Имам проблем - кърмя, а имам цистит! Помогнете!

  • 3 546
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Имам хроничен цистит, от който страдам от доста дълго време. Лекувала съм го с почти всички видове познати и непознати антибиотици по схеми от прочути уролози.... но нищо не помага. След време пак се появява.
По време на бременността имах отново бактерии в урината, но тогава нямах циститни прояви, а болки в единия бъбрек. Лекуваха ме в болницата с Руцефин. От тогава, до сега нямах никакви проблеми. До вчера....
Сега отнова постоянни позиви за уриниране и парене... и болка....
Лошото е че сега кърмя и не мога да пия никакви антибиотици. (Казват, че има такива, които са съвместими с кърменето, но ми се иска, ако мога да не пия)
Кажете с  какви други мерки мога да спра това чудо! Дали мога да пия чай от мечо грозде(за него зная, че в големи дози е отровен) - дали той преминава по някакъв начин в кърмата?
А знаете ли други бабешки рецепти с които да не навредя на бебките, а да помогна на себе си?

# 1
Мисля че жълтия кантарион, бял равнец и лайка помага, но според мен изтичай в билковата аптека и попитай как, какво и т.н. там трябва да имат информация стига да не попаднеш на някой дебил.
Успех

# 2
  • Мнения: 599
Роцефинът е съвместим с кърменето, но е само за парентерално приложение... Не е редно тук, във форума, да ти изписваме лекарства Wink Затова иди на лекар, той да прецени и да изпише, има много, които можеш да пиеш, погрешно се смята, че кърмачката не може да пие антибиотици - даже повечето стават, има си справочници и онлайн, а и лекарят със сигурност има, за да си направи справка! Това е моят съвет. А за мечото грозде - мисля, че не става за кърмачки, не пише ли на опаковката? Има едни билкови таблети - Цистон. Тях можеш да пиеш. Успех, да минава, много е неприятно наистина!

# 3
  • Мнения: 411
За мечото грозде някъде четох,че не е добре за кърмата(може разбира се да не е вярно)И аз си имам от време на време така ме боли,че  #Crazyобаче нищо не мога да пия Confused

# 4
  • Мнения: 481
Ох, аз зная че Руцефинът е съвместим с кърменето, но малко соленичко ще ми излезе, ако не вляза в болница за лечение с него(ако не греша идва по около 80 лв. на ден, за пет дни лечение става приличната сума от 400 лева  Shocked ). А в болницата не мога да вляза с двете девойки!
Аз питам за някакви "бабешки рецепти" с билки или пък нещо хомеопатично...

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няколко алтернативи, понеже мечото грозде наистина не става - билковите таблетки Цистон, хомеопатични средства (най-добре предписани от хомеопат, макар че ако не се притесняваш, може да пробваш Кантарис 30СН 3 гранулки през 2 часа първия ден и при подобрение разреждаш приемите), Цитросепт. Може да попиташ лекаря си и за още един билков препарат - Леспенефрил. В дрогериите на лечител има Урисан, който също действа добре в такива случаи. Сок от касис поне по литър на ден плюс голямо количество течности.
Аз лично съм пила и антибиотик, когато стана ясно, че нищо друго не помага - и не съм спирала да кърмя, обичайните антибиотици за тези случаи (без Ципрофлоксацин, Норфлоксацин и Нелидикс - те трябва да се избягват при кърмачки!) са съвместими с кърменето - например пеницилиновите, цефалоспорините...

# 6
Антибиотик можеш и сама да си купиш, но е по-добре да ти го изпише лекар. Ако го вземаш дълго време, има вероятност да премине в млякото. Това не е опасно за детето, но може да му докара 'млечница', т.е.  да има бял налеп по езика. Давай на детето вода, по10-15мл след курменето, така че да отмива млякото от устата.

# 7
  • някъде
  • Мнения: 4 955
вода, вода и пак вода  Peace - и аз го имам тъпия цистит от време на време

Общи условия

Активация на акаунт