Инцедент между деца на 7 години и последиците след това.

  • 6 256
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 448
Преди няколко дена дъщеря ми и приятелка от нейната група в детската градина караха колело(моето дете) и тротинетка(другото). Детето с тротинетката претърпя инцидент и има избит един или два зъба от падане. Понеже аз не съм пряк свидетел не мога да разбера дали е така, но обвиняват моето, че го е блъснало с колелото. Детето ми твърди, че е било по-назад и въпросното дете е паднало само. Искам това дете да се оправи и не знам точно колко зле е в момента, но проблема е нападките и обвиненията които търпи моето дете. Нормално е, но госпожата в градината, която не е била там и се кара. Взима отношение и крещи без да е била там. Искам да подам жалба срещу нея за тормоз, защото има и други проблеми с нея. Въпроса ми е къде и как?

Последна редакция: ср, 06 май 2015, 14:53 от georgi_ivanov

# 1
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Мисля, че трябва да подадеш жалба в полицията, как така ще напада, без да е била пряк свидетел... В този случаи и двете деца са потърпевши. Едното - физически, другото - психически.

# 2
  • Мнения: 375
Първо, ако искате да разберете как е пострадалото дете се обадете на родителите и попитайте (телефонния номер можете да вземете от госпожата). В разговора с родителите освен, че ще се осведомите за състоянието на момиченцето ще разберете най - вероятно и какво се е случило по време на инцидента.
Второ, според мен, малко е неясно как не е била там госпожата, а се "кара", то тогава кой е бил свидетел на случилото се и отговаря за децата в градината!?! На Ваше място бих изяснила това с госпожата, а ако не може да се проведе диалог ще се обърна към Директорката на заведението/градината. Вече и ако там не намеря логично обяснение бих сигнализирала в други институции без да се замислям.
Надявам се всичко да се нареди и за двете момиченца! Поздрави

# 3
  • Мнения: 448
Първият проблем е, че само двете деца знаят истината. И двете могат да лъжат. Имаше трето дете което е "клюкар" по-природа. Това дете първо обвинява моето и от та започва всичко с вината. То е от същата група, а е било по-напред с тротинетка. Пострадалото дете може да лъже от страх, моето също. Дори и моето да лъже, дете на 7 години до колко може да носи отговорност за това не ми е ясно. Госпожата е възрастна и заради "интригата" на третото дете е взела отношение. Моето дете дори не иска да ходи на градина без рев от страх.

# 4
  • Мнения: X
Ама каква е тази детска градина за 7 годишни? Децата са карали колелета и тротинетки в двора ли? Странно е, че няма учител свидетел на ситуацията ако е така.

# 5
  • Мнения: 448
Набор 2008. Детето ми е Януари. Не всички са на 7. В парка. Бяхме родителите, не госпожата. Инцидента се случи извън полезрението ни. За жалост на тази възраст не стоим плътно до тях.

# 6
  • Мнения: X
Случва се като карат колело, ролери, тротинетки и т.н. да се блъснат неволно, да паднат. Ако не е имало злонамерено действие, е излишно да се прави от мухата слон. След като въпросната госпожа не е била там, на Ваше място бих първо поговорила с нея и много ясно бих и обяснила, че ако не спре с нападките над детето ми, ще подам жалба срещу нея за тормоз. Ако не спре, действате по веригата- директор, инспекторат и т.н.

# 7
  • Мнения: 375
А, значи в случая нещата са много различни, от това което се разбира в първия Ви пост. Поне аз разбрах, че нещата се случват в градината, а то не било така. Само не разбрах в този случай защо не знаете какво се случва с другото дете - предполагам се познавате с родителите - обадете се, питайте, разговаряйте и разберете, а не обвинявайте. Всички деца лъжат, но ако ги съберете и поговорете като големи и разумни хора няма да се чудите кой крив и кой прав. Не разбрах и защо това дете е "клюкар" щом е споделило какво е видяло - както е нормално да лъжат в тази възраст, така е и нормално да казват какво са видели, не е логично дори е обидно за едно дете да го наричате "клюкар", най - вероятно и Вие сте го питали какво е видяло и то е казало.
За учителката оставам на същото мнение, разговаряте с нея, ако няма диалог с Директорката и от там вече решавате какво да правите. Но двата проблема, които поставяте са съвсем различни!

# 8
  • Мнения: 448
Как да говоря с другия родител след като мислят моето дете за виновно и са озлобени? Всички деца от групата я нападат. Не са били там, но я нападат. Казах "клюкар" защото майка му е интригантка. Постоянно като види някой и започва да говори за него. Налага се да я слушам постоянно. Този така, онзи така и за всеки. Това е нетърпимо, когато седне до теб в парка. Гена си е ген. Онова дете "Диляна това, Диляна онова" Моето дете се казва Диляна. И моето клюкари и се карам за това. Но "Диляна блъсна Маги с колелото" Като го питах, не каза нищо което да подскаже, че е пряк свидетел. Днес в "Билла" се засякохме с майката на пострадалото дете. Казала е на моето за зъбите зад гърба ми, а ако има нещо трябва да го каже на мен. как да говоря с нея, като ми е зле заради онова дете и не знам дали ще останат трайни увреждания. А и да има такива, да увредим и моето за да сме квит. Така проблема ще се реши.

# 9
  • Мнения: 3 634
Значи всички са криви, а само вие и вашето дете не?

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Децата не могат да носят отговорност. Отговорността на пострадалото дете е на неговите родители.
Оставили са го без надзор.
Може да им кажеш, че ако не спрат да тормозят твоето дете, ще подадеш сигнал, че не си гледат детето и го оставят да застрашава живота си.
Можеше да го бутне и нещо по-тежко. Те прехвърлят собствената си вина върху дете, а това не трябва да допускаш.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 475
Георги, много си нервен, а нещата са много прости.
Отиваш при всеки и го питаш със супер спокоен тон: Извинете, Вие видяхте ли нещо от случката?
Човекът отговаря: Ми не.
Ти: Тогава ще ви замоля най-учтиво да не коментирате.
Точка!

# 12
  • Мнения: 18 428
Среща при директорката с всички страни без децата. Разговор с учителката защо си позволява да взима страна и искане да представи доказателства за вината на детето. Категорична забрана (ако трябва писмена с поискан вх.номер) инцидентът да бъде коментиран с обвиняваното дете без присъствието на родител.

Като цяло не мисля, че има смисъл да се дълбае кой е виновен и кой е невинен, след като очевидно става въпрос за инцидент. Затова детските "превозни средства" се карат от децата с каски. Не знам детето точно как си е избило зъбите, но при определен начин на падане каската можеше да го предпази. А при други - нямаше, но все пак зъбите са щели да имат по-голям шанс.

Бихте могли да предложите на родителите на пострадалото дете да поемете някаква част от лечението или най-малкото да проявите все пак загриженост как се възстановява детето.

# 13
  • Мнения: 131
А защо среща при директорката - тя не е страна в спора и инцидента не се е случил, докато децата са били на детска градина. И предложението за материална помощ може да се изтълкува като компенсация за виновност, ковто  не е установено.

# 14
  • Мнения: 5 513
Всички познават детето ви,защо се отнасят с него ,като към умишлен извършител?Къде е причината ?Инциденти стават често ,но само родителите винят себе си за невниманието си.
И как случката се раздуха толкова много,а са замесени 2 семейства?По каква прина е негативното отношение от всички към детето?

# 15
  • Мнения: 18 428
Директорката може и да не е страна, но поведението на учителката е недопустимо и се случва в подопечната й градина. При проблем с учителка ще искам съдействие от директора на заведението.

Казвам какви са възможностите в такава ситуация според мен. Аз също не знам в такава ситуация дали ще предложа финансова помощ, но едва ли и неизвестните ще са толкова много. Но елементарна заинтересованост как е постадалото дете е нормална човека реакция.

# 16
  • Мнения: 10 056
Ако е точно така, както го описва авторът на темата, смятам, че е недопустимо педагожка да  бъде подстрекател на психически тормоз към дете или да толерира такова отношение между деца.
Дори напротив, тя е човекът, който трябва да се намеси и опита да изглади отношенията, ако съществува такъв тормоз върху дете от нейната група.
Така представено, прилича на саморазправа между деца, макар и не физическа.

# 17
  • Мнения: 7 006


Бихте могли да предложите на родителите на пострадалото дете да поемете някаква част от лечението или най-малкото да проявите все пак загриженост как се възстановява детето.
Ако детето му не е отговорно за избитите зъби, на другото дете,тогава от къв зор да го прави?Да не е "червен кръст"?

А учителката абсолютно няма право да коментира квото и да било.Директно скърцане със зъби и забрана за псих.тормоз върху детето.

# 18
  • Мнения: 344
Аз нямам никакъв опит в подобни ситуации, но според мен ако можем да говорим за ''вина'' за този инцидент то тя е основно на родителите. Хората са изобретили каски. Ако родителите ги купуваха и учеха децата си да ги ползват, подобни инциденти щяха да са по-малко.
Не смятам, че Вашето дете може да носи каквато и да било отговорност, освен ако не е бутнало другото дете преднамерено разбира се.
Направете каквото са Ви посъветвали хората и купете една каска на дъщеря си - виждате какво се случва.

# 19
  • Мнения: 1
Моето дете дори не иска да ходи на градина без рев от страх.
ужас(((пишите как сте отстранилипроблема

# 20
  • Мнения: 818
Абе нещо не стана ясно в цялата ситуация... Питахте всички кой е бутнал Маги и въобще бутнал ли я е някой, но не питахте самата Маги. Тя уста няма ли? Тя казала ли е "Диляна ме бутна"? Попитайте го това дете какво се е случило. Ако никой не я е бутал, още в началото щеше да си каже "паднах с тротинетката". Ако някой я е бутнал, първите й думи към родителите й щяха да са "Диляна ме блъсна". Децата са на 7, не на по 2. Всичко могат да изпеят до най-малката подробност. Попитайте потърпевшото какво е станало...

# 21
  • Мнения: 2 488
И мен не ми стана ясно самите деца какво казват. Първо деца на тази възраст не бива да се оставят без надзор,така че отговорността си е на родителите.Не ми е ясно как един детски инцидент се пренася в градината ,раздухва се максимално.....
Ако наистина учителката се е държала така, е супер непрофесионално. Вие говорихте ли с учителката? Уточнихте ли ,че сте разговаряли с дъщеря си и въпросът е приключен?
Дори и дъщеря ви да е виновна,не може да я обесят все пак. Ако се изясни,че има вина,да се извини на детето. Родителите да си вземат поука от случката-каски,родителски контрол и т.н, а не селски разправии.

И накрая не мога да се стърпя да не отбележа,че се пише инцИдент  ,още повече,че днес е и празник на българската писменост.

Последна редакция: нд, 24 май 2015, 16:53 от valian1

Общи условия

Активация на акаунт