Преместване от Франция във Монтреал

  • 4 185
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте!
Ако има случайно такива хора, моля дайте впечатления....
Мерси

# 1
  • Мнения: 225
Здравей,
Наскоро мой приятел направи тази крачка.Не знам много,защото все не успяваме да се чуем,но най-големия му шок е с езика!!!?!!!Шок,нали??Каза ми,че той ги разбира,когато говорят,но те него не!Френския му бил различен от този,който се използва в Канада Laughing Laughing Grinning.

# 2
  • Мнения: 5
Така е!
Жалко е че няма други коментари, исках преди да започна с моите впечатления да чуя и други.
Мерси за коментара.
През 2004 заминах за Монреал и живях 3 години, а след това се преместихме със фамилията във Холандия. Там също изкарахме 3 г. От края на 2010 съм във Франция със убеждението, че мястото ми не е тука. Защо стигнах до това заключение. Ще анализирам малко ситуацията:
Канада:
- бърз административен сервиз и много любезен:
здравни карти и пр....до няколко месеца /мах.2/ ако не ми изневерява паметта.
- голям избор на предлагане на езикови курсове /аз заплатих само год. такса от 50 $ за целодневен курс/
- може и да има расизъм, но аз не съм го усетила. Знаех че съм имигрант, но и всички около мен бяха такива.
- богат социален живот, създаване на бързи контакти с хора от къде ли не....

/все пак ще вмъкна и това, че заминах за Канада по процедура спонсорирана от мъжа ми, който вече се беше установил/
- дълга зима, голям студ, но поне навсякъде по учреждения, училища, транспорт е топличко. Бих казала, че не ми е останало неприятно чувство.
- Хората са спокойни, благоразположени, отзивчиви. Сервизът и в Хотел и в ресторант е на ниво. Няма арогантност и враждебност.

Франция:
- голяма ааа бюрокрация. Мисля даже, че е по-зле и от Бг. Отвратително надменно отношение / най-вече във Префектурата/ , а да не говорим за организацията им когато се редях от 4,5 сутринта за да си подам документи за карта/
др. пример: здравната карта я получих след 1 год. и +
- за да уча френски например към Фр. Алианс 80 ч. е 600 Евро, но преди това се прави и тест за ниво, който ако не запишеш там се заплаща.
- никакъв соц. живот. С французи не мисля, че може да се създаде приятелство. Ако има някакво събитие, никой няма да се обади да каже: Айде.....има еди какво си....
Може единствено да се обади ако има нужда да му се свърши услуга.
Пълна изолация и за децата ми и за нас родителите.
- голяма безработица: никакъв шанс за намиране на работа ако не си завършил тук.
 Е за чистене, строителството, разнасяне на вестници става, което и правят 80 % от хората, които го правят от 5-10-15 години. Няма измъкване от ситуацията, но поне работят.
- поне климатът е по-добър...
-туризъм /може и да им е развит, но сервизът и обслужването е ужасноооо/. Френската кухня може да е най-добрата в света, но по-добре сам да си я приготвяш сам отколкото в ресторант да ти сервират претоплен полуфабрикат.

В крайна сметка идеално място няма...Никога няма да намеря нещо като България, а и не го търся защото вече знам че го има. България е една, нося я в сърцето и мислите си.
 
Друго не се сещам за момента....




Общи условия

Активация на акаунт