Не бутай реката – тя си тече сама

  • 2 206
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
относно раждането в безсъзнание- какво чудно има, че главата на детето е прорязала без напъване? Като започне раждането, да не би жената да напъва- просто има контракции, които могат да доведат до изгонването на плода много бързо.
Справка- Такъв е животът 1 еп.  Laughing
Контракциите се са волево контролируеми, а с напъните се смята, че процесът се подпомага и от коремните мускули.
А как жената е видяла главата на бебето си?
Айде, няма да ровя повече Peace

# 31
  • Мнения: 3 423
Ако е в клиника - то пак ти създават домашен уют, пускат ти релаксираща музика, ароматни свещи, вана... (цитирам приятелка, която ражда в Германия). И наистина не те карат неистово да напъваш, а само когато ти дойде импулсът отвътре - както обяснява и статията. Казва му се активно раждане - но не защото активно напъваш, а защото участваш в процеса на раждането.

Или още му казват "самоопределящо се раждане", т.е. ти сама определяш
как и колко искаш да раждаш, в каква поза, къде точно (вана, легло, табуретка,
въже..., в повечето стаи за раждане ги има всичките). Ако имаш любима музика,
може да си я донесеш, не е задължително да е релаксираща. Аз установих,
че адски се дразня от разните му там медитационни чуруликания,
много повече се кефя на рок.
Но, както каза по-горе една от мамите, всичко е въпрос на организация и пари,
на много пари. Приятелката ми от МД твърди, че там акушерките работят за по
150 лв., че по традиция не се оставят родилките сами да си направляват раждането,
ами медиците се намесват, за да го забързат, че въпросните секция са си
печалбарска работа и т.н., и т.н.
И въпреки това се раждат дечица, и винаги ще се раждат. Защото затова сме създадени
ние, жените. И ако всичко беше толкова ужасно, нямаше да се навиваме да повтаряме, че и потретваме.

# 32
  • Мнения: 7 186
...като цяло пропагандите на Людмил имат една насоченост "лекарите са мафия, която умишлено иска да ви вреди".

Да, и аз така съм забелязала. Sick
Дори някои от статиите, които е публикувал досега имат направо сектантско звучене. Sick
Нищо против нямам жените да минават курсове за бременни и да се информират, това е чудесно, но относно раждането вкъщи съм категорично против. Stop В чужбина може и да се практикува, но в България на този етап няма условия за водене на раждане вкъщи и такива експерименти биха били много опасни. Да разчитаме на природата и биологията си е меко казано неразумно. Нито природата, нито човешкия организъм са съвършени, именно затова съществуват лекарите и медицината. И смъртността при раждане е значително занижена с течение на времето.

# 33
  • Мнения: 4 406
повечето от майките, особено пък раждащи за първи път , са толкова ошашавени, като стигнат до родилна зара, че едва ли си мислят кога е правилно да напъват, кога да дишат, кога да затворят очи... за това разчитат на екипа, нали за това е там, да ги води през раждането.
 мен тази статия не ме впечатли особено

# 34
  • Мнения: 1 934
много логично звучи!!!

как ще го обяснят лекарите това?!!?

Много любопитно.

Общи условия

Активация на акаунт