Адаптирано кисело мляко след 6 месеца

  • 4 729
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте на всички мами,

за първи път влизам на този форум, тъй като за първи път също ще водя дъщеря си в България. Тя е на 6 месеца и живеем в Nantes, France. Бих искала да получа малко информация за киселите млека в Българя. Съществува ли кисело мляко за бебета, което не е на базата на чисто краве мляко, а на преработено бебешко мляко. Тук във ФР Данон произвежда специални детски млекца за бебета над 6 месеца, казват се "Моят първи Данон". Тъй като Йоана ги яде много, бих искала да продължим с подобна храна в БГ.  Ако не, какви кисели млека давате на вашите бебета?

Багодаря би предварително!!

Поздрави!!    bouquet

Клео.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 16:48 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 9 846
Мила,аз за такова адаптирано кисело мляко никога не съм чувала.Лично аз за моите дечица съм ползвала адаптирано сухо мляко.Много ми е интересно какво е това адаптирано кисело мляко.

# 2
  • Мнения: 1 427
И аз не мога да пъда полезна.Не съм чувала за това кисело мляко newsm78

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
В България такива млека няма; нямам идея с какво може да го замениш

# 4
  • Мнения: 3 042
detski mlekca za bebeta nad 6 meseca, kazwat se "Moyat pyrwi Danone". Тъй като Йоана ги яде много, бих искала да продължим с подобна храна в БГ.  Ако не, какви кисели млека давате на вашите бебета?

Тези млека май ги няма в БГ /поне аз не съм ги виждала нито съм попадала на тяхна реклама/ . Когато мойте деца са били на 6 м не съм давала кисело мляко, давах Адаптирано Мляко /има доста марки и можеш да си избереш подходящо за твоето бебче/.
Има доста информация за киселото мляко тук във форума така, че няма да навлизам в подробности, но това мляко не е препоръчително да се дава на бебоците преди годинка /или поне 10м/.

# 5
  • Мнения: 292
Здравей,

и ние живеем във Франция и скоро ще си ходим в България и бях помолила родителите ми да проучат специално за тези кисели млекца Mon Premier Danone но за съжаление в BG няма кисели млекца с адаптирано мляко нито Nestle нито Bledina и Danone. В България има кисели млекца на Nestle но са с обикновено мляко и май са за след 8 месеца. И аз се чудя с какво да ги заместя защото моето зверче много ги обича. Thinking

# 6
  • Мнения: 1 639
В България такива мляка няма.
Алтернативата е Адапторано мляко или кисело, обикновено... Simple Smile
И третият вариант е да дойдете тук запасени от там с мляката, ама хич не ми се вижда удобно решение  Laughing

# 7
  • Мнения: 4 915
"И аз се чудя с какво да ги заместя защото моето зверче много ги обича".
Ами няма с какво да ги заместиш, а и не вярвам, бебчо да седне да се тръшка специално за тези млекца.  Laughing Wink
Ще му даваш отделно АМ - както си го храниш, а като десертче - каквото си предлагаш по принцип- плодово пюре, плодова каша и т.н.
АМ е по-полезно и необходимо, а десертното млекце на Данон е по-скоро за разкош.  Wink

Съветвам те да не купуваш оттук обикновено десертно кисело мляко "за деца", не са съобразени със здравословното хранене на дете до 12 месеца, независимо какво пише по етикетите. Дори това, което ти споменаваш, ме хвърля в размисъл... Thinking От заквасено АМ ли се прави?

Иначе кисело мляко - обикновено, се препоръчва след годинката.

# 8
  • Мнения: 27 524
"И аз се чудя с какво да ги заместя защото моето зверче много ги обича".
Ами няма с какво да ги заместиш, а и не вярвам, бебчо да седне да се тръшка специално за тези млекца.  Laughing Wink
Ще му даваш отделно АМ - както си го храниш, а като десертче - каквото си предлагаш по принцип- плодово пюре, плодова каша и т.н.
АМ е по-полезно и необходимо, а десертното млекце на Данон е по-скоро за разкош.  Wink

Съветвам те да не купуваш оттук обикновено десертно кисело мляко "за деца", не са съобразени със здравословното хранене на дете до 12 месеца, независимо какво пише по етикетите. Дори това, което ти споменаваш, ме хвърля в размисъл... Thinking От заквасено АМ ли се прави?

Иначе кисело мляко - обикновено, се препоръчва след годинката.

 newsm10

# 9
  • София
  • Мнения: 6 173
Има разни "Його" на Нестле, но не помня дали бяха от 6-ти или от 8-ми месец. Ама хич не напомнят на кисело мляко и както могат да се съхраняват извън хладилник по 4-5 месеца... Close...Ама моята им беше много голям фен

# 10
  • Мнения: 3 042
Има разни "Його" на Нестле, но не помня дали бяха от 6-ти или от 8-ми месец. Ама хич не напомнят на кисело мляко и както могат да се съхраняват извън хладилник по 4-5 месеца... Close...Ама моята им беше много голям фен

"Нестле його банан" и "Нестле його ягода" опаковка от 4 кофички по 100 гр.

От 8 м са, но те не съдържат АМ, а йгогурт и плодово пюре.Според мен стават само за допълнително хранене, а не за основно млечно хранене. Найстина са много вкусни и моят син ги хапва с удоволствие.

# 11
  • Мнения: 1 410
Според мен е по-добре да си давате АМ на децата в БГ, защото всичко останало не е подходящо за толкова малки деца. Не вярвам да им е голям проблем на дечицата. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 327
cleoven, тука малко хора уважават фирмата Данон. За повечето от нас тяхното кисело мляко не е кисело мляко.  Laughing

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
cleoven, тука малко хора уважават фирмата Данон. За повечето от нас тяхното кисело мляко не е кисело мляко.  Laughing


Така е  Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
И като интересен факт да кажа,че в Белгия не се продава кисело мляко на Данон....има разни кремчета и десерчета,но кисело мляко - не!  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт