Наддава ли се от пюрето?

  • 31 343
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 44 084
Нито е дребна, нито е слаба, няма какво да си я представям,  представям си моят син на тази възраст, не е бил нещо по-различно(при все, че момчетата се очаква да са по-едри и тежки) и без да има от какво да се оправя, просто не всички бебета са пухкави, но наистина приеми, че няма как да я сравняваш с деца родени по над 3-4 кг Wink
Търпение и спокойствие, предполагам, че след всичко, което сте преживяли, всичко ти е притеснение около нея и това е нормално, но детето ти само по себе си ако само килата те притесняват, но иначе детето видимо и здравословно е добре, за мен проблем няма на този етап.
(под угоена имах предвид до колко килограма мислиш, че трябва да я докараш), не знабравяй, че едно тъпчене за охранване в момента, може да й разшири стомахчето и да изиграе много лоша шега на дъщеря ти в идните години.

 Hug Hug Hug надявам се най-трудното да е зад гърба ви  Peace

# 31
  • Мнения: 141
Охх ако знаете колко съм предпазлива в храненето й. Изобщо не я прехранвам, защото много ме е страх да не стане пак нещо с коремчето. Просто в мечтите си си представям как хапва и наедрява поне малко:))) Не е наследствено. Мъжът ми си пази бебешкия картон, бил е 8200 гр. на нейната възраст, а се е родил само с 300 грама повече от нея. Просто операциите ни изиграха лоша шега. И като казвам, че е много слаба и дребна, не преувеличавам Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 44 084
Ще се оправи...просто избягвай да я сравняваш с другите деца (още повече със здрави, доносени деца(аз всъщност не разбрах, детето ти недоносено ли е, но и да е родено съвсем доносено, пак не можеш да го сравняваш с други по-едри родени и в отлично здраве през цялото време деца)).  Храни я с каквото и колкото иска, когато иска. С прекалено вторачване в храненето и кантара, може да я направиш и злояда, тя усеща твоето напрежение... дай повече спокойствие... така и не писа какво точно е мнението на  лекарите й, тези от болницата, тези, при които сте правили операции... според тях как върви развитието й?
Ако нейната педиатърка няма идея какво се прави с деца като нея, следва да се консултираш и да я следи човек, който има представа именно при такива деца как следва да протичат нещата...
Севсем честно да си призная на мен 7 месеца са ми рано за напълно заместено безмлечно хранене, аз лично за моето дете бих предлагама малко след храненето и малко мляко или бих добавяла в пюрето.
http://www.who.int/childgrowth/standards/WFA_girls_0_5_percentiles.pdf?ua=1 ето ти таблицата на СЗО, към долната граница е, но от 5,8 до 10,2 все ги водят в норма кг-мите
И за ръст - от 61,9 до 72,7 http://www.who.int/childgrowth/standards/LFA_girls_0_2_percentiles.pdf?ua=1

Последна редакция: пн, 11 май 2015, 11:47 от Angel_Dust

# 33
  • Мнения: 141
Лекарите общо взето я гледат и казват, че ще навакса след 2-3 години... Нищо повече не казват.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 084
Значи не намират нищо обезпокоително, което трябва да те радва. Виж и таблиците и  бъди спокойна  Hug Да ти е здравичко детето, пък килата ще си дойдат, колкото и когато трябва Peace

# 35
  • Мнения: 139
Чувала съм, че на тази възраст дават кисело мляко на бебетата. Козето било най-близко до майчиното мляко, може и такова да даваш.
Майка ми е хапвала доста кисело мляко и е качвала килограми.
Братовчед ми и той си пиеше кисело мляко преди лягане разредено с малко вода.
Все пак питай някой педиатър за това.

# 36
  • Мнения: 10 993
Доколкото съм наясно киселото мляко е отречено от съвременната педиатрия да се дава преди навършването на година на детето. Но познавам хора които са си хранили децата с кисело мляко и нищо им няма.
Аз обаче съм страхлива и си давам АМ.

# 37
  • Мнения: 139
Знам, че и попара дават след шестия месец, но без консултация с педиатър не бих дала каквото и да било. Въпрос на избор.
Моя приятелка си записа детето на кухня на осем месеца.
Най-добре мама знае, така че което прецениш ти.

# 38
  • Мнения: 5 513
Това 8 месеца на кухня рано или късно е?

# 39
  • Мнения: 141
Мен майка ми е хранила навремето само с домашно квасно мляко със захар от 4-ти месец докато ме захрани, а сестра ми от 5-тия. Здрава съм като бик, да чукна на дърво, нямам ни една алергия, и двете сме понапълнели доста от млякото. Мъжът ми обаче не иска и да чуе и ми е забранил. Него са го гледали като писано яйце, изключително кърмен, а има алергии към много неща- ябълки, шоколад, полени, мед, и др. И много е болеудвал и продължава. Така, че някои методи макар и стари, са ефективни и недоказано вредни.

# 40
  • Мнения: 139
При нас няма как да се получат нещата с кухня от 8 месец,тъй като вече сме почти шест месеца и едва сега ще захранвам със зеленчук. Захранен е само с плодови,. За мен 8 месец ми се струва рано за кухня.

# 41
  • Мнения: 141
Относно кухнята, засега предпочитам аз да й приготвям, а като тръгна на работа ще го мислим.

# 42
  • Мнения: 5 513
Преди 6г. в Шумен детската кухня започваше на 4м. с 0 група.Не помня какво даваха.Аз на  6м. го записах на кухня.Не в Шумен.Но то не е задължително да изяжда всичко.На 11м. със собствените си ръчички ядеше домашно  солено кроасанче.На 1г. го дадох на ясла.Ядеше храна каквато ядяха и 2г и 3г.Рано захранен е.Без схеми и дневници.
Няма алергии,яде всичко,сладко не яде ,защото той не иска.Никога не е бил злояд.Боледува рядко.
То детето си показва.

# 43
  • София
  • Мнения: 16 022
Лекарите общо взето я гледат и казват, че ще навакса след 2-3 години... Нищо повече не казват.
Да, това е истината - пиша от практика.
Дъщеря ми на 1 год. изглеждаше като 3 месечна по размери. Но пък си правеше всичко като наборчетата. Все ме питаха защо толкова малко дете седи в количката. Не съм обяснявала много-много.
За мене важното беше детето да е здраво, жизнено. И наистина навакса до 3 -4 годишна.
Киселото мляко сега не е като преди 20-30 год, натурално. По-добре е за мене детето да пие някакво АМ. Да си хапва по колкото иска, храната да е разнообразна. Какъв е бил баща и, как е расла майката - няма значение. Детето си е отделен човек. И аз съм все над нормата, и бащата беше висок, едър мъж, но детето на 1 г. 6.100 гр. и злоядо, не наддаващо.
Днес се гледахме по скайп/в чужбина е/ - млада, стройна, без грам излишна тлъстина.
Я си гледай детето спокойно, радвай му се. Какво значение имат 500 грама като е жизнена?
Няма бебе, умряло от глад. Ще хапва разни неща, други ще плюе - така растат малките.
И за мене е много вредно споделянето с други мами и баби по градинките - кой какво яде, какво прави. Имах чувство, че техните са родени с полувисше - все се надпреварваха кое какво разбирало и правело. Пък аз ги скандализирах - проходи на 1.7 месеца, ядеше много малко, на 10 месеца отказа сутрешния сън. Сега са еднакви младежи.

# 44
  • Мнения: 141
Мен много ме комплексираха свекъра и свекървата. Докато бях бременна не можехме да подминем бебе без да кажат ауууу какви гривнички, какви гънчици, какви бузки, а аз родих мишленце:))))))) ама какво пък, такава ми е сладка, днес се къпахме с едно гумено пате, такава ми е усмихната, супер фото сесия й направих, и на снимки по не си личи че е слабинка, даже изглежда нормално:)))

Общи условия

Активация на акаунт