В какво вярвате?

  • 2 481
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Вярвам в доброто.
А на кого вярвам е отделен въпрос.

# 16
  • Мнения: 524
Вярвам в доброто.
А на кого вярвам е отделен въпрос.

Нещо такова и при мен   bouquet

# 17
  • Мнения: 4 569
... че трябва да има равновесие. Не обичам крайностите.

# 18
  • Мнения: 453
Вярвам в хората, но не в онзи смисъл, да им се доверя за нещо, а в техните способности, вярвам, че всеки независимо дали е лош или добър е способен на много неща и е уникален, зависи в каква ситуация ще попадне и как ще реши да постъпи.

# 19
  • Мнения: 72
Преди доста време една русокоса принцеса ми беше задала същия въпрос, след като някакъв петгодишен отворко на площадката наперено заявил, че нямало никакъв Дядо Коледа, а мама и тати слагали подаръците под елхата.  Принцесата ме гледаше изпитателно, но очите ѝ бяха пълни със сълзи, а устничката ѝ потреперваше...  В какво вярвам?

Вдигнах ръка и тържествено заявих, че вярвам в:
Дядо Коледа
Феята на Зъбчето
Всички други феи
Русалки
Еднорози
Дракони
Всички останали добри и лоши персонажи от приказките (но в добрите повече)
И най-вече в Любовта
 
Не съм уточнявала дали съществуват непременно във физическото времепространство.  Това са подробности.  Важното е, че ги има.  Simple Smile
 
Както е казал Екзюпери, възрастните никога нищо не разбират сами, а за децата е уморително все да им обясняват и обясняват.  Възрастните са непрекъснато заети със сериозни, прагматични житейски задачи и затова можем да ги разберем, когато в нищо не вярват. 

Но винаги ми става тъжно, когато срещна малко дете, което не вярва в Дядо Коледа.  Как това дете като порасне ще може да мисли смело и нестандартно, ако поне в детството си не е летяло на крилата на въображението?  А и защото, както знаем, Дядо Коледа идва само при послушните деца.  Wink
 
 

# 20
# 21
  • Мнения: 2 214
 В Бог и в себе си Peace

Общи условия

Активация на акаунт