Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Zdraveite mami!Ot skoro davam bananova ka6a bez gluten na Slan4o.Moje li tq da zamesti xranene?I iskam da pitam moje li da se dava naprimer ka6a na obqd i polovin plodovo pure za sledobed ili polovin ka6a i polovin AM.   newsm78 Zabravix da kaja ,4e dashterq mi e na 4 meseza i polovina.
« Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 20:08 от desislava_t »
Цитирай

София

Ми то хубаво, ама вземи да напишеш на колко ти е бебето Laughing
Цитирай

Варна

Може да.Банановата каша на Слънчо е с мляко така че не е нужно да слагаш АМ.По принцип кашата я давам след обяд около 15-16 часа.На обяд е пюренцето Hug
Цитирай

София

За можене - може, но не е правилно.До навършване на една годинка не бива да се замества млечно хранене, около 80% от менюто на бебето трябва да е кърма/АМ.Така че давай и мляко, паралелно с твърдата храна.
Цитирай

Малко е бебето ти въобще за друга храна, но след като си решила да даваш, трябва да е след като бебето е сукало и количеството да е съвсем малко- 1-2 суп. лъжици. Заместване на хранене може чак към годинката. Моята бебка понякога суче съвсем малко и яде другата храна, но винаги и предлагам първо гърдата.
Цитирай

Пловдив

Аз замествам обедното хранене с каша на Слънчо - обикновено ябълкова. Два пъти седмично. В останалите дни на обяд яде зеленчуково пюре. В останалото време кърмя, като всеки ден давам и по едно плодово пюре - половината преди обяд между кърменията, другата половина след обяд.
Цитирай

Тук-там

И аз давам каша Слънчо, според мен може да се дава когато си поискаш, сутрин, обед, следобед. Може да заместиш цяло хранене с каша, но в такъв случай ти намалява кърменето, а може да я кърмиш малко и след това половин доза каша.
Цитирай

София

Малки сте още за захранване, а заместено (безмлечно) хранене до годинката не би трябвало да има.  Имаш ли причина да бързаш да заместиш хранене?  Защо не кърмиш около половин час преди кашата и/или не слагаш кърма (ам) в кашата?
Цитирай

София

Аз замествам хранене с каша в 18 ч. Ако кашата е млечна няма проблеми да се замести цяло млечно хранене. И на обяд замествам със зеленчуково-млечно пюре. Но не можеш да заместиш млечно с плодово пюре, то е за десетр. Цяла порция може да въведеш за 7-10 дни, кото следиш да няма повръщане или разтройство. Успех.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.