Явлението "Бг-продавачка"

  • 95 692
  • 1 465
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ако пуши пред мен в офиса, директно бих му казала да загаси цигарата. Навън не ми пречи.

Бг продавачите са явление. Има и читави, но повечето се лашкат като махалото на Фуко - от крайна апатия до отблъскваща любезност. Мнозинството си вадят и някакви нелепи изводи за финансовото и житейското състояние на клиентите си само и единствено на базата облекло/обувки/чанта.

О, да, сега се сещам, че имаше цяла тема за преценката на платежоспособността на клиента според външния му вид и, респективно, дали си струва да се хабим на обръщаме внимание на клиент, когото сме преценили за неплатежоспособен  Laughing

тези преценики са доста грешни понякога.

с мъжа ми бяхме в магазин на Montblanc
и изглеждахме по български критерий неплатежоспособни  Mr. Green а продавачите с опънати с костюми  Grinning
хората ни обърнаха внимание , доста се посуквахме ,избирахме и накрая мъжа ми си купи химикала  Laughing
това ако бе в Бг сигурно нямаше да ни отразят или па щяха да ни отговарят на въпросите ехидно гледайки ни "отгоре" .

# 16
  • Мнения: 4 569
Масово заплатата на продавачката е 400-450 лв. За толкова пари какво очаквате? Чудеса ли?

Ако няма процент от оборота (тоест продавачката да има личен интерес), за какво да се хаби горката? И да купите, и да не купите - все тая, тя накрая ще си ги вземе 400те лева, ако й ги платят.

# 17
  • Мнения: 6 214
Масово заплатата на продавачката е 400-450 лв. За толкова пари какво очаквате? Чудеса ли?

Ако няма процент от оборота (тоест продавачката да има личен интерес), за какво да се хаби горката?


При тази безработица, може пък някоя да иска да се хаби.

# 18
  • Мнения: 4 569
Дописах си поста, Риъл.  Peace

# 19
  • Мнения: 147
Скрит текст:
Ако пуши пред мен в офиса, директно бих му казала да загаси цигарата. Навън не ми пречи.

Бг продавачите са явление. Има и читави, но повечето се лашкат като махалото на Фуко - от крайна апатия до отблъскваща любезност. Мнозинството си вадят и някакви нелепи изводи за финансовото и житейското състояние на клиентите си само и единствено на базата облекло/обувки/чанта.

О, да, сега се сещам, че имаше цяла тема за преценката на платежоспособността на клиента според външния му вид и, респективно, дали си струва да се хабим на обръщаме внимание на клиент, когото сме преценили за неплатежоспособен  Laughing

тези преценики са доста грешни понякога.

с мъжа ми бяхме в магазин на Montblanc
и изглеждахме по български критерий неплатежоспособни  Mr. Green а продавачите с опънати с костюми  Grinning
хората ни обърнаха внимание , доста се посуквахме ,избирахме и накрая мъжа ми си купи химикала  Laughing
това ако бе в Бг сигурно нямаше да ни отразят или па щяха да ни отговарят на въпросите ехидно гледайки ни "отгоре" .

Доста грешни били тези преценки. Грешни, грешни, ама не и спрямо вас. За тема Явлението "Бг-клиент" сте идеални.

# 20
  • Мнения: 6 214
Аз продължавам да мисля същото. Че в тая криза, някоя друга на нейно място вероятно би се старала. зависи кой колко е обикалял да търси работа.

# 21
  • София
  • Мнения: 12 374
Горката тогава да се занимава с нещо друго.

И какво означава ''чудеса''? Не е чудо да кажеш едно елементарно Добър ден и после ако/когато има нужда да обясниш или покажеш нещо, да си на разположение, а не да зяпаш Космо и да си оправяш маникюра.

# 22
  • Мнения: 6 214
Горката тогава да се занимава с нещо друго.



Именно. На сила никой не я държи там.

# 23
  • Мнения: 4 569
Права си, но и аз споделям това мнение:
Абе, продавач си е умение, но се използва май за работа за хора, които не са намерили друга работа.  
...
Просто мисля, че да продаваш е талант. И на най-готината работа да си, ако не ти е присърце, няма да я вършиш добре.


Под чудеса в случая разбирам учтивост и обясняване.

# 24
  • Мнения: X
Масово заплатата на продавачката е 400-450 лв. За толкова пари какво очаквате? Чудеса ли?

На вън продавачките не взимат много  спрямо тамошният стандарт  Laughing
разбира се има такива които са и на %


Тъй че това оправдание със  заплатите , хайде няма нужда  Stop

# 25
  • Мнения: 6 214
Права си, но и аз споделям това мнение:
Абе, продавач си е умение, но се използва май за работа за хора, които не са намерили друга работа.  
...
Просто мисля, че да продаваш е талант. И на най-готината работа да си, ако не ти е присърце, няма да я вършиш добре.
О, съгласна съм. Търговията никак не е проста работа.

# 26
  • Мнения: X
Масово заплатата на продавачката е 400-450 лв. За толкова пари какво очаквате? Чудеса ли?
Абе, чудеса не очаквам, но при положение, че съм тръгнала да й дам парите си, очаквам поне да не ме кара да се чувствам като нагла досадница, нарушила й свещеното право да дреме пред магазина, пушейки.

Живея над магазин, около нас има още доста, колкото пъти изляза на терасата за нещо или тръгна на пазар, или за друго те вечно са навън.Както писах, има две, които дори не си правят труда да станат от пейката и да отидат в магазина при влезлия клиент.Виждала съм ситуации, в които клиентката застава на вратата и започва да се оглежда.Едва тогава продавачката се надига с вид:"Офф, що не ме оставят да си тъпея тук....!"
В Турция не съм била, но наши познати често ходят, на пазар и разказват.Та, тяхното стоене пред магазина няма нищо общо с нашия феномен.    Laughing

# 27
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 364
Ох, на мен най-любимият ми въпрос, влизайки в магазин просто да разгледам е - "Мога ли да ви помогна с нещо?" Mr. Green
Е, добре какво да отговори човек на това? Shocked

Питам аз, не идва ли помоща, която така любезно ми се предлага едва след, като аз помоля за такава.....?!
Не може ли първо да огледам и ако реша, че ми трябва помощ да попитам?
И има ли вариант, в който като вляза поне веднъж да чуя - Добър ден! - без продължението.... ooooh!
Така, да ми покажат, че са ме забелязали...а, не да ми предлагат помоща си от вратата Peace

Само тези неща ме дразнят.
Иначе да седят където искат, да пушат, да правят каквото им е разрешено. Не ме засяга мен това, а обслужването,което получавам или не!
 

# 28
  • София
  • Мнения: 12 374
И друг път май съм писала, но понеже ми е много фрапантен случай, ще повторя - аз и още една клиентка бяхме изоставени най-нахално от 3 (три) броя продавачки в магазин за бельо. Говорихме си с жената през завесите в съблекалнята - и аз, и тя имахме нужда от помощ и съвет за други размери на сутиени, но уви - оказа се, че трите кифли, които го играеха продавачки се бяха изнесли навън да си пафкат  Twisted Evil

Побеснях, честно ви казвам, жената в съседната кабина също.

# 29
  • Мнения: 64
Моето мнение, че си зависи от човека, ако си възпитан и усмихнат-защо да не си такъв и на работното си място(дори и за 400 лв. заплата). И обратното един мрънкащ и навъсен индивид, имащ се за Богоизбран дори и при 2000 лв. заплата пак ще те гледа все едно не трябва да го притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт