За или против лагерите в детската градина?

  • 6 618
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 607
Абсолютно ЗА. Синът ми беше на 5г , когато го пуснах за пръв път на летен лагер от детската градина, в Приморско, за 10 дена. Обади ми се един път само.

Дъщеря ми тази година е на 6г и изяви желание първо за зелено училище - бяха в Сандански за 5 дена. Сега иска и на море. Мисля да я пусна.

За мен определящи са учителките, които ги водят и се грижат за тях - нямам притеснения и забележки, имам им пълно доверие. На зеленото училище едно детенце се разболяло - извикали са лекаря, обадили са се на родителите, дали са му лекарства.

Относно притеснението на майките - това никога не се преодолява. Аз също се притеснявам, но си давам сметка, че с това товаря себе си и децата.

# 16
  • Мнения: 5 435
Моето дете също е много контактно, няма проблем с хората. Свикнала е да пътува, няма проблем да заспива на чуждо място /казвам го, защото познавам такива дечица/. Това не ме притеснява.
Както казва госпожата на моето дете, родителите по трудно приемат раздялата по време на лагер, отколкото децата.  Peace

# 17
  • Мнения: 536
Против.
Синът ми е свикнал да пътува, да ходи на планина отдавна, но предпочитам да го водя аз. От години минаваме доста километри пеш, спим си на палатка и т.н. - откакто е проходил.
 Може би основното, заради което не подкрепям, е заради разболяването.
Била съм доста пъти на лагер като ученичка и споменът ми за една диария е още жив. За мен са малки, за да ги оставя ГРУПОВО на някой друг - на 3, 4, 5, 6 години.

В много малки групи, може би да. Инак ми се иска да вярвам, че се обръща внимание на всяко дете, но от опит знам, че не е така.


# 18
  • София
  • Мнения: 38 476
Против.
Малкия в момента не мога да го накарам даже да ходи на градина.
Голямата я пратих в 3ти клас, с много мерак уж, на 2рия ден ми рева по телефона.
Въобще трудно ми е още да си ги представя да не спят в нас.

# 19
  • Мнения: 2 489
Аз съм против. Не бих пуснала децата си. Не ,защото нямам доверие на учителките, а защото смятам ,че са малки на тази възраст. Големият беше на лагер на 4г,но заедно с баба му. Тогава бях спокойна,но сам не бих го пуснала.

# 20
  • Мнения: 1 009
Като малка всяка година и аз и брат ми ходехме на летни лагери (на море) организирани от ДГ. Не знам на каква възраст съм била, но явно не повече от 4 годишна. Имам снимки от 3-4 такива лагера. Голям купон беше. Много хубаво си изкарвахме, сега 20  години по-късно, все още ги помня тези лагери. Как ме е пускала майка ми- не знам!
Макар да знам, че на детето ще му хареса, не бих я пуснала. Чисто и просто от страх, за който споделят и други майки.

# 21
  • София
  • Мнения: 803
За с две ръце!!! Това са най-хубавите ни лагери  Hug На абсолютно всички форми съм ги изпращала с много любов и доверие. Можех да имам информация от директорката , която винаги пътуваше с тях дооооо мед.сестрата , т.е. учителките, треньорите и лелите всички бяха на разположение и да попиташ и да предадеш някаква информация...винаги. Дори на едно зелено училище с градината ги изпратих , а те вече ходеха на училище.
Ей, това откакто тръгнаха с училището един единствен път на едни ски и май ще ми е за последно.

# 22
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Против за толкова малки деца. И мен ме е страх от разболявания и от инциденти. Иначе малката е оправна и самостоятелна, но нещо вътрешно ме спира да я пратя на лагер на толкова ранна възраст. Като тръгне на училище мисля да я пращам.

# 23
  • Мнения: 10 547
Ако някой ми изясни педагогическия смисъл на това да заведа някъде дете на 4 години, ще мога да взема отношения, дали съм "за" или "против". От чисто професионална гледна точка тръпки ме побиват от деца извън оградата на училището/ДГ преди да са навършили поне 8-9-години.

# 24
  • Мнения: 2 352
Няма еднозначен отговор. Има съвкупност от особености, т.е. всичко е зависи. Везната всякак накланя към идеята не е добра.  В нашия случай.

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Аз съм против. Не бих пуснала децата си. Не ,защото нямам доверие на учителките, а защото смятам ,че са малки на тази възраст. Големият беше на лагер на 4г,но заедно с баба му. Тогава бях спокойна,но сам не бих го пуснала.

И аз така мисля.

# 26
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Специално попитах в нашата ДГ и се оказа, че се допускат и родители на тези лагери. Така, че ако някой се двоуми, то може да отиде заедно с детето си на лагера. Peace
В нашата градина децата се водят на лагер от 2-ра група. От сега кроя планове как пущам домочадието на море, хем ще съм спокойна, хем няма да има кой да им дудне на главите, хем ще си правя каквото си искам. Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 38 476
Предлагали са ни лагери с присъствие на родител от ДГ. Но от финансова гледна точка ми излизаше неизгодно. В смисъл - ние за същите пари ще отидем всички на море.
Освен това, като си представя, че ще вероятно ще гледам и някое друго дете освен моето, отговорността ще ме натовари толкова много, че все едно въобще не съм била на почивка.

# 28
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Предлагали са ни лагери с присъствие на родител от ДГ. Но от финансова гледна точка ми излизаще неизгодно. В смисъл - ние за същите пари ще отидем всички на море.
Така е. Но посоченият вариант е за родители, които много искат да пуснат детето, но ги е страх по ред причини.
Като гледах цените на дете за тазгодишния лагер и на мен ми се видя скъпо. Но пред перспективата да остана 10-на дни сама, домашните да се забавляват, то ще преглътна цената.  Flutter
/то има време, де.../

# 29
  • Мнения: 2 732
И каква е цената на такива лагери ?Ако не е проблем бихте ли споделили?

Общи условия

Активация на акаунт