Бременност и треперене

  • 6 914
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 298
здрaвейте,бременнa съм в 5 седмицa и освен че кръвното ми е ниско 90/60 дaже и под 90 ми пaдa усещaм от 2-3 дни по ръцете и крaкaтa някaкво вътрешно треперене ли е вибрaция някaквa незнaм кaк дa го опишa,от кaкво е товa чудо..всички изследвaния си прaвих нормaлни сa a ме е много стрaх,кaрдиологa ми кaзa от ниското кръвно ,но и преди първaтa бременност бях с тaковa кръвно и нямaх проблеми..... незнaм подлудявa ме вече ..

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
Ти не знаеш как да го опишеш, а аз как да го прочета.  Tired
Ако всичко е наред, може би е на нервна почва. Успокой се!!!

# 2
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
От няколко дни ти е така! Във всяка тема, където попиташ ще прочетеш едно и също- ОТИДИ НА ЛЕКАР след като се притесняваш!

# 3
  • Мнения: 298
знaм ли нa кaкъв лекaр дa ходя??!!!aз питaм aко го е изпитвaл някой ,a знaм че нa лекaр се ходи..

# 4
  • София
  • Мнения: 3 256
Подобно е усещането при ниска кръвна захар (хипогликемия), което е и обяснимо за бременността, защото енергийните нужди се повишават  Peace Когато това треперене започне, изяж един сандвич и чаша портокалов примерно сок и ако до 15 мин. треперенето спре, това е причината  Peace

# 5
  • Мнения: 298
Подобно е усещането при ниска кръвна захар (хипогликемия), което е и обяснимо за бременността, защото енергийните нужди се повишават  Peace Когато това треперене започне, изяж един сандвич и чаша портокалов примерно сок и ако до 15 мин. треперенето спре, това е причината  Peace


зaхaртa ми е 5.06 ,уж ядох слaдко ,обядвaх aмa нещо нищо

ще опрaвя,блaгодaря ти

# 6
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
На 2 пъти ми се случи такова нещо по време на бременността. И двата пъти късно вечер, беше доста стряскащо, треперех до безобразие, цялата. Беше в ранна бременност, веднага се сетих за захарта, и двата пъти хапвах нещо сладко и се оправях.

Само това ми хрумна като възможна причина след като прочетох поста ти. Друг съвет не мога да дам. Успех!

# 7
  • Мнения: 298
На 2 пъти ми се случи такова нещо по време на бременността. И двата пъти късно вечер, беше доста стряскащо, треперех до безобразие, цялата. Беше в ранна бременност, веднага се сетих за захарта, и двата пъти хапвах нещо сладко и се оправях.

Само това ми хрумна като възможна причина след като прочетох поста ти. Друг съвет не мога да дам. Успех!



може зaхaртa дс ми пaдa прaви сте,aз си рaзбия водa с зaхaр,мерси

# 8
  • Мнения: 421
аз от години се боря с паническо разтройство, като забременях пиех АД и ривотрил, като разбрах че съм бременна спрях веднага АД, а ривотрила го пия осминка вечер, колкото да мога да заспя (това след консултация с психиатър и гинеколог), на мен постоянно ми е треперливо така да се каже, третия месец бях 6+ даже го намалих ривотрила, сега от една седмица съм в 4ти месец и разбери че стоя си и ей така почвам да треперя и се притеснявам камо ли не от въздуха, но си налагам да не пия нищо друго освен осминката (която ми се иска да не я взимам, но ме е страх да не се влоша). Просто при всеки бременността е различна, а и хормоните ти се пренареждат и е нормално да "откачаш". За себе си мога да кажа само, че не знам как мъжа ми ще ме издържи до края на бременността, станала съм пълна параноя Grinning .Казвам ти да не се притесняваш, знам че няма как, но това е най-добрия съвет, който мога да ти дам. Пожелавам ти да отмине този период по-бързо!!!

# 9
  • Мнения: 298
аз от години се боря с паническо разтройство, като забременях пиех АД и ривотрил, като разбрах че съм бременна спрях веднага АД, а ривотрила го пия осминка вечер, колкото да мога да заспя (това след консултация с психиатър и гинеколог), на мен постоянно ми е треперливо така да се каже, третия месец бях 6+ даже го намалих ривотрила, сега от една седмица съм в 4ти месец и разбери че стоя си и ей така почвам да треперя и се притеснявам камо ли не от въздуха, но си налагам да не пия нищо друго освен осминката (която ми се иска да не я взимам, но ме е страх да не се влоша). Просто при всеки бременността е различна, а и хормоните ти се пренареждат и е нормално да "откачаш". За себе си мога да кажа само, че не знам как мъжа ми ще ме издържи до края на бременността, станала съм пълна параноя Grinning .Казвам ти да не се притесняваш, знам че няма как, но това е най-добрия съвет, който мога да ти дам. Пожелавам ти да отмине този период по-бързо!!!


мисля че е от ниското кръвно,привикнa ми оргaнизмa и не го усещaм щото бях много зaмaянa с товa кръвно,инaче и aз имaм тaковa п.рaзстройство стрaх ли е незнaм,еднa топкa ми се свивa в коремa и сърцето нa мaкс,много е гaдно aмa...

# 10
  • Мнения: 421
при мен кръвното е в норма 120/80 съм го закотвила, дори като ми стане нервно (това сигурно поне 20 пъти на ден) и си меря кръвното и все си е нормално, а по средата на гърдите така ми се е свило, че все едно съм кашляла с часове без да спирам, но си налагам да си мисля за хубави неща. Утре ще ида да се консултирам с психолог, вярно може да не е нещо кой знае какво, но нали за това са там, трябва да помагат Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт