Завишен холестерол по време на бременност

  • 2 296
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 750
Момичета, последните ми изследвания показват завишен холестерол. Бременна съм в 27 г.с.
Някоя от вас имала ли е подобен проблем и какво се прави в такъв случай? За избягването на тлъсто, пържено и т.н. вече зная, пък и аз отдавна ги избягвам. Дори сега ям повече плодове и зеленчуци.

Благодаря предварително за отговорите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 599
А колко точно е завишен? Нормално е да е повишен, даже затова след бременност започват проблемите с жлъчката... Холестеролът се отделя главно с жлъчката и това предразполага към образуване на камъни. Ето защо е много важно да се кърми - отделят се липиди с кърмата и се нормализира холестеролът.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Ами не зная колко точно е завишен - в петък ще си взема изследванията и тогава ще разбера. Днес само по телефона лекарката ми каза, че нивото му е по-високо.
Знаете ли това дали се отразява зле на бебето и какво трябва да направя, за да се намали?

# 3
  • varna
  • Мнения: 404
моя холестерол сащо е повишен,дори и триглицеридите са ми завишени!нормално е по-време на бременност-все пак всички органи и системи се натоварват двоино по време на бременност!после всичко ще си дойде на мястото

# 4
  • Мнения: 7 640
искам да те питам кой умник ти пусна тези изследвания!
По време на бременност холестеролът ВИНАГИ е повишен, също СУЕ, броя на левкоцитите и билирубина.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
Моя също беше завишен. Не знам кой "умник" ми го е пуснал за изследване, но аз пих ябълков пектин на таблетки. Не ми е навредил - дето ми е живо и здраво.

# 6
  • Мнения: 7 640
естесвено, то физиологично се повишава по време на бременност Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 1 750
"Умникът" съм аз Simple Smile
Аз пожелах освен другите изследвания да ми се провери и нивото на холестерола, защото преди 2 години имах проблем с него и затова реших да проверя сега какво е нивото му.
Оказа се, че е 8, а допустимото е 6.5. Това е.

# 8
  • Мнения: 7 640
аз просто се учудих, з-то нормално се качва холестерол, билирубин и триглицериди и жените се шашкат, че им има нещо. Hug

Общи условия

Активация на акаунт