Тенденция на необвързани и без деца на около 40 и повече години

  • 12 230
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33

Май и двенките искате да чепкате нечии истории...


Единственият, който плаче на чужди гробища, си ти. Не видях никакво смислено обяснение какво точно те тревожи, освен това, че имаш много необвързани познати около 40 .
Пиленце хвърковато, точно на теб обяснение няма да давам. Като не намираш смисленото обяснение - изчезваш от темата.
Въпросът ми е ясен и конкретен: имате ли много близки и познати, които са самотни поради всякакви причини? Около мен са доста и това наистина ме тревожи защото са ми близки хора, грижа ме е за тях, искам да помогна и си обяснявам този факт с последните трудни 25 години в България.

# 16
  • Мнения: 3 031
Кое те притеснява? Тези, които не могат да имат или тези, които не искат? Защото ако е първото, просто не е красиво да обсъждаш проблемите и болките на хората тук, а ако е второто - това са лични решения, които също не са твоя работа.

# 17
  • София
  • Мнения: 28 553
Да, имам приятели, които са около тази възраст, не са обвързани, нямат деца, но не са самотни. Защо трябва да се тревожа, че не са се обвързали и не са се възпроизвели?

# 18
  • Мнения: 1 793
Тефри, и как ще им помогнеш на тези твои близки, за които се тревожиш?

Ако ние сме като коне с капаци за този тревожен проблем, какво е поведението на кон без капаци? Насила да сватосваме или забременяваме някого ли? newsm78

Пак някой си пише статиите. Не бих споделяла истории на близки в тази тема. Peace

# 19
  • Мнения: 4 841
Като не намираш смисленото обяснение - изчезваш от темата.

И това го казваш от позицията на...? Задавам адекватни въпроси по тема, пусната в публичен форум. Има модератори, които преценяват кое мнение е в нарушение на правилата, и кое - не. Не авторите, особено когато същите не могат да формулират теза и да поставят смислено проблем, по който искат да се дебатира  Stop
Каквато темата, такива и коментирате, ако ме разбираш...

# 20
  • Мнения: 114
За съжаление това е тенденция .Не може да се обясни само с трудностите в страната.В богата Германия съществува същия проблем.Мнението ми е,че до определена възраст е много по-лесно и приятно да живееш сам,после явно става късно.Не всеки среща голямата любов,но в предишните поколения беше прието да се живее в брак и съответно с деца.Сега всеки сам решава.Проблем са и прекалените претенции,липсата на готовност за компромиси.Отглеждането на деца не е забавление,а трудна дългогодишна задача.Възможно е също постепенно да отпадне традиционния брак.

# 21
  • Мнения: 33
Тефри, и как ще им помогнеш на тези твои близки, за които се тревожиш?

Ако ние сме като коне с капаци за този тревожен проблем, какво е поведението на кон без капаци? Насила да сватосваме или забременяваме някого ли? newsm78

Пак някой си пише статиите. Не бих споделяла истории на близки в тази тема. Peace

Охххх, негативнааааа, никой никакви статии не пише. Филмите са в твоята глава. НЕ ЖЕЛАЯ споделени истории, май две форумки очакват да разчепкват нечии...
Професията ми е далеч от журналистическа.
Чисто човешки ви питам: имайки близки и приятелки в това положение, изслушвайки години на ред техните истории, се опитвам да направя анализ дали много хора са в тяхното положение, дали в България ситуацията е такава, къде се загубихме ние, хората. Ей на, по-ясна незнам как мога да бъда!

# 22
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Познавам такива хора.Наши съседи са.Женени са от 20 години и никога не са искали да имат деца.
Имат собствен бизнес,пътуват много,имат си хоби,спортуват,имат много приятели..Но не обичат деца и не искат да имат такива...
Казват,че на стари години щели да си продават имотите и да отидат в частен старчески дом.
Изглеждат много щастливи.


# 23
  • Мнения: 4 841
По-селско и ограничено може ли?!

... от това да обсъждаш живота и решенията на приятелите си в публичното пространство? Не, съжалявам, но не се сещам. Давай, изненадай ни, личи си, че ги умееш тия работи   Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 28 553
По-селско и ограничено може ли?!

... от това да обсъждаш живота и решенията на приятелите си в публичното пространство? Не, съжалявам, но не се сещам. Давай, изненадай ни, личи си, че ги умееш тия работи   Mr. Green

Точно така си представям селския мегдан от едно време, когато хората не са могли да възприемат понятието "чужд личен живот".

# 25
  • Мнения: 33
По-селско и ограничено може ли?!

... от това да обсъждаш живота и решенията на приятелите си в публичното пространство? Не, съжалявам, но не се сещам. Давай, изненадай ни, личи си, че ги умееш тия работи   Mr. Green

Пиленцето Пенка си пее ли пее...Някъде прочете ли конкретна история на мой приятел или познат? Колкото и да ти се ще, няма да ти се получи!
Тъжно ми е, съпричастна съм към близките си. Искам да помогна. Поизясни ли ти се или имаш още жлъч за изхвърляне?

# 26
  • Мнения: 1 793
Тъжно ми е, съпричастна съм към близките си. Искам да помогна.

Как искаш да помогнеш? Как си представяш тази помощ?

# 27
  • Мнения: 280
Каква наистина ще е тази помощ,според теб?Пък и непоискана помощ в подобни ситуации е....!Някой от тези твои близки сподели ли ти,че е нещастен и иска съвет или помощ?

# 28
  • Мнения: 554
Едно време майките ни, ако не са били омъжени до 20-22 години са били с клеймо "стара мома". Това по добре ли е?? Аз на 20 се чувствах като дете. Вълнуваха ме книги, събирания, не и да шетам на свекърва. Naughty
А бабите ни са били омъжвани на по 16-17 години. Баба ми дори не е имала цикъл, когато са я дали, само защото дядо ми имал много ниви...
Така , че наистина- всяко време с нравите си.
Ти да не си някоя притеснена баба/свекърва. Който когато иска да се жени и ражда.
Всеки САМ трябва да определя живота си.
Ох.. спирам, че нещо се поразлютих)))

# 29
  • Мнения: X
Забелязвате ли тревожната тенденция за млади и хубави хора около вас, които по най-различни причини са сами и нямат деца? Или имат връзка, но нямат деца? Според мен последните 25 години тотално объркаха хората и за съжаление живота се изнизва в опити да срещнем половинката...
Мда, много е тревожна тенденцията. Имат норматив за покриване, а се моткат. И кой е казал, че не може да са сами и че задължително всички трябва да имат деца? Да не са го спуснали от Министерството на истината или от Дирекцията на щастието?

Общи условия

Активация на акаунт