Реформи за детските надбавки

  • 7 150
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 779
Tired Бонго, изложи се повече от обичайното!  Tired
 Обезщетение по чл. 222, ал. 3 от Кодекса на труда (при пенсиониране)

ако намериш някъде да пише държавен служител ми се обади.
ако прочетеш и закона за държавния служител  Tired може да разбереш кои са държавните служители - само за информация, полицаите не са Tired
щом държавата ги храни , облича, плаща им осигуровките и ги ръководи значи те не са държавни чираци , така ли ?
 закона на МВР  не е на твоето мнение
Статут на служителите на МВР
Чл. 142. (Изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г., в сила от 01.04.2015 г.) (1) Служителите на МВР са:
1. държавни служители - полицейски органи и органи по пожарна безопасност и защита на населението;
2. държавни служители;

# 76
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
на мен ми писна, на теб не знам  Tired

не всички служители в МВР са държавни служители. и още:

Цитат
Независимо, че се прави промяна в сегашния чл.142 от Закона за МВР и се въвежда текст за държавни служители, чийто статут се урежда със Закона за държавния служител, това ще важи само за новопостъпилите служители след 01.04.2015 г. за длъжностите, определени за такива държавни служители.

И всъщност реформата, както изглежда, ще се осъществи чак след 27 години, т.е. когато се пенсионира и последният държавен служител по Закона за МВР, както се вижда от проекта. Защото само това означава предвиденото в §43к и в §43л преназначаване на държавни служители, чиито служебни правоотношения не са прекратени към 01.04.2015 година на вакантни длъжности в администрацията по реда и условията на Закона на МВР.

спирам  Tired не съм учител, че да те уча да четеш с разбиране

# 77
  • Мнения: 7 779
хубаво е ,че ти е писнало.  Laughing
ако ги няма хилядите работници , които държавата ги осигурява  ще останат някакви стотинки за децата на тази държава - бъдещите данъкоплатци. за всичките деца.
всъщност темата е за това. ти каквото искаш да кажеш по този повод го кажи.

# 78
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
кой разбрал - разбрал. май и 110810 разбра, само на Бонго му е трудно.

това е ново. и ми харесва  Blush
http://www.pariteni.bg/index.phtml?tid=40&oid=126141

# 79
  • София
  • Мнения: 273
Това като идея не е зле,но имам съмнения,че ще се приеме/особено по време на избори/ Mr. Green
По повод спора за държавните служители,аз съм на мнение,че щом им плащаме екстрите като такива,то при първата издънка директно да се уволняват,абе с две думи ЗАКОНИ И НАКАЗАНИЯ.
Защо например разформироваха войската под предлог,че няма средства,а сега плащаме осигуровките на волнонаемните?!Те ползват и предимствата,а за мен тяхната работа е на частни начала. #Cussing out



Сори,малко се поувлякох и се отклоних от темата....

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
не е смешно, а и връзката с темата е малко непряка, но ми се искаше да покажа кой получава пари и защо няма да стигнат за всички.

Цитат
е, кой учи тук в Пловдивския? че малко не съм наясно колко получаваме стпиндия- 90 лв или 120? значи детето ми се роди   през март 2010г, веднага след раждането подадох на стипендия и получавах всеки месец по 90 лв и така до края на годината ( през октомври пак подадох за стипендия).  на 3 януари  2011 реших да си истегля детските, но видях че имам излишни 90 лв. помислих че е стипендия и ги истеглих, но на 15 януари реших да си проверя картата и видях че имам 120 лв... някой ще ми обясни ли какво става? и защо като майка съм получавала по 90 лв, само този месец ми преведоха 120 лв?

ако много ви се чете  Tired

Скрит текст:
Цитат
Аз не съм осигурена и съотвенто ми се полага само социално майчинство в размер на 100 лв и детските които са 35 лв на месец.Знам че трябва да имам 12 м. стаж за да мога да ползвам 240 лв майчинство.Разбрах и че на таткото мога да прехвърля майчинство чак след 6 месец на детето.Въпроса ми е следния може ли татко да излезе в отпуск по майчинство от раждането на детето и ако може какво се прави, защотото нашата дъщеря е родена на 21.03.2011 .В смисъл аз изобщо да не излизам в майчинство ами той да излезе в бащинство.Нямаме брак , но той призна детето.Знам също , че ако нямаш последователни 12 месеца и в момента на 45 дневния болничен не си на трудов договор имаш право да получиш еднократна помощ в размер на 150лв от социалните по местоживеене и после майчинство пак от социалните в размер на 100 лв на  месец и ако имаш друг стаж ползваш социалното до пълни 12 месеца и после прекратяват социалното и започваш да получаваш пълното в размер на 240 лв.Ако аз не ползвам помощи от социалните или тяхно майчинство и не се водя никъде че съм в майчинство , може ли мъжът ми да излезе в такова
.

Цитат
..намерете фирма на приятел, да те назначи малко преди 45 дневния ти болничен.Ще взимаш 2 г по 340 лв и ще си изкараш ти майчнството...


Общи условия

Активация на акаунт