Обувки и халукси

  • 1 196
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, на 50 години съм и едва ходя Sadтормозят ме тези кокалчета, особено на левия крак. Съжалявам, че на млади години предпочитах обувки с висок ток, винаги съм ги харесвала, а и работата ми изискваше да се обличам по-така...
Все се чудех защо "бабите" ходят с мъжки обувки и съм си мислела, че е от лош вкус или беднотия. А сега не мога да си намеря удобни широки обувки.  CryСякаш и ходилата ми се промениха, станали са по-широки. Хмм, то и в талията съм вече по-широка, килограмите се лепят по тялото ми, особено сега след зимата - май освен обувки и нови дрехи ще ми трябват. Моля ако знаете нещо добро, което да помага при халукс - напишете.

# 1
  • Мнения: 8 891
Имам същия проблем. Изключително неприятно и болезнено е. Изборът на обувки е огромна мъка за мен. Има широки модели, но те са широки навсякъде, а аз искам само в частта на кокалчетата и пръстите, защото стъпалото ми не е широко. Ползвам стелки за повдигане на свода /не цели обаче/, с това повдигане се променя позиция на крака в обувката и натиска в кокалчетата малко се облекчава. Има различни силиконови предпазители за кокалчета.
Консултация с ортопед правила ли си?

# 2
  • Мнения: 50
Имам същия проблем. Изключително неприятно и болезнено е. Изборът на обувки е огромна мъка за мен. Има широки модели, но те са широки навсякъде, а аз искам само в частта на кокалчетата и пръстите, защото стъпалото ми не е широко. Ползвам стелки за повдигане на свода /не цели обаче/, с това повдигане се променя позиция на крака в обувката и натиска в кокалчетата малко се облекчава. Има различни силиконови предпазители за кокалчета.
Консултация с ортопед правила ли си?
Oще не, но трябва да отида...

Общи условия

Активация на акаунт