Детска проходилка

  • 16 200
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Моето момче е на пет пълни месеца.От кога е удачно да започвам да слагам бебо в проходилка? Първоначално по колко минути да го слагам в нея?
 

# 1
  • Мнения: 7 325
Според мен е рано. Аз ползвах проходилка и с двете си деца, но ги сложих след 8 месец. Синът ми имаше много голямо желание да ходи и проходи прекалено рано, та проходилката беше за много кратък период. Дъщеря ми я слагах малко, по скоро ми беше помощ когато имах да свърша нещо.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 656
Ортопедите отхвърлят ползването на проходилка.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 758
След като се научи да се изправя сам или проходи Simple Smile

Не мисля, че проходилката има някакво отношение към прохождането. Напоследък се използва за "отмяна" на майката.

Използвах проходилка с дъщеря ми, за да ми е близо когато правя нещо по апартамента. Сложих я в края на 5м. Проходи на 1,3 г.

На сина ми купих проходилка седмица преди да навърши 1г. Не знам защо я купих. Използвал я е 2-3 пъти (подарих я). Проходи на 1,3 г.
Уокъра му беше по-интересен. Но и той според мен е за проходили вече деца.

Спомням си, че за братовчед ми използваха дървена "проходилка", по-точно стойка, която нямаше седалка и колелца.

# 4
  • Мнения: 320
Моята девойка започнах да я слагам за по малко ,от 6 месечна.Сега е на 8 и вече обикаля с нея по стаите.

# 5
  • Мнения: 6 764
Съветът на нашата педиатърка беше като може да стои стабилно, без опора на гърба. Така или иначе малката никога не е ползвала, защото аз бях категорично против.

# 6
  • Мнения: 4 758
До авторката: съдейки по темите, които пускаш, явно имаш доста свободно време. Препоръчвам ти да се поразровиш из форума и да намериш темите за проходилки. Има най-малкото една, доста подробна с различни мнения.

В държавата, в която живея, проходилките са категорично отречени, а в яслите абсолютно забранени -тук децата тръгват на ясла най-често между 4 и 6 месеца.

# 7
  • Мнения: 139
Не знаех, че е проблем това, че пускам различни запитвания. Относно свободното-време покрай мен няма баби и дядовци така че...........сами преценете за свободното ми време newsm78
Благодаря, че споделихте вашите мнения. Имам да дерзая да купя или не проходилка за бебо.

Последна редакция: вт, 05 май 2015, 17:26 от Mom Galina

# 8
  • София
  • Мнения: 39 758
За мен е ненужна вещ. Нищо, че съм имала и да двете деца Simple Smile
Може да разгледате уокърите. На мен ми беше харесал един дървен, но не намерих по онлайн магазините.

# 9
  • Мнения: 139
Сега ще погледна какво представлява това. Като име не ми говори нищо, но сигурно съм го виждала докато съм търсила бебешки неща. Благодаря

# 10
  • София
  • Мнения: 39 758
Ето два примера от OLX. Самите обяви не съм ги чела
http://olx.bg/ad/muzikalen-uokar-prohodilka-ID578w2.html#ba35fb8831
http://olx.bg/ad/uokar-fisher-price-ID4v2tA.html#ba35fb8831
Като цени са съвсем прилични.

Виждам, че и Чиполино имат някакви

На моя син му бях купила уокър на Фишер Прайз.

# 11
  • Мнения: 139
Доста интересно предложение. Мерси за идеята

# 12
  • Мнения: 7 325
Това е за по-големи деца, на 5,6,7 месеца не виждам как ще го използва.

# 13
  • София
  • Мнения: 44 088
Моето момче е на пет пълни месеца.От кога е удачно да започвам да слагам бебо в проходилка? Първоначално по колко минути да го слагам в нея?
 

Когато се научи да стои самостоятелно право и стабилно на краката си. Общо за не повече от 30-тина мин на ден +- малко, не само за начало. Задължително под  постоянен надзор от твоя страна, в стабилна хубава проходилка. На чиста и гладка повърхност.
А най-добре изобщо да прескочите покупката.

# 14
  • Мнения: 3 944
Моето момче е на пет пълни месеца.От кога е удачно да започвам да слагам бебо в проходилка? Първоначално по колко минути да го слагам в нея?
 


Никога по николко минути.

Общи условия

Активация на акаунт