раничка в ъгъла на устата

  • 15 312
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
и аз съм със сцепени ъгълчета постоянно,казаха ми,че е чупливост на капилярите и склонност към фисури,няма да казвам още къде имам сцевания ooooh!  изписаха ми витамин К и Троксивазин,заради други заболявания често си правя ПКК и нямам анемия

# 16
  • Мнения: 495
Здравейте,
При мен раничка още няма, но от вчера ми се появи едно бяло като мехурче ли, не знам как да го обясня, в ъгъла на устните.
Не ме боли засега, нито сърби, но като знам, че е там ме дразни.
Усетих го след като изядох един дюнер  Shocked
Досега никога не съм имала херпес, така ли започват те?  Thinking

# 17
  • Мнения: 11 305
Мъжа ми и детето често имат такива. Тридерма ги премахва за 2 дни. После наблегнат ли на витамините и изчезват  Peace

# 18
  • Мнения: 21
Едно вазелинче с пчелен клей от аптеката. В малка, кръгла кутийка на цена под 3 лв..
В нас свърши чудеса. Майка ми го влачеше проблема с години, с какво ли не  се мажеше и
 пиеше и само временен ефект. Преди 2 години  пробва с този вазелин и до тук с проблема.

# 19
  • Мнения: 49
Ох преди няколко месеца и аз бях така, ту от ляво се цепне ъгълчето, ту от дясно, така в продължение на два месеца, бях се притеснила отдадох го на това че в последните месеци на зимата организма ми е най-беден на витамини, мазах се с всякви гланцове/балсами за устни нон стоп и постепено мина слава на Бога...

# 20
  • Мнения: 75
Дами, продължава този проблем... Казаха ми да пия витамин А и да пукам една капсула и да се мажа с течността в нея. Зарастна всичко, но след 1 седмица пак се появи... Мисля, че може да е, защото веднага след като изчезнаха раничките спрях да приемам капсулите и да се мажа. Сега започвам от начало и смятам след изчезването им да продължала още 1 месец, за да съм сигурна, че няма да се появят пак (макар, че не е каранция) ooooh!

# 21
  • София
  • Мнения: 177
Много е неприятно, и аз имах такъв проблем месеци наред. И ту отшуми, ту пак се появи, страшно досадно. Мазах с различни неща без ефект, докато приятелка не ми каза, че може да е от пастата за зъби. Оттогава не използвам избелващи пасти и нещата се оправиха. При теб може причината да е друга, но не пречи да опиташ.

# 22
  • Мнения: 31 541
Дами, продължава този проблем... Казаха ми да пия витамин А и да пукам една капсула и да се мажа с течността в нея. Зарастна всичко, но след 1 седмица пак се появи... Мисля, че може да е, защото веднага след като изчезнаха раничките спрях да приемам капсулите и да се мажа. Сега започвам от начало и смятам след изчезването им да продължала още 1 месец, за да съм сигурна, че няма да се появят пак (макар, че не е каранция) ooooh!

Уф ooooh! и на мен ми се получава това чат пат, но не е непрекъснато.
Кой знае от какво е. Но са ми казвали от липса на витамини.
Миналата година имах и пих витамин С много. Оправих се.
Може и да е от липса на други витамини. То само с мехлеми не стават нещата, важно е и начина на хранене, повече плодове и зеленчуци.
Но макар че и сега ям повече плодове и зеленчуци пак ми се появи наскоро, ту идва - ту си отива.
Мажа го с един меден балсам за 2 лв, който е за устни. Натурален и помага.
Но някой знае ли къде се правят изследвания за това какви витамини ни липсват?
Имате ли идея колко струват тези изследвания и може ли да е с направление или се плаща?

# 23
  • Мнения: 75
Дами, продължава този проблем... Казаха ми да пия витамин А и да пукам една капсула и да се мажа с течността в нея. Зарастна всичко, но след 1 седмица пак се появи... Мисля, че може да е, защото веднага след като изчезнаха раничките спрях да приемам капсулите и да се мажа. Сега започвам от начало и смятам след изчезването им да продължала още 1 месец, за да съм сигурна, че няма да се появят пак (макар, че не е каранция) ooooh!

Уф ooooh! и на мен ми се получава това чат пат, но не е непрекъснато.
Кой знае от какво е. Но са ми казвали от липса на витамини.
Миналата година имах и пих витамин С много. Оправих се.
Може и да е от липса на други витамини. То само с мехлеми не стават нещата, важно е и начина на хранене, повече плодове и зеленчуци.
Но макар че и сега ям повече плодове и зеленчуци пак ми се появи наскоро, ту идва - ту си отива.
Мажа го с един меден балсам за 2 лв, който е за устни. Натурален и помага.
Но някой знае ли къде се правят изследвания за това какви витамини ни липсват?
Имате ли идея колко струват тези изследвания и може ли да е с направление или се плаща?




Мисля, че се правят там където си се правят и кръвните изследвания. Предполагам, че може с направление. И аз от много време се каня да си направя, и така и не съм отишла  Thinking

# 24
  • Мнения: 9
Това е гъбично заболяване - Angular Cheilitis и се лекува лесно с Нистатин или Клотримазол. Минава за ден- два с Клотримазол.
Профилактиката е да не се яде много захар, защото захарта е идеална храна за гъбичките.

Ето и линк:
http://chamberlaindentalhealth.com/education/healthy-corners-of-the-mouth/

# 25
  • София
  • Мнения: 1 037
Мазала съм с какво ли не, но най-бързо и ефикасно ми действа прополисовият вазелин, за който някой по-нагоре също е писал. Намазвам вечер по-дебел слой върху цепнатината и спя по този начин.   http://apteka.framar.bg/16003334/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BE% … 0-7-%D0%B3%D1%80-

# 26
  • Мнения: 9
Прополисовия вазелин е много ефективен за херпес, т.е. когато е вирусна ифекцията, но трябва да се прави разлика между гъбичната инфекция и вирусната. Така че трябва да се избере правилното лекарство според случая.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 037
Не е херпес при мен. Получава се периодично и най-вече в студено време. Не съм се изследвала, но съм говорила с лекар, според когото е липса на витамини.
Вероятно има различни причини за тези цепнатини, добре е да се направят изследвания. Но пък и нищо не пречи да се изпробва вазелинчето - няма да навреди, ако не помогне и е евтино.

# 28
  • Мнения: 9
Разбира се, че всеки избира какво да прави със себе си. Аз също предпочитам природните лекарства, като прополиса например и не само това, но все пак е добре да търсим причината за дадения здравословен проблем и тогава да прилагаме най- безопасното и подходящо лечение според нашата индивидуалност.
Аз също бих препоръчала да се опита първо с прополис, ако предпочитате природната медицина. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт