за тая цветна бременност. При мен ситуацията е следната. На 5 май ми дойде цикълът и то абсолютно нормален и на време. От една седмица насам обаче се чувствам някак странно - коремът ми е адски подут, гърдите ми също и са много твърди, а до следващият цикъл остават 2 седмици. Никога до сега не са ме болели гърдите толкова рано. Чета тук че при цветната бременност може цикълът ти да е нормален, а не само да ти зацапва и да е по-намален.....Не знам вие какво ще кажете. И в момента като ви пиша направо ще се пукна от подутина в корема  и гърдите....

# 121
Здравейте дами..Искам да споделя моето притеснение може би напразно,но..Правихме секс със моя приятел без да се пазим..разбира се той не свърши в мен..до тук добре. Седмица преди цикълът ми започна да ме боли корема, главата, бях нервна( винаги съм такава преди цикъл), но една сутрин станах и ужасно много ми се гадеше...тогава се шашнах..и започнах с мислите дали не съм бременна, дали това, дали онова..нали знаете каква е паниката..Успокоих се когато цикълът ми дойде, както винаги редовен на същата дата както и предните месеци...обилно течение през първите 2 дни..после нормално течение,нищо странно или нередно, което да дава повод за съмнение..но пак имам леко притеснение..възможно ли е цветна бременност, след като нямам никакви симптоми за това, нито пък нещо нередно с моя цикъл..Вие как мислите има ли повод за безпокойство или просто съм си паника и си внушавам?
Благодаря предварително!

# 122
  • Мнения: 11
Здравейте, май всички тук сме със сходен проблем само дано се намери някой, който да отговаря. ShockedПри мен ситуацията е следната,  цикъла ми закъсня с 4-ри дни, нещо което се е случвало само когато съм била бременна. Цикъла ми започна нормално вече е втори ден и продължава да се усилва направо е обилен до тук добре но това , което ме притеснява е постоянният глад, който ме "мори"   chef нещто, което не ми се е случвало никога през живота, нощем се събуждам от глад, веднага след, като приключа с храненето, започвам да усещам глад дори ми прилошава на моменти от глад. Моля да пишат мами, който са имали подобни признаци или някой, който е преживял нещто подобно, иначе бебеправим близо една година.Много се надявам този глад да значи нещо. Благодаря на всички предварително! Laughing

# 123
  • у нас
  • Мнения: 5 710
На мен втората ми бременност беше цветна. До към 5 месец ми се появяваше кървене или леко зацапване в дните около овулацията и когато трябва да ми дойде попринцип. Но за да сте спокойни най-добре е да отидете на лекар  Peace

# 124
  • Мнения: 93
Здравейте, май всички тук сме със сходен проблем само дано се намери някой, който да отговаря. ShockedПри мен ситуацията е следната,  цикъла ми закъсня с 4-ри дни, нещо което се е случвало само когато съм била бременна. Цикъла ми започна нормално вече е втори ден и продължава да се усилва направо е обилен до тук добре но това , което ме притеснява е постоянният глад, който ме "мори"   chef нещто, което не ми се е случвало никога през живота, нощем се събуждам от глад, веднага след, като приключа с храненето, започвам да усещам глад дори ми прилошава на моменти от глад. Моля да пишат мами, който са имали подобни признаци или някой, който е преживял нещто подобно, иначе бебеправим близо една година.Много се надявам този глад да значи нещо. Благодаря на всички предварително! Laughing
Искрено ти желая този глад да значи нещо,но защо не направиш тест и тогава

# 125
  • Мнения: 121
момичета на мен ми дойде цикъла уж де не е кой знае колко силно но базалната температура остава 37,3 възможна ли е цветна бременност.

# 126
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това не е цветна бременност,иначе аз трябваше да съм постоянно бременна....... Naughty Моят М. също протича по същия начин - първо слабо кафеникаво течение, придружено с леко подуване на корема. На следващият ден М. ми е много обилен /аз го броя като първи ден/, на втория нормален и трети и четвърти слаб. Така че не се шашкай, а продължавай да бебеправиш.  Laughing
Аз също съм била винаги с такъв тип менструация. Не помня нито веднъж да ми е дошла направо с ярко червена кръв. Всеки път започва и завършва с кафяво течение. Незная дали това е признак за някакво отклонение, факт е, че съм така от 12 годишна.

# 127
ИСкам да попитам дали при цветна бременност теста ще покаже правилен резултат? МОЛЯ ВИ МНОГО Е СПЕШНО!

# 128
  • Мнения: 1 539
Ако видиш две чертички -  почти сигурно е, че си бременна!  Peace За най-сигурно - кръвен тест.

Успех   bouquet

# 129
  • Мнения: 551
Ако видиш две чертички -  почти сигурно е, че си бременна!  Peace За най-сигурно - кръвен тест.

Успех   bouquet

Peace Peace Peace

# 130
Здравейте, момичета. Имам няколко въпроса и не знам към кого да се обърна. Четох доста за тази цветна бременност, но винаги изниква нещо ново, което не знам. Цикълът ми е нормален, но понякога идва 2-3 дни по-рано и със силна болка долу в дясно. Притеснявам се за цветна бременност, защото мн ми се вие свят и понякога ми се гади, а и коремът ми е страшно подут. От друга страна обаче имам поликистоза на яйчниците, което предполага трудно забременяване. Правя си тестове всеки месец и винаги са отрицателни, обаче не спирам да си мисля, че може да има нещо. Моля ви кажете какво мислите  Sad

# 131
  • Мнения: 71
Did1965, аз съм с поликистоза и съм се борила за детето си 6 години. При мен основен фактор се оказа хормонално нарушение, предизвикано от щитовидната жлеза. Лекувах се 1 год. от хипофункция, а преди това 5 год. напразно за поликистозата.
Моят съвет е да проверяваш всеки месец за бременност.
В моя случай изобщо не разбрах, че съм бременна до 10 г.с., защото бях посетила през това време гинеколог, който каза, че имам възпаление и ми изписа много тежки антибиотици и отрече да има бременност.
Изпих абсолютно противопоказните лекарства, менструацията ми дойде и аз не обърнах внимание на симптоми като гадене, сънливост, болки в гърдите. Течението беше по-слабо, кафеникаво, около 10 дни.
Следващият месец пак така, а симптомите продължават, Личния ми лекар ми изписа витамини и отново ме изпрати при гинеколог.
Той направо се облещи като видя, че вече съм в 10 г.с., а аз изобщо не можах да се зарадвам от страх, че съм увредила детето. Не спирах да се обвинявам, по цели нощи и дни не спирах да плача и да се моля за здравето на толкова мечтаното бебче.
Изпих много лекарства за задържане, правих много изследвания за малоформации, но отказах да ми направят аборт, а и лекаря ме подкрепи.
Общо взето имах цветна бременност, 2 пъти ми дойде след като съм забременяла. Но след всички страхове и притеснения, след бременност, прекарана в болници на бял свят се появи моето красиво и здраво дете.

# 132
Благодаря ти мн за отговора  Simple Smile Радвам се, че детенцето ти е добре. Да ти е живо и здраво  Simple Smile

# 133
  • Мнения: 6
здравейте. може би не пиша в най-подходящата тема, но пък знам ли ...  Simple Smile При мен ситуацията е следната, с мъжа ми опитвахме за дете миналия месец за пръв път, но за съжаление ми дойде, вчера ми беше последния ден от един нормален за мен цикъл, от вчера започнах да чувствам гадене и сънливост, разтройство, отпадналост има ли смисъл да си мисля че е цветна бременост, или пък може да е някаква настинка само ... и днес се чувствам по този начин. Дано не се окаже нещо сериозно на стомаха Sad

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 10:08 от vpivanova

# 134
  • Мнения: 975
Едно тестче би отговорило на въпроса ти.Успех.

# 135
  • Мнения: 551
Едно тестче би отговорило на въпроса ти.Успех.
Peace

# 136
  • Мнения: 6
здравейте отново, оказа се че имам някакъв вирус на грип. Доста хора наоколо започнаха да се оплакват от същото. Вече вземам лекарства за вируса, и почти съм се оправила - ще продължаваме с опитите за детенце. Ех как ми се иска да стане скоро ...  Simple Smile Пия си фолиева киселина без да има бременост при мен, така четох тук, че е добре. Май трябва да спирам да пиша в тази тема - не е на лице цветна бременост.  Simple Smile

# 137
Zdraveite!

Imam edni malki samneniq za bremennost i se nadqvam da mi dadete otgovor za da se uspokoq. Vodq redoven polov jivot prez uni i uli ne mi doide cikala,pravih si 5 testa vsichki bqha otricatelni,otidoh na lekar,kaza mi che matkata e v normalno sastoqnie i mi prepisa hapcheta za predizvikvane na cikal do 10 dni .Na 9 den mi doide,prodalji mi 3 dni.Prez avgust mi doide to4no na datata beshe mi normalen (kafenikafo,normalno techenie i normalnite 4 dni).Tozi mesec polu4ih edna mnogo garna alergiq ot celina i sam na edni hap4eta.Ot edna sedmica korema mi e podut i izpitvam postoqnen glad,nqmam bolni ili naprejenie v gardite,ne mi se gadi,ne mi se vie svqt nqmam nikakvi simptomi na bremennost osven glada i poduvaneto na koreme.Az si mislq 4e poduvaneto se dalji na hapchetata za alergiqta i na neredovnoto hodene po golqma nujda,no vapreki tova sam mnogo pretisnena da ne e cvetna bremennost.Molq vi kajete mi kakvo mislite po vaprosa.

# 138
  • Мнения: 253
Тест  Peace
В крайна сметка само така можеш да се ориентираш бременна ли си или не   bouquet

# 139
Здрасти, почвам напарво по темата, от 5 месеца правим опити за бебче, досега нищо, но на 7 този месец трябваше да ми дойде, дойде ми обаче с 2 дена закъснение на 9 януари, много боля, кървя по малко от обичайното, и от вчера много ми се вие свят, даже повръщах, дайте ми съвет, ще бъда много благодарна!!!   bouquet

# 140
  • Мнения: 975
Здрасти, почвам напарво по темата, от 5 месеца правим опити за бебче, досега нищо, но на 7 този месец трябваше да ми дойде, дойде ми обаче с 2 дена закъснение на 9 януари, много боля, кървя по малко от обичайното, и от вчера много ми се вие свят, даже повръщах, дайте ми съвет, ще бъда много благодарна!!!   bouquet
Ми направи си тестче .Успех.

# 141
Да, наистина ще направя тест, но ме е страх да не се разочаровам, така ми се иска да съм бремнна, струва ми се невъзможно обаче, дано да съм, благодаря!!! Simple Smile

# 142
  • Мнения: 346
Да питам и аз...На какво да вярвам  newsm78 На 21.11 ми дойде последния нормален цикъл (адски обилен, 7 дни). след съмнения - направих 2 теста- отрицателни! Дойдем ми на 14.12 (съсем на време), но продължи едва 3 дни и беше само като зацяпване. Странно но реших, че е от времето. Все пак миналата седмица, не знам защо - вътрешно убеждение - още 2 теста и те отрицателни. Дойде ми ден след втория тест - отново същата история - няма и 3 дни, едва цапа. Викам си: полудяваш вече, внушаваш си. И за това си направих кръвен тест. Днес! Резултат - ЧХГ 175,300?!?!?!

На кого/какво да вярвам? Кой е последния ми цикъл в такъв случай?

П.П. За протокола да кажа, че и 4-те теста бяха Шуър Чек!  #2gunfire

# 143
Добре,от къде ли да започна.. трябва ми съвет.Не знам дали е параноя или бременност.Принципно последния ми цикъл дойде на 21 НОЕМВРИ 2008г ,но тъй като живея в чужбина в момента ,се прибрах за Коледа и Нова година в България и на това оттадох факта,че Декември не ми дойде.Имам проблеми със смяната на климата,но принципно когато напусна България ми идва на следващия ден.Както и да е.
Имам подозрение,че е възможно да съм забременяла в периода между 01.01 и 09.01(тогава напуснах България).Принципно не се притеснявах ,но от седмица насам се чувствам странно.Постоянни киселини и неразполовение в стомаха-присвиване.къркорене,постоянна отпадналост .. правя 3 крачки и спирам да си почина,защото имам чувството ,че съм копала,спи ми се постоянно,усещах болки в кръстта ,много често огладнявам.Вчера дори след като се наядох ми се повдигна за секунда,а днес без причина.
Не мисля,че си внушавам за повечето неща,тъй като дори не знаех ,че киселините и умората са симптоми за бременност,докато не ми го каза една приятелка.
Направих си 2 теста вчера - и 2-та отрицателни.
Току що ми дойде,розово е ,но не знам как ще продължи ..принципно винаги си е проличавало минимум от предния ден преди да ми дойде,а сега ме изненада.
Не знам какво да правя и какво да мисля...
На какво друго може да се дължи всичко това и каква е вероятността и 2-та теста да не ми отчетат нищо ? Дали е рано или просто ... ?
Много ще съм ви благодарна .. .

# 144
  • Мнения: 332
Принципно можеш да си направиш кръвен, но май още е раничко за него, а и за такива симптоми на бременност също е рано. Принципно не искам да те плаша, но аз, с такива симптоми, преди 7 години имах киста.

# 145
  • Мнения: 20
Здравейте на всички! Искам да споделя нещо със вас и да Ви помоля за съвет. CryТози месец си мислех, че вече няма да ми доди но уви! Болките започнаха още 3 дни преди датата ми на М. те не бяха както преди, по силни от нормалното но точно на 11.01.2009г. отново ми дойде първия ден нормално, но на втория не беше както преди беше по малко и болките бяха още по големи! Правих два теста и двата са отрицателни! SadДнес вече дори и не ми цапа но колема пак ме наболява досега никога не е било така! Но нямам признаци на бременност /гадене, повръщане, киселини и др. подобни/ Моля ви за съвет

# 146
Принципно можеш да си направиш кръвен, но май още е раничко за него, а и за такива симптоми на бременност също е рано. Принципно не искам да те плаша, но аз, с такива симптоми, преди 7 години имах киста.

Какво трябва да направя в такъв случай ? Какво точно ти имаше на теб ? 1 към 1 ли бяха такива симптомите ?
Смяташ ли,че възможност "бременност" е изключена ?  Cry
Или тотално съм се бъгнала даже ???

# 147
  • Мнения: 20
Ами значи аз всеки месец очаквам да не ми дои, тъй като вече от почти година и половина се опитваме да имаме бебе! Но винаги симптомите преди М са едни и същи и по едно и също време. А този месец болките в корема започнаха много рано и то много силни.

# 148
  • Мнения: 975
Веси,направи си тест.
Ламбрета ,изчакай си датата на цикъла и направи тест.

# 149
  • Мнения: 20
Благодаря за бързия отговор, но правих два и двата са отрицателни Cry

# 150
  • Мнения: 112
Да питам и аз...На какво да вярвам  newsm78 На 21.11 ми дойде последния нормален цикъл (адски обилен, 7 дни). след съмнения - направих 2 теста- отрицателни! Дойдем ми на 14.12 (съсем на време), но продължи едва 3 дни и беше само като зацяпване. Странно но реших, че е от времето. Все пак миналата седмица, не знам защо - вътрешно убеждение - още 2 теста и те отрицателни. Дойде ми ден след втория тест - отново същата история - няма и 3 дни, едва цапа. Викам си: полудяваш вече, внушаваш си. И за това си направих кръвен тест. Днес! Резултат - ЧХГ 175,300?!?!?!

На кого/какво да вярвам? Кой е последния ми цикъл в такъв случай?

П.П. За протокола да кажа, че и 4-те теста бяха Шуър Чек!  #2gunfire

Миличка, повтори ли кръвния тест и ходи ли на преглед? Какво ти каза лекарят?

# 151
  • Мнения: 2
Момичета моля ви помогнете.С приятеля ми искаме да си имаме бебе и от седем месеца правим опити.миналия месец ми дойде на 30-ти (декември).На 16-ти получих много силни болки като преди менструация.реших че ще ми дойде, пих обезболяващо и ми мина.така и не ми дойде...Трябваше да стане на 28-ми ,но се случи на 25-ти.много слабо течение,ту го има ту го няма и така вече 4-ри дни.Имам симптоми на бременност... Гърдите ми са подути повече от обикновено,пишкам адски често,нощем се будя,лошо ми е.Направих си тест отрицателен е...  ?????? моля ви помогнете.искам да изчакам още малко за лекаря.дали съм бременна ?

# 152
  • Мнения: 112
Миличка, предполагам, че момичетата тук ще те посъветват да изчакаш още 2 дни и да направиш нов тест, или ако нямаш търпение - да си пуснеш кръвен такъв.

Успех ти пожелавам, дано да е бебче   bouquet

# 153
  • Мнения: 2
благодаря.

# 154
когато в урината има кръв - теста винаги е положителен... на мен лекар ми го е казал Simple Smile
Naistina li,ako ima kruv v urinata dori da ne sam bremenna testa za bremenossta 6te e polojitelen?

# 155
  • Мнения: 2 422
Кременче пусни кръвен.

# 156
  • Мнения: 346
Да питам и аз...На какво да вярвам  newsm78 На 21.11 ми дойде последния нормален цикъл (адски обилен, 7 дни). след съмнения - направих 2 теста- отрицателни! Дойдем ми на 14.12 (съсем на време), но продължи едва 3 дни и беше само като зацяпване. Странно но реших, че е от времето. Все пак миналата седмица, не знам защо - вътрешно убеждение - още 2 теста и те отрицателни. Дойде ми ден след втория тест - отново същата история - няма и 3 дни, едва цапа. Викам си: полудяваш вече, внушаваш си. И за това си направих кръвен тест. Днес! Резултат - ЧХГ 175,300?!?!?!

На кого/какво да вярвам? Кой е последния ми цикъл в такъв случай?

П.П. За протокола да кажа, че и 4-те теста бяха Шуър Чек!  #2gunfire

Миличка, повтори ли кръвния тест и ходи ли на преглед? Какво ти каза лекарят?

Повторих го - след 4 дни бях с ЧХГ 1117. Повече не съм правила за сега, но бях на лекар и да - оказа се бременност  Crazy

# 157
  • Мнения: 119
Gallia, дръж ни в течение,тихичко честито и надявам се всичко е наред през следващите 9 месеца Simple Smile
Добре, че не съм намерила темата преди няколко дена, че и мен ме "тресе" идеята за "цветна бременност".
Такава хубава бт графика ми се заформи предния цикъл, направо бях сигурна, че няма да ми дойде... И.. за жалост не ме пропусна и този месец. Такъв МЦ не съм имала никога досега, един ден силно кървене, втори ден до обяд - слабо, и после до края на деня - зацапване, и трети ден зацапване. На всичкото отгоре БТ така и досега не е паднала под 36.90, (обикновенно е към 36.60 - 36.70 в дните по време и след М) та съвсем перкулясах да мисля за "цветна бременност". Преди 2 дена направих и тест, беше силно НЕгативен #Cussing out  сега съм по-спокойна... уж Simple Smile Това е сигурно поредния странен МЦ.. откакто бебеправим всеки месец е различен!

# 158
искам и аз да ви попитам нещо.Миналия месец с мъжа ми се помъчихме да правим бебе. трябваше да ми доиде на 16 а ми дойде на 9ти, също както на останалите беше по странен и за 1ви път ми подранява така. Преди да ми дойде имах  болки в стомаха сега също ги имам, много често ми се ходи до тоалетната,през първите 1 2 дена от М ми беше много лошо и сега също ми става лошо имам и много голям апетит и свичко ми се яде, и ми е умаляло и постоянно ми се спи а аз винаги сум била много жизнена.... правих вече 3 теста и са отрицателни. Възможно ли е да е има бебе Simple Smile

# 159
Здравейте, от няколко дена чета из вашето форумче, и едва днес открих темата в която да споделя и аз своя проблемл Надявам се че ще ми дадете нукой съвет.
И така  Wink
Миналия месец цикълът ми беше малко по различен от гледна точка на това, че гърдите страшно много ме боляха и имах леки болки. Този месец цикъла "ако мога така да се изразя" ми подрани с близо 1 седмици и половина - беше доста странно: - първия ден сутринта имах кръв, когато ходих по малка нужда. След това  беше зацапващо  Confused Мога да добавя че от няколко дена се чувствам леко сънлива, даже на моменти съм и гладна нещо, което е необичайно за мен.
Сигурно ще ме попитате дали съм правила тест  Blush да вчера направих тест - и той се оказа отрицателен  Rolling Eyes
Моля ви кажете ми как да постъпя,  #Crazy  има ли вероятност да правя цветна..... може би след 4 март, когато трябва да ми дойде ще разбера истината....

# 160
  • Мнения: 560
И на мен ми дойде с 4 дни по-рано.И почти нямах цикъл.Първия ден беше леко розово зацапващо.Втория ден маалко повече.А третия и четвъртия беше като розова цветна ЦС.Теста си беше една огромна червена линия  CloseСега чакам следващата дата на евентуалния цикъл.
За лекар не мога да се вредя.

# 161
От няколко дена насам и аз съм като теб "TV", и вече незнам какво да мисля, най-важното е че съм спокойно в очакване на истината  Rolling Eyes Да не говориме че от 3 дена започнах да се будя сутрин с леко главоболие, като има случай да продължава цял ден.....и на мен май ми остава само да чакам следващата дата..... #Crazy
Ще се радвам ако може някой от форумчето да ни даде по някой съвет  Hug.....

# 162
  • Мнения: 560
Аз пък от 2 дни се будя към 5-6 часа,и до 7 спя на пресекулки.

# 163
Здравейте, имам един проблем който ми обърква живота в момента. Аз съм на 35 години и си имам сериозен приятел с който ми предстой брак.В средата на Януари сгреших и преспах с един мъж, правихме секс без презерватив но всичко беше навън ,после на 6 Февруари си ми дойде нормално цикъла .Тъй като приятелят ми беше в чужбина до 14 Февруари, аз не съм имала повече сексуални контакти с друг.От 14 Февруари с приятелят ми правехме редовно секс но той не е свършвал в мен само на 3 Март свърши в мен, но от 26 Февруари започнаха гърдите и корема да ме болят както преди да ми идва цикъла.На 3 Март приятелят ми свърши в мен но на 2 Март трябваше да ми дойде , на 10 си направих два теста и бяха положителни. В момента се притеснявам дали не съм бременна от онзи мъж а не от приятелят ми, и на 4 Февруари да съм имала цветна бременност.Как мога да разбера кой от двамата е баща на детето ми.

# 164
  • Мнения: 203
Едва ли си бременна от тогава след като ти е бил нормален цикъла на 6 февруари.То голям филм направо...Най-добре иди на доктор там ще ти кажат в коя седмица си и ще ти се изяснят работите,за който питаш!Успех  Peace

# 165
Искам да ви кажа и за моето притеснение,надявам се да можете да ми отговорите!Правих с.. на 3 март сутринта,след това на 6 ми дойде М.,вече спря кръвта и тече кафеникаво.От тогава ми прилошава но само нощем,без да повръщам.Как мислите вие,възможно ли е да е цветна бременност?

# 166
  • София
  • Мнения: 10 695
Искам да ви кажа и за моето притеснение,надявам се да можете да ми отговорите!Правих с.. на 3 март сутринта,след това на 6 ми дойде М.,вече спря кръвта и тече кафеникаво.От тогава ми прилошава но само нощем,без да повръщам.Как мислите вие,възможно ли е да е цветна бременност?
направи си тест де, най-добре кръвен иначе тук само да извадиме кълбата и може да предположим Simple Smile не бе,сериозно-ако се съмняваш-тест

# 167
  • Мнения: 7
Здравейте момичета , нова съм тук ето и моето притеснение миналия месец на 14.02 ми дойде лелката, но беше малко странно продължи само 4 дни, а по принцип ми е около 7 дни, нямаше обичайният съсирек , сега ми закъснява 3 дни , но тест не съм си правила нежелая да се разочаровам , иначе силно се надявам лелката да не се появява скоро Praynig. а и имам от две седмици болки в кръстта и гърба, а също и придърпване в яйчниците , сънливост абе въобще smile3511 ще лудна ;а за апетита да не говорим хапвам неща , които преди и не съм си помислила, често ходене до 00 newsm78незнам може и само внушение да е , а така ми се иска да е javascript:void(0); тестчето да видим ще пиша благодаря ви момичета страхотни сте успех на всички  smile3525

# 168
  • София
  • Мнения: 10 695
Здравейте момичета , нова съм тук ето и моето притеснение миналия месец на 14.02 ми дойде лелката, но беше малко странно продължи само 4 дни, а по принцип ми е около 7 дни, нямаше обичайният съсирек , сега ми закъснява 3 дни , но тест не съм си правила нежелая да се разочаровам , иначе силно се надявам лелката да не се появява скоро Praynig. а и имам от две седмици болки в кръстта и гърба, а също и придърпване в яйчниците , сънливост абе въобще smile3511 ще лудна ;а за апетита да не говорим хапвам неща , които преди и не съм си помислила, често ходене до 00 newsm78незнам може и само внушение да е , а така ми се иска да е javascript:void(0); тестчето да видим ще пиша благодаря ви момичета страхотни сте успех на всички  smile3525
аз така...дойде ми на 21.01.09..за 3 дни..преко сили 4 със зацапване....а ми е по 6 дни някъде дълги години наред...на 7.2.09 трябваше да ми дойде...не ми дойде....после преживах спонтанен аборт....но пиша понеже нещо сходно открих...а и болките в кръста.... Simple Smile направи си тестче Praynig

# 169
  • Мнения: 7
благодаря ти nuclearbaby  утре ще купя тестчето , пак да видим като се замисля и моя близка преживя същото като теб тя във втория месец разбра и то чак когато след кръвоизлив лекаря и каза , че е направила спонтанен а мензисът е бил редовен ,незнам притеснено ми е ,а така ми се иска да расте в мен едно сладко бебче  Praynig, нали все се надяваме целувки на всички  Hug

# 170
Благодаря nuclearbaby,тези дни ще отида да си направя!
 
 

# 171
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160


А защо си гост?

# 172
  • Мнения: 425
Elunika, не искам да те отчайвам, но при положение, че ти е дошло на 14.02 сега планово трябва да ти дойде на 14.03 (Февруари) е с 28 дни. Казвам го само, защото и на мен последният ми цикъл беше на 14.02 и аз чакам да не ми дойде днес.
Успех и на теб, просто не се пренавивай (и на мен ми е трудно да мисля за нещо друго).  Peace

# 173
Zdraveyte na vsi4ki!!! Iskam i az da spodelya moyat problem i 6te sam blagodarna za va6ite saveti, molya Vi ako nyakoi ot vas ima podoben slu4ay da mi pi6e! Na 23.01 imah redoven cikal, na 17.02 mi doyde po malko ot normalnoto, na 14.03 sa6to po malko ot normalnoto, te4no 4erveno-kafenikavo  i si napravih test za bremennost, koyto izleze polojitelen. Doktorite potvardiha za bremennosta, no poneje sam bila pod 4 sedmici ne mojaha ni6to da mi kajat dali e izvanmato4na ili cvetna,(s maja mi ne sme v BG) dadoha mi 4as za drugiya 4etvartak i me savetvaha ako imam silno karavote4enie i bolki da otida na barza pomo6t! Ne sa mi dali nikakvi lekarstva samo fol.k-na. Mn sam pritesnena i se se6tam samo za lo6i ne6ta. Spored Vas dali imam cvetna bremennost ili nyakakav problem?

# 174
  • Мнения: 179
Здравей, Asia_8181,

Такова нещо като цветната бременност няма, това на всички ни е ясно. Кървенето не е хубаво, по принцип е признак на някаква нередност. Но при някои жени се случва такова зацапване точно по времето, когато трябва да им е цикъла. По средата на бременността обикновено спира този "феномен". В много ранната бременност лекарите наистина на запад не дават нищо.
Докато нямаш силно кръвотечение -кръвоизлив - или кръвотечение със съсиреци (спонтанен аборт), не можеш да направиш нищо. (Пожелавам ти да ги нямаш тези неща.)
Трябва просто всяка седмица или дори в седмицата 2 пъти да ходиш на преглед. Трябва да се следи развитието на плода (вероятно другата седмица ще се види точицата), а ако има съмнения за извънматочна трябва да се реагира много бързо, т.е. колкото по-бързо бъде открита, толкова по-добре. Също така, забравих да спомена, ако имаш болки някъде в коремната област, трябва също незабавно да посетиш лекар - доколкото зная болките от извънматочна бременност са силни.

Стискам палци всичко да е наред до четвъртък, когато че видите точицата и после до другия четвъртък ... и така всичко да си е наред!
Не се стряскай, опитай се да бъдеш спокойна, вече нищо друго не зависи от теб. Важното е да бъдеш информирана какво да правиш в по-горе изброените случаи, които я се случат, я не.

Ще чакам да пишеш!   bouquet

# 175
  • Мнения: 3
       Zdravey Mausidreams!
       Blagodarya Ti mnogo za savetite i pojelaniyata. Za sajalenie oba4e ne mojahme da iz4akame 4etvartaka za da otidem na doktor. Sno6ti polu4ih malki(menstrualni) bolki v koremnata oblast i normalno kravote4enie vse edno mi idva normalno menzisat, pridrujeno sas 2-3 ne mnogo malki par4enca sasirek ili neznam to4no kak da gi nareka. Otidohme na barza pomo6t, vzeha ot kravta koyato vse o6te mi idva6e. Sled izsledvaniyata doktorat kaza 4e ima dve vazmojnosti- ili da sam napravila ABORT ili vse o6te da sam bremenna, poneje vijdal edno petamce v monitora(koeto petamce e bilo na normalnoto si myasto)i MOJE BI e embrionat dopalni toy. Sa6to taka osven da 4akame do 4etvartak drugo ni6to ne mojem da napravim kaza doktorat ot barza pomo6t.
       Predi kogato imah redoven cikal sa6to sam imala takiva idva6ti s menzisa mi sasireci. Vazmojno li e tova da e pak kato redoven cikal vapreki 4e ve4e netryabva da mi idva za6toto tozi mesec mi doyde na 14 mart, parvite 3 dni ima6e po mnogo malko, a v4era i dnes mi idva normalno(dano utre da nyamam). Ve4e 4ak me e strah da otida do toaletnata.
       Tova e za sega, dano da nyamam bolki i silno kravote4. do 4etvartak i za napred, i rezultatat da e polojitelen. Blagodarya Ti mnogo, zdrave i 6tastie,4ao

# 176
  • Мнения: 61
Здравеите и от мен!И аз като повечето девоики тук имам проблем и се съмнявам за цветна бременност.Няколко дни преди да ми доиде на 3-4 пъти ми ставше лошо.Повдигаше ми се от миризмата на разтопен кашкавал.Когато тръгнах да режа един имон също ми се гадеше.Веднъж реших да закусвам един кроасан и като го доближих до устата си пак ми се повдигна а в следващият момент ми се приядоха чушки с оцет.След тов атаратор.На следващият ден като ходих до тоалетна и на бельото имах малко светло кафеникаво петно,помислих си че нещо съм се изцапала.Правих си два теста и двата отрицателни.Зърната на гърдите ми бяха станали по-твърди и ме боляха при допир.Два дни след това ми доиде.Днес ми е четвърти ден и почти не ми е вървяло.А по принцип ми върви по 5-6.За тези четири дни съм сменила 6 превръзки,което за мен не е  нормално.Кръвта която ми вървеше беше алено червена и почти намах съсиреци както обикновено.Днес си направих пак тест и тои ми показва отрицателно,но от сутринта пак ми е лошо и ми се виеше свят.Искам да ви попитам тези симптоми характерни ли са за цветна бременност и възможно ли е ако по принцип имам хормонални нарушения да дават отражение на тестовете?Благодаря ви предварително!Много съм притеснена и ще чакам отговор. Rolling Eyes

# 177
  • Мнения: 179
Момичета, съжалявам, че толкова се забавих с отговора.

vinsnt, моят съвет е, ако нищо не те боли, чакаш една седмица още, слагаш една сутрин тампон и си правиш още един тест с чистата урина.
Другият вариант е да отидеш на лекар и да те прегледа - то ще се види на видеозона, дали стените на матката ти са удебелени (като при бременност или предстоящ цикъл) и дали се вижда да има нещо вече в матката.

Asia_8181 , съжалявам за случилото се, дано да не е нещо лошо. И при мен се виждаше по време на слабото кървене точицата, но след като изкървих 3 дена силно и вече не се виждаше и стените на матката си бяха тънки като след цикъл точно. Стискам палци да има проблясък скоро и да се стабилизираш. Но това, че точицата си е на мястото е направо СУПЕР   bouquet Пиши пак като има новини. С теб съм!

Поздрави,

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
vinsnt, дано да е това, което желаеш   bouquet

Но с тези симптоми на повдигане от храни и прияждане на кисело, твърде вероятно е да има бременност, но тестовете ще покажат.

# 179
  • Мнения: 148
 Здравейте момичета и аз се записвам да споделя. Не съм съгласна че няма цветна бременост аз самата сам я преживяла М ми  е само 3 или 4 дни по принцип  и изобщо не разбрах че сам бременна до към началото на третия месец.

# 180
  • Мнения: 179
bebka-ki ,
това е обнадеждаващо, което казваш. Но, съгласи се с мен, че кървене по време на бременността, не е от най-нормалните и безобидните неща. Физиологично тази кръв идва от там, където е и крехкото ембрионче. Това е сигнал, че нещо не е наред. Може да не се стигне до спонтанен аборт, но при всички случаи, когато една жена знае, че е бременна, трябва да си обърне внимание на сигналите на тялото и незабавно да се консултира с лекар, и той редовно да я наблюдава - до спиране на кървенето и стабилизиране на бременността или в лошия случай - до изчистване на матката и приключване на аборта.
Предполагам, че всички са съгласни с това.
 Поздрави на всички,

# 181
  • Мнения: 148
 Да съгласна съм с това че кървенето не е добър знак но при мен кървене имаше през първия и втория месец през третия нямаше нищо тогава всъщност разбрах и веднага отидох на доктор. Там се оказа че съм в трети месец доста поспорихме с Агето тъй като аз твърдях че съм съвсем в наалото на бременоста. Обяснението беше че съм изкарала 2 месеца цветна бременост точно за това ми се искаше малко да успокоя момичетата. Аз също смятам че трябва веднага да отидат на доктор ако не за друго то поне да се потвърди добрата новина дай боже да е така  Praynig

# 182
  • Мнения: 30
Здравейте,изчетох почти всички съществуващи форуми на тази тема,но не намерих никъде съвет за моя проблем и така искам да ви помоля за съвет  Embarassed .Пия хапчета Диана 35,но на 1 ден след като ги спрях 23.03.09(нали има 7 дневна почивка Simple Smile ) с приятелят ми правихме секс.До  тук добре ,но ми дойде на 5 ден и то с адски болки и ми спря на 7 т.е цикъл 3 дни (което до сега не се е случвало никога) и днес е 2 ден от както пак почнах да ги пия днес докато пиех кафе сутринта не ми се пушеше изпих 2 кафета с 2 цигари и след това повърнах всичко все още яйчниците ме болият ужасно и ми е много отпаднало  Sad  не се чувствам добре .Пия противозачатъчни от близо 4 години с кратки почивки и мисля,че не е от тях.Ще ви бъда благодарна за съвет и според вас дали има нещо за което мога да се притеснявам.Благодаря ви предварително

# 183
  • Мнения: 3 453
Да съгласна съм с това че кървенето не е добър знак но при мен кървене имаше през първия и втория месец през третия нямаше нищо тогава всъщност разбрах и веднага отидох на доктор. Там се оказа че съм в трети месец доста поспорихме с Агето тъй като аз твърдях че съм съвсем в наалото на бременоста. Обяснението беше че съм изкарала 2 месеца цветна бременост точно за това ми се искаше малко да успокоя момичетата. Аз също смятам че трябва веднага да отидат на доктор ако не за друго то поне да се потвърди добрата новина дай боже да е така  Praynig
Бебка,
случаи, като твоя, са по-скоро изключение. Никой не бива да се успокоява, напротив. Кървенето почти винаги е признак за проблем. В такива случаи спокойствието играе много лоша шега!
С най-добри чувства! Peace



.... или в лошия случай - до изчистване на матката и приключване на аборта.

Добави и извънматочната бременност. Защото и тогава има зацапване. Аз се молех да е спонтанен аборт! Уви, не беше...
Към всички,
обръщайте внимание на всяко кървене и зацапване! Извънматочната бременност е трудна за диагностиране, но е животозастрашаваща!

# 184
  • Мнения: 30
сега си направих тест,който е отрицателен и не мога да си обясня от къде идва това гадене даже дори пуша на сила.Дали според вас има нещо ,за което да се притеснявам?Моля за съвет

# 185
  • Мнения: 98
Кръвен тест! newsm10 newsm10

# 186
  • Мнения: 30
Кръвен тест????  Rolling Eyes звучи ми много страшно оххх не знам цял ден седя и гледам едната чертичка и се чудя как е може да бъде възможно да са 2 и не знам при положение ,че пия хапчета.Мисля да изчакам още няколко дни и пак ще си направя тест пък да видим тогава ако продължи да ми се вие свят и много други симптоми като повръщане болки в яйчниците и кръста ще отида на лекар  Embarassed

# 187
  • Мнения: 148
   Hope съжелявам  Hug   bouquet

# 188
  • Мнения: 179
Ще си позволя да напиша тук на Asia_8181 , ако й е възможно да освободи място в Лични, защото не мога да й изпратя нищо.

 Asia_8181 , дай малко местенце в лични  newsm51

# 189
  • Мнения: 14
момичета , от близо 4 години се оптиваме да имаме бебе, на 26.04. би биха прегнил и правихме секс за бебче. Дойде ми ден-два по-рано от очакваното. Съменинята ми за цветна бременност започват сега. Вървя ми го-долу нормално, но само три дни. На третия към 1,00 през нощта рязко спря. В следващите два дни имах един-два пъти  бледо розова слуз. Днес ми е девети ден от цикъла, отново имах блезорозова слуз, но започнаха и болки от дясно/ яйчника, който овулира иналия месец/ и болрки в кръста. Дали може да е цветнае

# 190
  • Мнения: 3 453
impressive.silk ,
след поставянето на Прегнил-а направихте ли ехография, за да се види дали се е спукал фоликула?
Направи си тест за бременност и ако е положителен - отиди на лекар! Peace

# 191
  • В сърцето на трима мъже...
  • Мнения: 29
Четох, четох и пак ще попитам...
Какво е всъщност цветната бременност?

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 18:36 от Бебката

# 192
  • Мнения: 3
Здравейте, тия дни нещо приятелките ми ме наплашиха, изчетох много форуми, но не се успокоявам.
Два месеца си ми идваше нормално, започнах да пия Диане 35 и този месец ми беше 2 дни и то доста силно. Направих си тест отрицателен е, но приятелките ми ми казаха, че тестовете не хващат цветната. страх ме е да отида на лекар защото ако е така ще съм някаде в 4 месец. Моля, кажете си мнението. Възможно ли е заради хапчетата да ми е бил толкова кратък. А и в последните дни не знам дали си въобразявам, но май ми се гади вечер като си легна. Моля, кажете, че вече откачам.

# 193
  • Мнения: 3 241
Кой ти изписа хапчетата? Надявам се лекар, значи си виждала такъв, не хапят Simple Smile

Да, хапчетата намаляват цикъла.

Не, тестът няма нищо общо с цветната бременност. (Би бил положителен ако си бременна).

Не, приятелките ти Не са лекари за да се съветваш с тях.



# 194
  • Мнения: 3
Лекар ми ги изписа преди година бях ги спряла за малко но сега си ги почнах пак. Днес за всеки случай ще си направя пак тест, че вече ще се гръмна. Не ме е страх от лекарите а от резултата за това не искам да ходя.

# 195
  • Мнения: 172
Аз си мисля, че няма от какво да те е страх от резултата  Rolling Eyes все пак е при свършен факт. Щом теста показва  EFN вероятно е така. За твое успокоение отиди на лекар, страх не страх няма как да промениш нещата (ако има нещо и е нежелано). Пожелавам ти късмет и да е това, което искаш  Simple Smile

P.S. И следващия път умната, за да няма после "страх ме е от резултата"  Blush

# 196
  • Мнения: 3 241
Лекар ми ги изписа преди година бях ги спряла за малко но сега си ги почнах пак. Днес за всеки случай ще си направя пак тест, че вече ще се гръмна. Не ме е страх от лекарите а от резултата за това не искам да ходя.

В такива случаи зариването на главата в пясъка няма да помогне.
Колкото по-рано толкова по-добре.

И щом тестът е негативен не виждам защо се вкарваш във филми.

# 197
  • Мнения: 3
Iventse благодаря ти. Успокои ме, но за всеки случай днес още един тест и спирам да мисля за това. Хубав ден

# 198
help me....много ме е страх да не би да съм бременна,колкото ид а е ужасно не сискам това,на неподходяща възраст съм........попокрагка попаднах на статиики за бременни и почнах да се страхувам.Не обръщам много внимание на себе си кога кво ми е,което сега осъзнава че е мнооого важно!Ям доста и от хранат коремчето ми е почти цял ден подутичко като се изпразня пак ми се ддояжда нещичко.....иначе не пишкам често гърдите ми са..незнам не мога да определя незнам да са порастнали с много мъничко са твърди...ох незнам.Ако съм бремена в 7-мата седмица иначе няма от кога.Но миналия месец ми дойде мисля че ми закъсня с 2 дни,но попринцип ми е нередвен а и покрай тази напрекъсната смяна на времето на всичките приятелки им закъснява или подранява и  кво ли не и сигурно е от това...много ме е  страх кажете ми приазнаците

# 199
  • Мнения: 3 241
help me....много ме е страх да не би да съм бременна,колкото ид а е ужасно не сискам това,на неподходяща възраст съм........попокрагка попаднах на статиики за бременни и почнах да се страхувам.Не обръщам много внимание на себе си кога кво ми е,което сега осъзнава че е мнооого важно!Ям доста и от хранат коремчето ми е почти цял ден подутичко като се изпразня пак ми се ддояжда нещичко.....иначе не пишкам често гърдите ми са..незнам не мога да определя незнам да са порастнали с много мъничко са твърди...ох незнам.Ако съм бремена в 7-мата седмица иначе няма от кога.Но миналия месец ми дойде мисля че ми закъсня с 2 дни,но попринцип ми е нередвен а и покрай тази напрекъсната смяна на времето на всичките приятелки им закъснява или подранява и  кво ли не и сигурно е от това...много ме е  страх кажете ми приазнаците

Някой нямат признаци, направи си тест за бременност  Peace

И попрочети как да се предпазваш от бременност, ако не искаш да забременяваш.
Някой учебник по правопис също няма да ти навреди

# 200
  • Мнения: 191
mi6666  по какво съдиш че си бременна,не сте се пазили или? това което описваш нищо незначи,паникьосваш се за нищо,то от това което казваш значи трябва постоянно да съм бременна  Crazy,не се вкарвай във филми,преди да четеш за признаци прочети първо как става зачеването и тогава прецени дали може да си забременяла  Peace

# 201
Molq nqkoi ako moje dami kaje za tazi cvetna bremenost 4e priqtelkata mi predi 1 mesec go pravi za purvi put i posledovatelno go pravihme bes prezarvetiv no nesam svur6val vav neq cikalut i doide sas zakusnenie 3 dni i nqkakvo rozovo a ne normalno bledo rozovo molqvi kajetemi

# 202
  • Мнения: 3 241
Molq nqkoi ako moje dami kaje za tazi cvetna bremenost 4e priqtelkata mi predi 1 mesec go pravi za purvi put i posledovatelno go pravihme bes prezarvetiv no nesam svur6val vav neq cikalut i doide sas zakusnenie 3 dni i nqkakvo rozovo a ne normalno bledo rozovo molqvi kajetemi

Ползвайте презервативи, не си играйте с живота си!
Ако имате съмнения - тест за бременност и посещение при лекар.

# 203
  • Мнения: 172
Възможно е, да е станало нещо, възможно е и да не е. Има такава тема, ако искаш да прочетеш http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=377322.0 . И междудругото ползваите презервативи (особено при повторен акт), ако не искате бебе и за да няма чуденки  Peace

# 204
  • Мнения: 191
Molq nqkoi ako moje dami kaje za tazi cvetna bremenost 4e priqtelkata mi predi 1 mesec go pravi za purvi put i posledovatelno go pravihme bes prezarvetiv no nesam svur6val vav neq cikalut i doide sas zakusnenie 3 dni i nqkakvo rozovo a ne normalno bledo rozovo molqvi kajetemi

Ако е било преди повече от две седмици теста ще покаже дали има бременност,а пък ти толкова ли нямаш акъл та правиш подобни неща,не си играйте така,това са сериозни неща,има презервативи,хапчета и какво ли не.ИЗПОЛЗВАЙТЕ ГИ!

# 205
Ami naprimer nedai si boje e stanalo ne6to mojeli dami kajete kakvi hap4eta moje da vzema 4e to stana predi 1 mesec tova sas neq a sega ve4e kara 2 ri mesec i mnogo me pritesnqva a si ima6e cikul vsi4ko i dali moje da vzeme nqkakvi hap4eta blagodarqvi predvaritelno

# 206
  • Мнения: 191
малчо и да е станало нещо щом е било преди месец вече е късно за хапчета,купете тест от аптеката,по 2-3 лв са,ако няма 2-ра черта значи няма за какво да се безпокоите.

# 207
men mnogo me pritesnqva tova ne6to i napravo se poburkvam

# 208
  • Манчестер
  • Мнения: 1 067
men mnogo me pritesnqva tova ne6to i napravo se poburkvam
Първо  Peace пиши на кирилица. Това е правило на форума  Naughty
Второ  Naughty Секса не е игра, за малки деца  Mr. Green
Трето  Naughty Бягай за тест до аптеката, ако е отрицателен изпий една ракия Drunk, ако е положителен пийни една студена вода  Mr. Green А, от мен Честито   bouquet

# 209
  • Мнения: 191
men mnogo me pritesnqva tova ne6to i napravo se poburkvam
Първо  Peace пиши на кирилица. Това е правило на форума  Naughty
Второ  Naughty Секса не е игра, за малки деца  Mr. Green
Трето  Naughty Бягай за тест до аптеката, ако е отрицателен изпий една ракия Drunk, ако е положителен пийни една студена вода  Mr. Green А, от мен Честито   bouquet
 
  rotfImbo  това наистина ме разсмя

# 210
  • Мнения: 82
zdraveite momi4eta:) znam 4e trqbva dase otide na lekar no predi tova 6te vi pomolq za savet:)
predi 6 meseca napravih spontanen abort.Ginekolojkata  mi kaza da se pazim 6 meseca.No ot minaliq nie zapo4nahme s opitite.Sled aborta cikalami si be6e kakto predi s malkata promqna 4e predi dami trygne obilno 2-3 dena mi procapva6e mnogo slabo.No tozi mesec ne6to stava.Zapo4na dami procapva po rano ot predniq mesec(koeto nemise slu4va da doide po rano) na 04.06.09. a dnes ve4e e 12.06.09. i o6te nemi idva obilno.Procapvami tu rozovo ,tu kafenikavo.Zapo4vam dase 4udq danebi da e cvetna bremennost  newsm78.6te iz4akam da spre napylno i 6te se konsultiram s ginekolojkata no 6tese nadqvam i da mi kajete  tova poznatolivie i spored vas dali e cvetna bremenost.Gardite neme bolqt (za razlika ot predi6nata bremennost).
nadqvam se da mi pi6ete:) Grinning Grinning Grinning 

# 211
  • Мнения: 241
Според мене не е.

# 212
  • Мнения: 44
хора искам да ви попитам дали е вьзможно да карам цветна бременност, преди месец и не6то иман полов контакт без предпазни средтсва , пих ескапел и го повьрнах на втория 4ас,след 1 седмица ми доиде, след това след месец пак, но бе6е по-оскьдно от нормалното, имам 2 отрицателни теста и едно посе6тение при гинеколог,който каза 4е не вижда ни6то, сега имам ужасно гадене и малко болка при десния яй4ник, може ли да сум бременна ??

# 213
  • Мнения: 2 617
хора искам да ви попитам дали е вьзможно да карам цветна бременност, преди месец и не6то иман полов контакт без предпазни средтсва , пих ескапел и го повьрнах на втория 4ас,след 1 седмица ми доиде, след това след месец пак, но бе6е по-оскьдно от нормалното, имам 2 отрицателни теста и едно посе6тение при гинеколог,който каза 4е не вижда ни6то, сега имам ужасно гадене и малко болка при десния яй4ник, може ли да сум бременна ??

Възможно е, особено щом си повърнала хапчето. Макар че на толкова закъснение (евентуално де) би трябвало вече да се вижда на ехограф.
Пусни си кръвен тест.

# 214
  • Мнения: 44
мерси за отговора но никак не ми е време за бременност, ако зароди6а е на месец и половина, би трябвало да се вижда на нормален ехограф нали така, за6тото на вагинален не ме преглевдаха, моля ви се отгворете ми, гади ме се по цял ден,но за сметка нямам абсол. никакьв апетит,  А някои знае ли кьде в гр. Велико Тьрново правят крьвен тест

# 215
  • Мнения: 2 617
Би трябвало да се види и на коремен, да.
За кръвния - питай лекаря си. Или се разрови из нета и потърси лаборатории в Търново.
И не на последно място - попрочети някои неща за безопасния секс, начините на предпазване и т.н., за да не разчиташ всеки път на такива хапчета - те са за краен случай, ако нещо стане въпреки предприетите мерки. Особено пък щом не ти е време за бременност, поведението ти е меко казано безотговорно спрямо собственото ти здраве.

# 216
  • Мнения: 44
благодаря ти много, малко се поуспокоих 6том на коремен мойе да се види, това никога пове4е няма да го повторя,  искам да попитам дали винаги по време на овулация се забременява, без предпазни средства разбира се

# 217
  • Мнения: 2 617
благодаря ти много, малко се поуспокоих 6том на коремен мойе да се види, това никога пове4е няма да го повторя,  искам да попитам дали винаги по време на овулация се забременява, без предпазни средства разбира се

Оххх, де да беше така, този подфорум нямаше да го има!
Я бягай в Библиотеката и Важно! Прочети преди да попиташ! да се поограмотиш, няма да ти е излишно.

Последна редакция: нд, 14 юни 2009, 16:43 от caritas

# 218
  • Мнения: 44
зна4и има вероятност ескапел да не ми е подействало, да сьм в овулация и да не забременя, много се радвам 6тото ве4е кво ли не взвх да си вну6авам, напрао не е истина но за жсеки слу4ай 6те си направя крьвен тест за бременност нали той бил 100 процента сигурен

# 219
  • Мнения: 44
бях 4ела някьде 4е ако по време на цикьла ако  има6 нужда все пак от преврьзка зна4и не си бременна в смисьл като коло4ество и обратно, дали е вярно  Thinking Thinking

# 220
  • Мнения: 3 241
gigifuti,
послушай съвета на Каритас и прочети малко повече за цикъла и забременяването.
Ако имаш съмнения направи тест.

И от уважение към четящите се постарай повече с правописа и пунктуацията. Peace

# 221
  • Мнения: 44
всеки ме сьветва да седна и да про4ета, е ако имах такава вьзможност вас ли 6тях да питам, този подфорум май е изли6ен, всеки да отиде и да про4ете някьде. Толкова ми е напрегнато и неспокойно, и о6те пове4е се напрягам с такива отговори

# 222
  • Мнения: 2 617
всеки ме сьветва да седна и да про4ета, е ако имах такава вьзможност вас ли 6тях да питам, този подфорум май е изли6ен, всеки да отиде и да про4ете някьде. Толкова ми е напрегнато и неспокойно, и о6те пове4е се напрягам с такива отговори

Отговарям ти за последен път.

Казах ти - иди и си пусни кръвен тест. Всичко останало са преразкази по картинка - ама колко кръв, ама имам ли нужда от превръзка, значи не съм бременна, и прочие глупости. Организъм с организъм и случай със случай не си приличат, никой не може да ти даде отговор на базата на това, за което питаш.

Как успя да разбереш, че подфорумът е излишен, като дори заглавието му ти е убягнало? Май не си забелязала, че се казва ИСКАМ БЕБЕ, т.е. жените тук в твоята ситуация душа дават, за да се окажат бременни. (Скоро впрочем имаше един такъв случай.)

Така че не се фръцкай, ами наистина си седни на д-то и се ограмоти, защото сега може да ти е рано за бебе, но никога не е рано за повече информация, отнасяща се до собственото ти здраве. Щото може да дойде ден, в който това сегашното ти напрягане да ти се види песен.

Какво значи "ако имах възможност"? Имаш компютър с интернет, влязла си в този подфорум, казахме ти къде да четеш, какво повече?

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 11:54 от caritas

# 223
  • София
  • Мнения: 10 695
всеки ме сьветва да седна и да про4ета, е ако имах такава вьзможност вас ли 6тях да питам, този подфорум май е изли6ен, всеки да отиде и да про4ете някьде. Толкова ми е напрегнато и неспокойно, и о6те пове4е се напрягам с такива отговори

Отговарям ти за последен път.

Казах ти - иди и си пусни кръвен тест. Всичко останало са преразкази по картинка - ама колко кръв, ама имам ли нужда от превръзка, значи не съм бременна, и прочие глупости. Организъм с организъм и случай със случай не си приличат, никой не може да ти даде отговор на базата на това, за което питаш.

Как успя да разбереш, че подфорумът е излишен, като дори заглавието му ти е убягнало? Май не си забелязала, че се казва ИСКАМ БЕБЕ, т.е. жените тук в твоята ситуация душа дават, за да се окажат бременни. (Скоро впрочем имаше един такъв случай.)

Така че не се фръцкай, ами наистина си седни на д-то и се ограмоти, защото сега може да ти е рано за бебе, но никога не е рано за повече информация, отнасяща се до собственото ти здраве. Щото може да дойде ден, в който това сегашното ти напрягане да ти се види песен.

Какво значи "ако имах възможност"? Имаш компютър с интернет, влязла си в този подфорум, казахме ти къде да четеш, какво повече?
така де Joy

# 224
  • Мнения: 82
pozdravqvam te " caritas"pravilno i go kaza.
A "gigifuti  " kato neiska6 bebe za6to nese pazi .Pravite si eksperimenti i posle nas dani zanimava6 s gluposti.Ne pi6i v tozi forum a otvori za zabremenqvaneto i pro4eti.Ima dostata4no polzna informaciq

# 225
  • Мнения: 44
kak taka vas vi zanimavam, bqh v takava bezizhodicta e izvinqvam se za vuprosite si 4e vi zanimavah tolkova vreme, koi znae kvo vi kostva6e tova ne moga da si predtsvq prosto. taka de ve4e bqh na lekar i se pouspokoih 6toto na 2 meseca nqma kak da ne se vidi na vaginalen ehograf, i da kaja nikude v Turnovo ne se pravqt krivni testove za bremennost i vse pak BLAGODARQ na vsi4ki, pojelavam na vseki da mu se sbudne jelanieto  Simple Smile

# 226
  • Мнения: 1
здравеи те мога ли да сам бремена.направих си тест за ов и от тогава го правим .първиа месец ми доиде по рано кратко и след това ми беше розово на следжащия още по кратко .благодариви

# 227
  • Мнения: 3 241
Направи си тест за бременност.

И поработи върху правописа си  Peace

# 228
  • Мнения: 19
Всичко е възможно.  Simple Smile Направи си тестче.

# 229
  • Мнения: 94
Понякога цикъла се обърква от опитите...но щом се съмняваш си направи тест,щом от два месеца ти е за по-кратко би трябвало да отчете Crazy

# 230
  • Мнения: 11
здравейте и от мен!Искам да разкажа моята история  на  08.06 сам била във овулация,  но тогава не сам правила опит,а на 14.06.2009 правихме опит да забременея не бях в овулация !след това ми дойде цикъла на 19.06,а трябваше да ми дойде  към 25,тече ми 3 дни обилно и изведнъж спря,възможно ли е да сам в цветна  бременност!По принцип винаги имам симптоми,когато ще ми дойде,но не и този път!Според Вас трябва ли да ида на лекар,или да изчакам още малко? newsm78Много ще съм Ви благодарна  bouquet Hug

Последна редакция: вт, 23 юни 2009, 17:36 от didka88

# 231
  • Мнения: 79
Привет didka88!  Hug
Мериш ли сутрин Базалната Темперетура? Ако БТ се задържи 37 С и повече, в продължение на една седмица е възможно да си бременна.  EFP preggoПо време на менструалния цикъл БТ е най-ниска т.е. около 36 С и малко.  IllТова правило важи и при т.нар. цветна бременност. Wink
Ако правиш тест направи си кръвен този който, си го купуваме от аптеката знам че отчита след 3-тата седмица на бременноста. Wink

                                                                                                                  Успех!  bouquet

# 232
Здравейте, на всички

Четох някои неща и изникна един въпрос:
Всеки цикъл придружен със съсиреци ли е съмнение за спонтанен аборт? newsm78

Благодаря ПредварителноІ! Simple Smile

# 233
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Темата е от 2006г. Shocked
 Iv Morel когато имаш съсиреци иди на лекар.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт