Контратубекс vs Lierac ампули /за вече съществуващи стрии/

  • 25 965
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 309
Здравейте хубави мами,

наред с депресията, която ме е обзела преди раждането ми се появи и едно ново гайле- стрии. След като 8 месеца и половина удържах положението, се нацепих баш накрая. Появиха се гадините над пъпа точно /любимата ми зона за блузки над пъпчето/ и приличат на малка дантелка - едни такива фини и много. Проучих подробно въпроса какво мога да направя. Според някои Контратубексът/за белези/ ще ги заличи. Според други ампулите на Лиерак за вече съществуващи стрии са по-ефикасни. Моля ви за мнението на вече минали по този път мами.
Обещавам веднага щом родя да почна да ги третирам, да съм сериозна и да не се отказвам лесно. Ако пък имате трето предложение ще се радвам да го чуя.  bouquet

Р.С. моля постинги от типа "ми щом си станала майка, трябва да жертваш нещо" или " да не ти пука", да не пускате, понеже ме вбесяват Laughing

# 1
  • Мнения: 108
Imame edin i sy6t problem. Ama az nqmam po korema ami po celite bedra. Ujas. Moga da te posywetwam o6te ot sega da zapo4ne6 da gi tretira6. Pone moq doktor taka me posywetwa. ZA wseki slu4aj popitaj i twoq doktor. Dano da iz4eznat 4e mnogo me kompleksirat. Az ot skoro izpolzwam krema za premahwane i predotwratqwane na poqwata simulcium G3. Dano da ima efekt. Ako ima 6te se pohwalq  Laughing

# 2
  • Мнения: 5 391
Ще следя с интерес, че и аз имам тук-таме Confused

# 3
  • Мнения: 959
Контрактубекса ми заличи белег,но не и стрии.По-добре пробвай друго.

# 4
  • Мнения: 2 553
При мен беше абсолютно същото положение-цяла бременност нищо и в 8-ми месец се нацепих цялата-корем, бедра, гърди... ooooh!

След като родих измазах 1 опаковка контратубекс и НИЩО-никакъв резултат.Чудя се да мажа ли още или да сменя препарата.И има ли изобщо средство за борба с гадните стрии? #2gunfire

Ще следя темата с голям интерес и дано мамите с по-голям опит да помогнат Hug

# 5
  • Мнения: 207
И аз се нацепих - от както съм родила та до сега - Контратубекс и Мустела - за сега още си ги имам стриите  Sad Ама още се мажа - ще продължа поне няколко месеца още.

# 6
  • Мнения: 554
Ах момичета .... от 3 - 4 дена и аз си имам стрий на краката  отпред ... абе мъничко са , но ме дразнят. Мажа се с крема на чико против стрий и много ми е интересно с какво може да се заличат .
Дано дерматолозите да не са прави ... всички твърдят , че нама начин да се махнат стриите Sad май наистина няма такъв ..... кумата ми има стрии от предишната си бременнист и е ползвала и лиерак ампулите и контратубекс и си има още стрии .... аз съм обезсърчена
ще следя темата с интерес

и ще продължавам да се мажа защото имам още много време до раждането и още кила ще качвам


Сега се сетих , че имам едно мазило което ми пратиха от Щатите заличаващо белези. Пише че е и за стрии ... започвам да се мажа и с него, ако има аефект ще кажа . Мазилото е MEDERMA на  фирмата MERZ

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 18:19 от valkiria

# 7
  • Мнения: 928
Дано дерматолозите да не са прави ... всички твърдят , че нама начин да се махнат стриите Sad май наистина няма такъв ..... кумата ми има стрии от предишната си бременнист и е ползвала и лиерак ампулите и контратубекс и си има още стрии .... аз съм обезсърчена
ще следя темата с интерес
И дерматоложката, при която аз ходих така каза - ни мазило, ни лазер, ни нищо. И на мен ми се появи една - над пъпа - същото каквото описваш. И тогава смених мазилото на Чико с Галеник. На това отдавам това, че си останах с една стрийка  Hug

# 8
  • Мнения: 2 498
Нищо няма да заличи появилите се стрии, освен пластика....

# 9
  • Мнения: 153
И моят дерматолог каза, че няма спасение, но все пак ми препоръча да се мажа с Контрактубекс.Аз се нацепих по гърдите, краката и корема.Още докато бях бременна се мажех по гърдите и малко се позаличиха, но изхабих поне 5-6 тубички.Мажи се по 2 пъти на ден, но все пак се консултирай с твоя лекар, макар че пише , че може да се ползва по времае на бременност-аз го ползвах бременна, но сега кърмя и го спрях.

# 10
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не мисля, че контратубекс-а ще помогне- той е за белези обаче и тях не ги маха толкова лесно, пък какво остава за стриите!

# 11
  • Мнения: 6 155
4-5 мес. се мазах с Контрактубекса и ефект няма Naughty
Не вярвам да има мазило, което да заличава стриите.  Tired

# 12
  • Мнения: 643
Ами няма, ама ние сме си упорити и продължаваме да се мажем, та да докажем обратното.

# 13
  • Мнения: 388
Накрая на първата бременност си мислех,
че чувам как ми се цепи кожата. #Cussing out
Години вече се мажа с каквото чуя,ефект няма.
Но не се отказвам. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 583
ползвала съм ампулите на lierac и то стриктно по схема преди 3 години и мога да кажа, че ефекта е нулев/поне при мен/.доколкото съм чела и слушала/тъй като се боря от години с този проблем, макар да нямам много/, могат само да се позаличат, но не и да се махнат. но с мазила не успях и леко да ги залича.бях се навила да ходя на лазер-но не знам и от това дали ще има ефект и все още се колебая.

Общи условия

Активация на акаунт