Окржна болница или Майчин дом -Варна?Дилема.

  • 1 928
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 398
Здравейте  Hug

Аз съм една бъдеща мама от Варна ,която се двууми къде да ражда от тези две болници . Rolling EyesИ за двете чувам и чета добри отзиви.Но още не мога да реша къде и при кой лекар .А се надявам да направя правилния избор.За МД разбрах ,че може и по ЗК като може предварително да се уговориш с лекар.За ОБ незнам ако се уговориш с лекар колко се плаща ?или пък е по-добре уговорка с акушерка? newsm78
Много ще се радвам ако науча повече подробности и за двете болници.А и мамитата който съвсем скоро са раждали в една от тези две болници да споделят прясно инфо. Благодаря ви предварително Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 573
Август месец раждах в окръжна болница ,имах уговорка с лекар и си платих 450лв.Ако нямаш уговорка не се плаща нищо ,здравната каса си поема всичко.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 398
А при кой лекар ражда там?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 407
Аз родих сина си миналата година в Окръжна болница. Бях се уговорила с д-р Скочев. Месец преди раждането ходих на преглед при него в медицински център Еквита и там му казах че искам да раждам при него. За пари не сме говорили, тъй като бях чувала че той не обича предварително да се пита колко ще струва раждането. Така аз прецених колко да му платя. Като цяло съм доволна от отношението на лекаря по време на раждането. Единствено когато помолих за упойка заради силните болки, той не се съгласи. Акушерките също бяха много мили. След раждането ми д-р Скочев идваше стаята да ме види как съм. Въпреки това съм решила когато раждам втори път, да отида в Майчин дом, тъй като предпочитам раждането ми да мине по-безболезнено.

# 4
  • varna
  • Мнения: 404
аз сащо сам решила да раждам в Окражна болница!

# 5
  • Мнения: 14
Zdravei ,az rodix v Mai4in dom minalata godina pri d-r Staneva. Tia ne e sledila tsialata mi bremennost. Mesets predi da rodia otidox da popitam za ysloviata tam,a taka sa6to i da razbera ne6to pove4e za lekarite tam. Izbrax si neia sly4aino,platix si pregleda i ia popitax dali 6te ima ne6to protiv da se pogriji za men poslednia mesets.Tia se saglasi.Xodix niakolko pati tam na konsyltatsia i taka do denia na rajdaneto. Rodix sektsio i sam mnogo dovolna.Vsi4ki sa mnogo mili i lubezni.4ast ot rajdaneto mi se poe ot zdravnata kasa ,a az si doplatix ostanaloto.

Jelaia ti yspex v re6enieto i bezproblemnno rajdane

# 6
  • Мнения: 573
При Градинаров ,но не съм доволна от него.

# 7
  • Мнения: 58
Здравей! Аз родих миналата година в Окръжна болница. Видях, че имаш питане за д-р Елена Димитрова. Тя ми водеше консултациите и съм много доволна от нея. Тъй като бях с контракции от 5-ти месец, тя доста стриктно следеше състоянието ми. Лежах и в болницата за 1 седмица и едва на края разбрах кой е лекуващия ми лекар, а тя мина 3 пъти да ме види и да ми каже как са изследванията ми, та от нея получих повече инфо отколкото от лекуващия си лекар. Случвало се е даже да и звъня на домашния телефон и тя винаги е била много любезна и ми е давала наставления. Имах уговорка да раждам при нея, за пари въобще не сме говорили, но при всички случаи мислех да и дам нещо. Бях чула от една друга родилка, че през цялото време преди да роди и след това е била до нея. и смятам, че такъв човек заслужава да получи нещо за благодарност. Но аз родих доста бързо. Приеха ме вечерта в 11,30 с 2,5см разкритие и ми казаха, че до сутринта няма да родя пък и нямах още силни болки и затова не и се обадих тогава, а мислех сутринта да и звънна. Но.... изненадах акушерките Wink и изпреварих всички чакащи родилки Grinning В 2,40 бебето проплака. А относно условията в Окръжна болница харесва ми това, че грижата за бебето е изцяло поета от персонала, дават ти го само в часовете на хранене и имаш време да се възстановиш и да си възвърнеш силите, които ще ти трябват много когато се приберете. Желая ти леко раждане и най-слънчевото бебче! Grinning

# 8
  • Мнения: 85
Здравей!
Аз раждах в края на месец октомври 2005г. в Окръжна болница при д-р Папазов без предварителна уговорка и заплащане. Много съм доволна. По време на раждането се наложи епизотомия. Той ме ряза, той ме ши (чувала съм, че това го прави акушерката), въпреки че беше петък и бебо се роди в 03.55ч. На сутринта, в края на дежурството си мина да види в какво състояние съм и как се чувствам. Даде ми съвети как да третирам шитото място (йодна вода, риванол, тетра) и какви обезболяващи мога да приемам. Пак се повтарям - много съм доволна.

# 9
# 10
Здравейте  Hug

Аз съм една бъдеща мама от Варна ,която се двууми къде да ражда от тези две болници . Rolling EyesИ за двете чувам и чета добри отзиви.Но още не мога да реша къде и при кой лекар .А се надявам да направя правилния избор.За МД разбрах ,че може и по ЗК като може предварително да се уговориш с лекар.За ОБ незнам ако се уговориш с лекар колко се плаща ?или пък е по-добре уговорка с акушерка? newsm78
Много ще се радвам ако науча повече подробности и за двете болници.А и мамитата който съвсем скоро са раждали в една от тези две болници да споделят прясно инфо. Благодаря ви предварително Heart Eyes
Здравей! Декември месец родих в Окръжна болница и съм много доволна. Персонала е много внимателен. Родих със операция и не платих нито стотинка. Приготвих си всички необходими документи за операцията и отидох, когато ме хванаха болките. На смяна беше д-р Димитрова, от която съм много доволна. Не съм си избирала лекар, защото ми казаха, че в този случай ще трябва да платя. За Майчин дом съм чувала, че искат много пари. Дано да съм ти помогнала. Успешно раждане!   newsm10

# 11
За "Майчин дом" съм чувала, че правят, струват и все на секцио докарват нещата  newsm78.  Аз раждах 2005 г. в ОБ без уговорка и без познати и съм много доволна   bouquet. Изражда ме д-р Свраков, ши ме докторка, акушерките също бяха много внимателни, пак повтарям - без никакви познати, никакво плащане.

# 12
  • Мнения: 5 500
За "Майчин дом" съм чувала, че правят, струват и все на секцио докарват нещата  newsm78.
Айде като отидеш да раждаш там и правят, струват и ти направят секцио пак да говориш, а?
Аман от чули и недочули!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 478
Аз раждах в Окръжна болница но преди 2 г.-виках д-р Градинаров и ми струваше 300лв. със секцио но сега сигурно цените са други

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 075
Аз пък имам 2 приятелки от Бургас, които специално ходиха да раждат във Варна в Майчин Дом и са страшно доволни от всичко. Ако не бях толкова настроена детето ми да е с бургаско ЕГН сигурно щях да отида да раждам и аз там..

Общи условия

Активация на акаунт