Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Моето жабче скоро става на 1 година и лека-полека ще включвам по-опасните храни. Остават ни: желтък, белтък, краве кисело и прясно мляко, риба, мед, цитруси, мъхести плодове, ягоди.
В какъв ред ги предложихте и на каква възраст? Ограничението "след една година" какви рамки има? Дали за някои продукти да не се изчака 1,2 г., 1,6 г. или дори 1,8 г.? Вие в какъв ред и на каква възраст ги въведохте?
П.П. Тази година мисля да не давам ягоди. Цитрусите също не ми се виждат много належащи за въвеждане. За меда още се чудя.
Цитирай

Някъде там...

Белтък, риба и прясно мляко още не съм дала. Мисля да изчакам поне още 3-4 месеца. Мед - поне до 3 год. няма да дам. Цитрусите - замислям се тези дни да предложа. Мъхестите плодове и ягоди ги яде на пюрета от 2-3 месеца. Киселото мляко - от месец. Захранена е на 6 навършени месеца със зеленчуково пюре, в момента е на 1 год и 3 месеца.
Цитирай

Аз първо дадох киселото мляко - около 13 м. След това прясното мляко и жълтъка. Като се прие нормално, помти веднага минах на варианта "цяло яйце" - т.е . не съм правила отделно захранване с белтък. И сега не й давам чист белтък - например варено яйце. Изобщо яйца като основно ядене не предлагам, а само като застройка на супи, заливка на ястия (мусака например) или в тестени изделия.

Мед опитах да й дам, но не предизвика никакъв интерес, защото тя поначало не обича сладко. Цитруси също не ядем. Изобщо плодове не ядем, затова и тоя дерт ми отпада.

Риба започнах да давам нанавършена годинка също.

Ягоди и мъхести плодове ще опитам да й дам това лято, тя вече ще е на навършени 2 години - естествено, с малко количество за проба, обелени и т.н. Ако ги хареса, ще предлагам по-редовно, но не ми се вярва. Това дете харесва само мръвки.

Цитирай

Варна

Виж това:
Първите храни-ред на въвеждане;алергени и алергии
Правила при храненето на деца от 1 до 3 години и рецепти!
Захранване
Цитирай

София

Благодаря! Ориентирах се до известна степен.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.