Коя е последната книга, която подарихте на детето си? - 11

  • 138 960
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 7 110
 Рони,моето читателче е на 9 и чудесно разбира закачките и смешките.Като по-мъничка съм и чела аз,но се налагаше да обяснявам стихчетата.Сега започна сама да си ги учи наизуст и да ни разсмива с тях!☺
Благодаря за отзивът. Заради илюстрацията предположих по-дребната възрастова група, а Виктор Сауилов е много забавен. Ще я имам предвид при следващото посещение в книжарница.
По темата. Последната книга е "Хайди". Прихванахме я след прочитането на "Туне Глимердал" (кошмарна редакция, на подобни груби грешки не си спомням откога не бях попадала). От много време не бях взимала класика. Бях забравила защо предпочитам съвременните автори. На мамината щерка обаче й харесва много. 

# 361
# 362
  • Мнения: 5 259
Здравейте!
Може ли да използвам темата за да поискам съвет какво да предложа на дъщеря ми за четене?
Току-що приключи цялата поредица за Хари Потър и е събрала голяма инерция, които искам да използвам.
Тя не може сама да си избере, защото не знае какви книги съществуват, няма приятелчета, които четат и не може да получи препоръка от тях.

Харесва книги за животни. Много ѝ допаднаха двете поредици на Лорън Сейнт Джон, особено тази, в която имаше магия. Но пък "Сребърните делфини" ѝ се видя скучна.
Така че на кратко търсим някакво фентъзи или с животни, по възмоност да е добре написано.
На 8 години е.
Много благодаря предварително.

# 363
  • Мнения: 577
Синът ми 8г., чете "Дневникът на един дръндьо".

# 364
# 365
  • Бургас
  • Мнения: 703
Здравейте, записвам се и се връщам да чета темата Simple Smile
Моят син е  на 9 и ще се посъветвам какво да му предложа за четене.Прочете Дръндьото(2 от поредицата)и не пожела друга,сега чете "Животът ми като таен агент".

# 366
  • Мнения: 3
Здравейте,
Дъщеря ми е на 1 год. и много харесва своята книжка на Дик Бруна със зайчето Мифи. Тя е на немски език, но бих се радвала да намеря тези книжки и на българския пазар. Имам някакъв спомен, че съм ги виждала и в Бг, но не съм сигурна къде беше.  newsm78 Питах в няколко големи книжарници, но там дори не бяха чували...
Има ли още почитатели на Мифи, които да ме насочат откъде мога да намеря тези книжки?

# 367
  • София
  • Мнения: 318
Здравейте,
Дъщеря ми е на 1 год. и много харесва своята книжка на Дик Бруна със зайчето Мифи. Тя е на немски език, но бих се радвала да намеря тези книжки и на българския пазар. Имам някакъв спомен, че съм ги виждала и в Бг, но не съм сигурна къде беше.  newsm78 Питах в няколко големи книжарници, но там дори не бяха чували...
Има ли още почитатели на Мифи, които да ме насочат откъде мога да намеря тези книжки?

https://www.helikon.bg/author/%D0%94%D0%B8%D0%BA%20%D0%91%D1%80% … 0%BD%D0%B0_96151/

# 368
  • Мнения: 3
Благодаря Simple Smile

# 369
  • Мнения: 2 156


От второто ни се повтарят приказки, които имаме в старо издание, но - пусти картинки; важни са ни, все още.

# 370
  • Мнения: 359
От Никола Райков, авторът на таласъмчето, нова книга, в момента с подарък и безплатна доставка. На фейсбук страницата има инфо за героите, много забавни изглеждат!

# 371
  • Мнения: 4 737
Вчера взех на дъщеря ми 'баба  праща поздрави и се извинява" и от тогава не съм спряла да я чета-страхотна книга 

# 372
  • Варна
  • Мнения: 903
Вчера взех на дъщеря ми 'баба  праща поздрави и се извинява" и от тогава не съм спряла да я чета-страхотна книга 
За каква възраст е ( ориентировъчно)?

# 373
  • Мнения: 4 737
Вчера взех на дъщеря ми 'баба  праща поздрави и се извинява" и от тогава не съм спряла да я чета-страхотна книга 
За каква възраст е ( ориентировъчно)?
Не мога да ти отговоря точно Thinking...... от 9-10  може би,няма горна граница

# 374
  • Варна
  • Мнения: 903
Не мога да ти отговоря точно Thinking...... от 9-10  може би,няма горна граница

Благодаря, ще я загледам за големия.

Общи условия

Активация на акаунт