Наемане и отдаване на имоти под наем - какво се случва реално?

  • 103 741
  • 1 417
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Варна
  • Мнения: 4 057
И аз съгласна.
 Peace
В момента чакам да се свържат със собственика на този апартамент, на тази цена ще замине много бързо.
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b144058697427880 … k=1xtt0y&f1=1
Успех! Апартаментът е добър.

# 1 126
  • Мнения: 2 113
Рядко съм срещала толкова разумни споделяния като тези на Колорадски брънбар и Мамамари и им благодаря.

На питащия за имот на лице, което е перманентно в чужбина - не познавам брокер или агенция, която реално да съдейства плодотворно и коректно  в дългосрочен аспект за подобно нещо.
И най-прехвалените реално на практика се оказват въздух под налягане. Нервите с тях, загубата на време и сили и данъците ще направят това отдаване безсмислено ако иде реч за имот на непривлекателно като локация място.
Само доверен, лично свързан със собственика човек, и то при добро стечение на обстоятелствата може да свърши работа.

# 1 127
  • Мнения: 25 737
Качествен имот за мен е такъв ,за който няма причина да продам и който си държи цена.

+1

# 1 128
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Рядко съм срещала толкова разумни споделяния като тези на Колорадски брънбар и Мамамари и им благодаря.

На питащия за имот на лице, което е перманентно в чужбина - не познавам брокер или агенция, която реално да съдейства плодотворно и коректно  в дългосрочен аспект за подобно нещо.
И най-прехвалените реално на практика се оказват въздух под налягане. Нервите с тях, загубата на време и сили и данъците ще направят това отдаване безсмислено ако иде реч за имот на непривлекателно като локация място.
Само доверен, лично свързан със собственика човек, и то при добро стечение на обстоятелствата може да свърши работа.


А няма ли такъв бизнес, обгрижване на имоти, на които собственика е в чужбина?

Във Варна поне няколко такива познавам, тук нали има много имоти закупени от англичани или руснаци и те наемат фирми да се грижат за имота, при нужда и съгласуване го отдават и под наем, било то за сезон, нощувки и т.н. срещу възнаграждение.

# 1 129
  • Мнения: 25 737
Дорис, кажи ми моля за фирми във Варна, кои са, колко взимат, каква работа вършат.

# 1 130
  • Мнения: 2 113
Фирми има много.

Варна и ваканционни имоти е друг сегмент от пазара, писах за София, краен квартал без близост до ВУЗ и подобни.
Има имоти, които сами себе си "обгрижват", но те не са под път и над път.

# 1 131
  • Мнения: 54 408
Успех, Лъки! Hug
Този и на мен ми харесва! Peace

# 1 132
  • Мнения: 25 737
Успех, Лъки! Hug
Този и на мен ми харесва! Peace
Хепи, взех съседния, не мога да го покажа защото не е обявен а и няма нужда, оставих депозит. Wink
 Утре предварителен договор.
Има момиче, студентка, мисля да я оставя, каза собственика плаща ли и наема, Laughing
то свестните наематели са рядкост, така че ще и дам шанс. Тя дори не знае, че квартирата и се продава, днес решил човека да развърже пари.
Та сдобих се с още една наемателка... Flutter

# 1 133
  • София
  • Мнения: 16 024
Лъки, за наемателката - просто преподпишете договора с нея.
Да си знае на кого и за какво плаща.

# 1 134
  • Мнения: 25 737
Лъки, за наемателката - просто преподпишете договора с нея.
Да си знае на кого и за какво плаща.
Да, да. Той собственика дава няколко апартамента и повечето са чужди студенти, моята се падна българка, но ще видим как и е стария договор и ще гледам да преподпишем, ако не, то сега започва сезона на квартирите тук, ще намеря нови.
 Хареса ми как го е гледала до сега, въпреки че не е знаела беше чисто и подредено, баня и кухня - чисти.
Ако има нещо, пак вас ще питам. Wink

# 1 135
  • Мнения: 54 408
Е, браво, Лъки! Hug Hug Hug
Честито!  bouquet
Безпроблемно да си го отдаваш! Peace
Много се радвам  за теб! Heart Eyes

# 1 136
  • Мнения: 25 737
Мерси, Хепи! Ти си наред за инвестиция сега. Wink

Между другото, ходих и до банката...ми те ми намалили лихвата още.  ooooh! Те скоро ще ми искат пари да си държа парите там. Grinning  Добре, че се вложиха за сега.

# 1 137
  • София
  • Мнения: 16 024
Извън темата, но има и страни с отрицателна лихва по влоговете.
Все едно плащаш наем на трезор.

# 1 138
  • Мнения: 54 408
Благодаря, Лъки, дано си харесам и аз нещо, че с тия лихви верно е зле работата! Rolling Eyes
Намалят ги още! Twisted Evil

# 1 139
  • София
  • Мнения: 59

някой БЕШЕ ПИСАЛ, ЧЕ когато наемателите напуснат по средата на отоплителния сезон "СРЕЩУ СУМАТА ОТ 10 ЛЕВА В ТОПЛОФИКАЦИЯ СЕ ЗАСИЧАТ МЕЖДИННО УРЕДИТЕ В ДЕНЯ, В КОЙТО НАЕМАТЕЛИТЕ НАПУСКАТ"
ИЛИ
"прехвърляне на партидата на наемателя става много бързо с копие на договора за наем"
Въпросът ми е:
-Ако наемателят не плати изравнителната или последната сметка (които може да са повече от депозита), то тогава собственика на имота трябва ли солидарно да плати сумата, за да може отново да даде имота на друг наемател и да прехвърли партидата на негово име? На някой случвало ли му се е?

Общи условия

Активация на акаунт