3D???

  • 1 308
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейта, майчета!
Не съм минавала 3D ехограф, а ми се иска.  Все чета някакви хубави неща за него. Други казват пък, че няма смисъл.
Кажете вие правихте ли си и къде?

# 1
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Здравей, прословутото 3Д е наистина много модерно и аз го направих вчера, тук във Варна при най добрият ехографист в областта. Доволна съм като цяло, потвърдиха ми, че всичко е наред с бебо и се развива в нормата, има си всичко и дай боже да се развива нормално до края. Самите лекари са леко скептични към 3Д-то, поне такава е реакцията на моята лекарка, а и на самият ехографист при който бях вчера. Това, което трябва да се види се вижда и на нормален ехограф от добър специалист ехографист. В напреднала бременност може да се види дори лицето на бебо, но както каза вчера доц. Балев, така или иначе ще го видиш когато му дойде времето и ще му се радваш на живо. При 3Д-то може да се определи и полът на детето в ранна бременност, но това е също относително, при мен все още не е ясен, но каквото и да е наше ще си е, въпреки, че аз се надявам тайно на дъщеричка  Embarassed.
Според него това бил каприз на родителите. Аз не съжалявам, че отидох, за твое успокоение и радост иди и ти.

# 2
  • Мнения: 1 059
Чувала сум че е  много по добър от нормалния. По мое време нямаще такова чудо при нас (русе)- вече има. Живот и здраве при 2-ра бременност със сигурност ще отида

# 3
Здравеи Надя.Според мен е хубаво да си направиш 3 .Освен,че ще можеш да визуализираш своето бебе,му се прави и фетална морфология,ще ти кажат всичко ли е наред(убедена съм че е така),а почти сигурно и пола.Вярно,че хилядолетия наред бременностите са протичели ок и без това,но защо пък да не се възползваме от напредъка в науката?Лошото е само че се заплаща(освен ако не те прати твоят АГ)Цените май варират -50-70лв.Аз платих 70лв. и съм доволна че го направих.Успех. newsm10

# 4
  • Мнения: 401
Найстина е добре да направиш този преглед, дори само за твое успокоение че всичко е наред. Аз съм ходила в Фемина при д-р Марков и сам страшно доволна. Заслужава си. Успех!!!

# 5
  • Den Haag
  • Мнения: 1 843
Заслужава си, ние с таткото останахме много доволни и щастливи. Само като му видяхме личецето сърцата ни забиха щастливо. Сега ми е само пред погледа.  Laughing

# 6
  • Мнения: 11 534
Аз също препоръчвам 3D-то.Тъй като съм от малък град и нямаме наблизо такъв ехограф ходих 2 пъти във Варна.Ами какво да ти кажа -най-малкото се успокояваш когато започне да отмята една по една възможните малформации.А когато видиш личицето на твоето бебче   ylinfant-е това с нищо друго не може да се сравни.Всичко се вижда много ясно.Доктора дори ме "изчетка" че ще прилича на мен newsm03 и това си е така. newsm44Направи ни и двата пъти DVD запис на прегледа по9-10мин който и сега си гледам отвреме на време. coolcool

# 7
  • София
  • Мнения: 7 019
Отиди непременно, най-голямото предимство на 3D е, че може да се направи фетална морфология и като ти кажат, че с бебчо всичко е наред като излезеш от кабинета, просто ще летиш.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Страхотно е!Два пъти ходих,единия път на 4D,втория път на 3D и изобщо не съжалявам за парите,които съм дала Hug

# 9
  • Мнения: 670
Апаратът осигурява триизмерен образ в реално време и в медицинските среди го наричат ултразвуков апарат 4D. Той дава възможност за ранна диагностика на плода и вродени малформации, доплерови измервания. Това е достатъчна причина да отидеш на такъв преглед с 4D. Също така има опция за записи на триизмерен образ в реално време.
За пръв път отидох на 4D в 12 седмица.
Можещ да видиш на монитора как сърцето на бебето тупка и как всяка твоя емоция променя ритъма му. Това те кара да се чувстваш истински щатлива. През цялата бременност ходих 4 пъти на 4D и не съжалявам и за секунда. Прекрасно е да разбереш, че всичко е наред и бебето се развива нормално. В Майчин дом Варна цената на прегледа е 30.00 лв (без запис) и 40.00 лв със запис на диск. Виждам, че си от София и не знам в коя болница има такава апаратура, но майките от София ще те насочат към добър специалист.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 079
www.mcfemina.com

При който и специалист там да си запишеш час, няма да съжаляваш.  Peace
Струва (СИ!!!) 40 лв
 Hug

# 11
Супер сте момичета.
Малко ми трябваше да се навия  Wink още утре се обаждам за час.
Усмивки и поздрави на всички.

# 12
  • Мнения: 5 391
Хубаво е за цялата бременноста да отидеш поне веднъж.Мен лично са ме гледали повечко пъти, просто моят док има 4Д.

# 13
  • Мнения: 2 309
Аз съм ходила един път във Фемина при д-р Димитрова. Препоръчвам ти я, внимателна е и е много в час. За мен и мъжа ми беше голямо преживяване /особено за него, тъй като това единствения преглед, на който е бил с мен/. Успокояваш се много/тъй като на всяка бременна понякога и минават разни ужасии през главата/. Прегледа беше 40 лв., но имай предвид че часовете се записват за около месец напред.

# 14
  • Мнения: 5 103
Ходих във Фемина , но попринчип моя доктор си ме гледа на 3Д такъв е неговия ехограф Hug

Общи условия

Активация на акаунт