Въпрос за флуора

  • 1 502
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
Аз се пиех нормалните витамини за бременни, нищо допълнително, тъй като не съм се лишавала от какъвто и да е вид храна. Имам предвид че при вегитаринци е по различно. Според мен послушай доктора си по добре, отколкото приятелки или познати. Лека бременност.

# 16
  • Мнения: 832
И аз пиех Зимафлуор, но доста го забравях, защото пиех Магнерот, а Флуора трябва да се пие поне един час след магнезия. А съм чувала, че и бебчетата трябва да пият, на нашата педиатърка още нищо не ни е казала. Незнам, след кой месец трябва да се дава на бебето.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 883
В момента тече много хубава реклама на Зимафлуор в сайта.
Хубово е и за теб и за бебето, аз пия и съм си взела капки за бебо!

# 18
  • Мнения: 1 410
Аз пиех до края на бременноста Зимафлоур. Не помня в кой месец ми го изписа.

# 19
  • Мнения: 8 505
Не съм приемала флуор.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Пиех Зимафлуор но от дъжд на вятър т.е. нередовно.

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Не пиех като бременна, нито пък сега давам на малката. Много противоречиви неща чета за този флуор и предпочитам да не давам.

# 22
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
доколкото знам опасност от флуороза има ако се консумира питейна вода с високо съдържание на флуор- над 1.5 - 2 mg/l.  Ако се приемат таблетки би трябвало да се следи съдържанието на флуор в употребяваната минерална вода,  особено ако  е ежедневна употребата.  Не употребявам таки ва със съдържание > 0.7 mg/l




# 23
  • София
  • Мнения: 7 014
И аз пиех Зимафлуор като бременна и не зная дали това е причината, но през цялата бременност нямах никакви проблеми със зъбите.

# 24
  • Мнения: 213
мамита (бъдещи и настоящи) не подхождайте с лека ръка към приемането на допълнителен флуор (от бебета и бременни). мен също много ме вълнува този въпрос напоследък. тук можете да прочетете моето виждане по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=82631.240

# 25
  • Мнения: 6 164
Zymafluor от 4ти месец пия "За зъбките на бебо" - каза лекарката. Тя е е с 250 хапчета опаковката Crazy , тъй че и за после ще имаш , че май и на детето се дават по-натам...

# 26
  • Мнения: 1 427
Не съм пила.Никак не съм убедена в полезноста му Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 82
     На мен лекарката ми изписа по 1mg Zimaflour от 5 месец.Водите в България са бедни на флуор така че мисля че не е излишно да се пие.Колкото до магнезия наистина трябва да има времеви интервал между приема на флуор и на магнезий.

# 28
  • Мнения: 93
Аз пих Зимафлуор при първото забременяване през 2002 г. През 2004 - при второто не съм пила, а и на бебка след това не съм давала капки. Скоро ходих при мойта зъболекарка и нещо се заговорихме за флуора. Тя ми каза, че сега в зъболекарските среди се разразява голяма полемика за ползата и вредата от флуора, като преобладоващото мнение било, че вредата е по-голяма отколкото ползата. Но все още не можеше да ми каже нещо категорично. Забелезвам, че пастите за зъби са с флуор обаче newsm78

# 29

Общи условия

Активация на акаунт