Нещо да попитам

  • 602
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 237
Не знаех как точно да го формулирам,затова заглавието е малко неясно-извинявайте!
Алекс за втори път е болничка в рамките на 25 дни.Първият път след кашлене 2 дни и "Хустагил",който не помогна мина на бронхит и антибиотик съответно.Сега отново започна с кашлица,но отидохме на лекар още след петото покашляне и се разминахме с бронхита,но не и с антибиотиците. Sad
Педито ни обясни,че при нея инфекцията минава през нослето и без зачервено гърло и други леки неразположения,тръгва директно към дробчетата.Има ли други дечица,които боледуват така,какво предприемате?Вече се чудя какво да правя-с тия сериозни лекарства много се притеснявам Thinking

# 1
  • Мнения: 2 082
моят син беше така-от две годишна възраст боледуваше почти през месец от бронхит-има и две пневмонии.знаех,че щом се закашли задължително е бронхит и задължително-антибиотик.когато порасна на 6г започнах да му давам саменто-сега дали от него или просто израстна-не е пил ант.от две години.ако почне да кашли му давам лайка и му правя малко смлян хардал с мед.само,че вие сте малки и незнам детето дали ще хареса меда и лайката-моята дъщеря е на 1г и 10м и приемаше лайката ,но мед с хардал не хареса.питай за саментото /има на капки/дали може да се дава на малко дете-аз ползвах на капсули,но вътре е един прах и трудно го давах на малката и се отказах.

# 2
  • Мнения: 237
Може да ти прозвуча много неосведомено,но какво е саменто?
Оф,лоша работа,но и аз съм била така като малка.Притеснявам се много за последствия от антибиотиците,че си спомням около 7-8 годишна имах някакви проблеми с бъбреците.Сега,да чукам на дърво,ми няма нищо,но ме е страх за детето.
А лайката как я даваш,защото Алекс не иска нищо под формата на чай,дори съм го смесвала със сок и само като усети вкуса и плюе Sad

# 3
  • Мнения: 2 082
саменто е хр.добавка за имунитет.а лайката я давам с лъжичка на малката,защото тя по принцип не иска да пие вода и сокове.знам,че е много трудно да лекуваш тези малките-ако може след храна да пробуташ малко лайка дори и да е със захар,а с меда как сте? пробвай някога ако се разкашли да дадеш мед с хардал.след прием на ант. давай кис.мляко да се нормализира чревната флора,защото ант. убива и добрите бактерии.

# 4
  • Мнения: 326
Обърни се към хомеопат.

# 5
  • Мнения: 237
Благодаря на nano за изключително изчерпателните обяснения  bouquet и за търпението Wink
Ще трябва да измисля нещо за профилактика,че ако ще я караме така #Crazy
Едно хубаво нещо има -почти си възвърнах килограмите от преди покрай тия болести,ама ако ще продължава така smile3514

# 6
  • Мнения: 2 082
не искам да те отчайвам,но докато не станат на 6-7г не спират да боледуват.да ти кажа аз давах на малката ехинацея,този скъпия сироп -фо кидс ,но ефекта не беше голям и реших да спра всякакви добавки и витамини.наблягаме на плодове.ние имаме вече две гнойни ангини и незнам колко кашлици и хреми-мисля да я давам на ясла и тогава не знам как ще е...

Общи условия

Активация на акаунт