Белгия - 27

  • 126 984
  • 710
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 8
Здравейте мами  Simple Smile

Чудех се дали има някоя мама с малко детенце, която е свободна. Моето синче е на 10 месеца и за съжаление нямаме място в детцката градина. През по-голямата част от времето сме си само двамцата и той почва да става антисоциален...много плаче от други деца.

Та се чудех дали някоя мама е свободна за разходки... Или знаете ли място където деца на една и съща възраст могат да се съберат и да играят заедно за час, два в присъствието на майките.
Адреса ние Manebruggestraaat 8, близо да нас е Boekenbergpark.

Последна редакция: пн, 28 сеп 2015, 13:38 от V. Ivanova

# 121
  • Мнения: 4 761
Здравейте мами  Simple Smile

Чудех се дали има някоя мама с малко детенце, която е свободна. Моето синче е на 10 месеца и за съжаление нямаме място в детцката градина. През по-голямата част от времето сме си само двамцата и той почва да става антисоциален...много плаче от други деца.

Та се чудех дали някоя мама е свободна за разходки... Или знаете ли място където деца на една и съща възраст могат да се съберат и да играят заедно за час, два в присъствието на майките.
Адреса ние Manebruggestraaat 8, близо да нас е Boekenbergpark.

Здравей, за съжаление аз съм от несвободните, но във всяка брюкселска община има т.нар. maison des enfants, в която можеш да отидеш с детето си и то да поиграе. Аз лично не съм ходила с моето дете и не мога да споделя личен опит, но съм гледала разни сайтове и помещенията изглеждаха много добре. Майка ми водеше детето два пъти седмично в една немскоезична група за игра (в една църква някъде около Мерод или Монтгомъри). Ако те интересува, ще питам подробности - аз не съм ходила.

Можеш да пробваш едни музикални занимания - Бебе Маестро (там водих детето две години подред) и Chaise musicale (за това ще мога да дам отзиви следващата седмица - в събота ще ходим за първи път).

Можеш да опиташ и с някой детски център, но аз лично не съм им фен. Предполагам обаче, че през седмицата са по-празни, а и твоето дете все още не може да ходи, така че няма да ти се налага да се правиш на Тарзан, за да го свалиш от някоя по-висока катерушка. Ходила съм в три такива центъра:
Kids Fantasy Land в Линкебек - има неща, подходящи за по-малки деца;
Planet Kids в Завентем - има нещо за по-малките, но не е толкова голямо, колкото в Линкебек
Rainbow Kids - нищо подходящо за деца под 3 години (поне по моите разбирания).

Успех с намирането на компания!

# 122
  • Мнения: 27
Здравейте!

Искам да попитам дали знаете как да се свържа с БГ консулство.
Трябва да си изкарам задграничен паспорт и исках да проверя дали извършват тази услуга в консулството в Брюксел. Но телефонът, който намерих от тук http://www.mfa.bg/embassies/belgium  дава постоянно заето. Смятам да им пиша мейл, но несъм сигурна че ще отговорят.

Благодаря ви много   bouquet

# 123
  • Мнения: 71
Здравейте!

Искам да попитам дали знаете как да се свържа с БГ консулство.
Трябва да си изкарам задграничен паспорт и исках да проверя дали извършват тази услуга в консулството в Брюксел. Но телефонът, който намерих от тук http://www.mfa.bg/embassies/belgium  дава постоянно заето. Смятам да им пиша мейл, но несъм сигурна че ще отговорят.

Благодаря ви много   bouquet
Консулска служба

Адрес: RueCopernic№ 4C, Bruxelles 1180
Приемно време: По - Пт, 10.00 - 12.00 ч. (с предварително записване)
Тел.:+ 32 2 374 5963
Телефон за записване: +32 2 375 8650, между 14:30-16:30ч.
Факс: + 32 2 375 5382
Дежурен телефон за спешни случаи в извънработно време: +32 473 981042
E-mail: Consular.Brussels@mfa.bg

Между 14:30 и 16:30може да се свържете евентуално на посочения тел. , но е доста трудно.
Колкото до задграничен паспорт -издават.
По- добре да не ви се налага това консулство ,отношението им е ужасно и когато записвате час , трябва да чакате 1 месец преди да ви приемат...  #Cussing out Naughty

# 124
  • Мнения: 27
Здравейте!

Искам да попитам дали знаете как да се свържа с БГ консулство.
Трябва да си изкарам задграничен паспорт и исках да проверя дали извършват тази услуга в консулството в Брюксел. Но телефонът, който намерих от тук http://www.mfa.bg/embassies/belgium  дава постоянно заето. Смятам да им пиша мейл, но несъм сигурна че ще отговорят.

Благодаря ви много   bouquet
Консулска служба

Адрес: RueCopernic№ 4C, Bruxelles 1180
Приемно време: По - Пт, 10.00 - 12.00 ч. (с предварително записване)
Тел.:+ 32 2 374 5963
Телефон за записване: +32 2 375 8650, между 14:30-16:30ч.
Факс: + 32 2 375 5382
Дежурен телефон за спешни случаи в извънработно време: +32 473 981042
E-mail: Consular.Brussels@mfa.bg

Между 14:30 и 16:30може да се свържете евентуално на посочения тел. , но е доста трудно.
Колкото до задграничен паспорт -издават.
По- добре да не ви се налага това консулство ,отношението им е ужасно и когато записвате час , трябва да чакате 1 месец преди да ви приемат...  #Cussing out Naughty

Да, това е телефона на който се опитвам да се свържа с тях. Звъня през 5 мин. в посоченото от тях време за записване и дава все заето. Писах им и мейл и ще видя дали изобщо ще ми отговорят.
А дали на телефона им за спешни случаи бих могла да запиша час за прием?

# 125
  • Мнения: 71


Да, това е телефона на който се опитвам да се свържа с тях. Звъня през 5 мин. в посоченото от тях време за записване и дава все заето. Писах им и мейл и ще видя дали изобщо ще ми отговорят.
А дали на телефона им за спешни случаи бих могла да запиша час за прием?

  Звъни им , но е много трудно да се свърже човек с тях... не знам изобщо и на спешния дали ще отговорят... толкова са забляни там .
Успех ти желая и здрави нерви  Hug  bouquet

# 126
  • Мнения: 27

  Звъни им , но е много трудно да се свърже човек с тях... не знам изобщо и на спешния дали ще отговорят... толкова са забляни там .
Успех ти желая и здрави нерви  Hug  bouquet


Мерси много, positivevibes  Hug

# 127
  • Мнения: 4 761
Здравейте!

Искам да попитам дали знаете как да се свържа с БГ консулство.
Трябва да си изкарам задграничен паспорт и исках да проверя дали извършват тази услуга в консулството в Брюксел. Но телефонът, който намерих от тук http://www.mfa.bg/embassies/belgium  дава постоянно заето. Смятам да им пиша мейл, но несъм сигурна че ще отговорят.

Благодаря ви много   bouquet
Консулска служба

Адрес: RueCopernic№ 4C, Bruxelles 1180
Приемно време: По - Пт, 10.00 - 12.00 ч. (с предварително записване)
Тел.:+ 32 2 374 5963
Телефон за записване: +32 2 375 8650, между 14:30-16:30ч.
Факс: + 32 2 375 5382
Дежурен телефон за спешни случаи в извънработно време: +32 473 981042
E-mail: Consular.Brussels@mfa.bg

Между 14:30 и 16:30може да се свържете евентуално на посочения тел. , но е доста трудно.
Колкото до задграничен паспорт -издават.
По- добре да не ви се налага това консулство ,отношението им е ужасно и когато записвате час , трябва да чакате 1 месец преди да ви приемат...  #Cussing out Naughty

Да, това е телефона на който се опитвам да се свържа с тях. Звъня през 5 мин. в посоченото от тях време за записване и дава все заето. Писах им и мейл и ще видя дали изобщо ще ми отговорят.
А дали на телефона им за спешни случаи бих могла да запиша час за прием?

Постоянство трябва. В един момент ще ти отговорят - аз съм вадила паспорт на детето, лична карта за мен и съм заверявала сума ти документи, така че не е невъзможно. Пробвай на електронния адрес. Аз май им бях писала веднъж и те ми отговориха, ама не си спомням за какво точно беше и дали беше на тях или на някоя подобна институция.

Не злоупотребявай с телефона за спешни случаи.

# 128
  • Мнения: 27

Постоянство трябва. В един момент ще ти отговорят - аз съм вадила паспорт на детето, лична карта за мен и съм заверявала сума ти документи, така че не е невъзможно. Пробвай на електронния адрес. Аз май им бях писала веднъж и те ми отговориха, ама не си спомням за какво точно беше и дали беше на тях или на някоя подобна институция.

Не злоупотребявай с телефона за спешни случаи.

Мерси, Nedinka. Ще пробвам още. Иначе и аз им писах мейл. Ще видим дали ще отговорят.

# 129
  • Мнения: 918
Някой да е участвал в битпазарите, които периодично се организират в различни квартали на Брюксел? Синът ми иска да си продаде някои стари филми и игри, а имаме и разни вече непотребни неща като детски колички и бебешки играчки. Някой ми каза, че училищата също организират подобни мероприятия, но за нашето не съм чувала.
Интересува ме дали е лесно да се запишеш като участник и изобщо как работи системата.
А продавали ли сте в специализирани сайтове?

# 130
  • Мнения: 64
И аз днес се чудех какви са правилата и дали има ред относно тези пазари, минавайки през поредния такъв. А относно употребявани вещи аз вече няколко пъти се възползвам от една група в фб Brussels SELL/SWAP/BUY/WANT OR GIVE IT AWAYs

# 131
  • Мнения: 4 761
Някой да е участвал в битпазарите, които периодично се организират в различни квартали на Брюксел? Синът ми иска да си продаде някои стари филми и игри, а имаме и разни вече непотребни неща като детски колички и бебешки играчки. Някой ми каза, че училищата също организират подобни мероприятия, но за нашето не съм чувала.
Интересува ме дали е лесно да се запишеш като участник и изобщо как работи системата.
А продавали ли сте в специализирани сайтове?

Точно и аз си мислех същото днес, като случайно с детето се озовахме на такъв и купихме пет камиона и колички за 50 цента, даже с батериите бяха. Знам, че немското училище в Уезембек-Опем организира подобни панаири. И сайтове не съм ползвала - всичко от Дамян давам на приятелки с по-малки деца, а миналата седмица дадох малки играчки за сирийчетата въпреки особеното ми мнение по въпроса.

# 132
  • Мнения: 1 829
В училището на моите деца организираха т.н. брокант (бит пазар), струваше 10 евро да имаш "щанд", виждала съм надписи по улиците, на които предстои да се организира подобно събитие, към кой човек да се обърне ако иска да участва. Не съм участвала, нямаме нищо за продаване Mr. Green

# 133
  • Мнения: 4 761
Шимбите, ще ти отговоря днес или утре на лични. Майка ми се прибира довечера от немско (бяхме я пратили гарнизонка Laughing) и ще я питам за координатите.

Ако някой се интересува от Chaise musicale на Порт дьо Намюр - училището изглежда симпатично, курсовете също. Децата не са с родителите си, което за мен означава един час свободно време. Като цяло изглежда доста по-сериозно от Бебе Маестро. Не ми хареса обаче районът (точно отпред има градинка, която на хубавото време в събота беше пълна с пияници), невъзможно е да паркираш, тъмно е (много тесни улици и много високи сгради, дори самото училище е в къща и доста сумрачно вътре) и мноооооооооооого по-мръсно, отколкото при нас, а аз живея в пресечка на Шосе дьо Льовен.

# 134
  • Мнения: 918
Благодаря на всички за информацията и съветите.
За Chaise musicale - и на мен ми се струва кофти кварталът. Хвърлила съм око на музикалната академия в нашия квартал, която работи с деца от 5 г. възраст. Малкият ги навършва догодина и ще гледам да го запиша.

Общи условия

Активация на акаунт