Помощ! Детето ми не спира да яде!

  • 14 160
  • 321
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 160
Направи й направо една регистрация на тая ваща баба, да я "обработим" Joy Joy Joy

Баба не е от модерните въпреки че е млада, сяда на компа ако трябва да се види с някой по скайпа, иначе не  Grinning пък иначе с нея на глава не се излиза, не възможно е!

# 316
  • Мнения: 7 325
Като не ти е по силите бабата, действай със синът и. С него ще ти е по-лесно. И после му постави задача да се справи с майка си.

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
ужас, да не дава господ такива баби!

Културата на хранене до 3 години я определя майката за мен - този ми казал да дам това, баба ми онова, бащата другото - няма как да стане при мен. Да, гледала съм си детето с много помощ и все още е така, но и със списъци какво да яде, какви витамини и сиропи да пие, как да й се намаже тялото и с кой крем, изобщо била съм досадна, но детето ми сега на 4 пие фрешове, яде плодове и зеленчуци (разбира се не всички, но разнообразни), супи, месо и т.н и знае, че мрънкайки за снакс няма да го получи. Получавала е и получава боклуци, когато преценя и след определена възраст. До 3 години не ядеше сладко, даже изобщо никакво, не само за шоколад говоря. Сега обича шоколадови яйца, но отскоро се научи да ги яде, по-скоро играчката я вълнува. Подбирам и шоколада, забранявам да се дават бонбони и прочие повече от 2 броя на линдт, които свекър ми купува за нея.
Обичаше и все още обича адаптираното мляко, с него заместваше едно хранене до 3 годишна, пиеше големи количества, дори сега има останала една опаковка аптамил за 3+ години, която купувам от чужбина, тук не съм ги виждала.

# 318
  • Мнения: 7 325
Днес пък взех моята от училище с торбичка боклуци - близалки пръчици, бонбони шоколадови, гумени. Имат ужасната практика на рождени дни да черпят и подаряват такива глупости. Преди да и набутам банана беше натъпкала половината от тях ( естествено от страх да не и ги взема ). Добре че меките и желираните са и гнусни, а и веднъж беше отцелила някакъв кисел вкус та ги избягва. Като цяло няма спасение, единствено можем да се борим да ги ограничим до минимум и колкото се може по късно да бъдат открити.

# 319
  • Мнения: 6 214
Днес пък взех моята от училище с торбичка боклуци - близалки пръчици, бонбони шоколадови, гумени. Имат ужасната практика на рождени дни да черпят и подаряват такива глупости.
По наредба почерпката в градината трябва да има срок на годност, демек да е пакетирана.  Confused Така че не може да се закара нещо домашно, за плод не знам. Но щом всички черпоят с вафли, бонбони и барнита, пак стигаме до там какво ще му е на нашето дете със "странната почерпка".  Thinking
Такава ни е културата просто. Не знам дали ще се промени някога.

# 320
  • Мнения: 7 325
При нас може да е домашно приготвено и обикновено майките или бабите правят, но освен сладкиша подаряват тези глупави пакетчета. Предпочитам балон или някаква играчка от китайския магазин пред това, но ... практиката е такава - боклуци в пакетче.

# 321
  • shumen
  • Мнения: 18 008
При нас може торта,но освен нея се черпи и със сок и пакетче с боклуци.Моя онзи ден от едно такова извади близалка и близна само 2-3 пъти,а така се беше боядисал в зелено,че едва го измих.

Общи условия

Активация на акаунт