Наемане и отдаване на имоти под наем - какво се случва реално?

  • 103 735
  • 1 417
  •   1
Отговори
# 1 410
# 1 411
  • Мнения: 5 013
Източник няма как да цитирам, разбира се - не мисля, че някой би могъл да води статистика. Мога да споделя лични впечатления, повечето ми приятели и познати са наематели. Има много имоти, но повечето от тях не стават. Или са за много пари, или са някакви отвратителни коптори тип панелка от 70те, която ремонт и реновация не е виждала, откакто бабата на настоящите собственици се е нанесла. Имоти предлагащи нормални условия и на цена, която спокойно може да си позволят двама човека със средностатистическа работа, са дефицитни, наемат се бързо и е късмет да ги намериш. За под средната пазарна цена на съответен район да не говорим - малко наемодатели недооценяват имота си, пускайки го на ниска цена, обратното е далеч по-често.  

ПС - за съжаление повечето примамливи обяви в imot.bg не са реални.

# 1 412
  • Мнения: 7 733
650 са малко пари?

# 1 413
  • Мнения: 5 013
Ако въпросът е към мен, то да кажа: не мисля, че много или малко пари са коректни термини в случая. По-реално е да се говори за средна пазарна цена на реално сключени договори за наем. Както казах, според мен за цената, цитирана от потребителката, би могъл да се намери имот, но с недостатък.

# 1 414
  • Мнения: 3 019
Сега пуснах в търсачката на "Мирела" критериите за търсения имот - наем, обзавеждане, площ, квартали - ами излезнаха само 4 обяви, вече отдадени и една, но на напълно необзаведен, т.е. дори и кухнята.

Разбира се, това е само в базата на една агенция...

# 1 415
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Той пазара е един. Разликите в обявите идват от брокерите. Кой пуснал без съгласието на собственика. Кой вдигнал цената по този повод, че евентуално да вземе комисионна от двете страни. Кой пък напълно откраднал от друг обявата и знае, че няма да я работи, но я пуснал с цел като се обадиш евентуално на теб да стане брокер или да ти предложи друго.
Колкото има в една агенция, толкова ще има по другите.
Моята брокерка в обявите си пишеше, че има ключ, т.е. че няма да работя с друг, и пак звъняха на мен или пускаха обявата без съгласието ми

# 1 416
  • Мнения: 4 076
Не търсим специално да е ново обзавеждане, но по възможност да не е от 1989, на каквото попаднах два пъти последните 3 дена. Не сме семейства, две момичета сме, нямаме и домашни любимци, но ми се случи да ми откажат точно поради това, че сме били млади момичета, а наемодателят искал само семейства.  Rolling Eyes

В момента минава студентската вихрушка и всичко изгодно или евтино е заето.Това е най-лошото време за търсене на квартира и ако можете,изчакайте малко.
Честно казано,обзавеждане и от 89-та,ако е поддържано,освежено и със съответната корекция на наема,не е лошо.Пък ако е и с добра локация,още по-хубаво.Разбирам,всеки иска нещо новичко,но понякога не си заслужава да се изхвърля човек за едната квартира.Поне докато не нараснат доходите му.
Хазяите си имат специфични изисквания на базата на някакъв техен опит.Хазяйката на дъщеря ми не искаше момчета,въпреки,че те бяха повече на брой и предлагаха малко повече пари от нас.Ние обаче имахме и оправна брокерка,която беше много полезна.Даже две-за два града.Защо не пробвате с персонален брокер?Има много обяви,които просто не се качват на сайтовете.

# 1 417

Общи условия

Активация на акаунт