ТЕРМИН - при определянето кой греши?

  • 1 829
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
аз тук имам въпрос.
на ехографа на снимката на главата на бебо ми показва, че съм 22w1d, а на снимката на тялото, че е 23w4d. това значи ли, че бебо има много малка глава или ехографа пак нещо се е объркал. При вас като го мерят има ли такива разминавания...ох дано това да е нормално...и ако е извинете за непросветения въпрос... newsm78
Не се шашкай, абсолютно нормално е. Никога няма да ти излязат главата и крачето с еднакви седмици. Затова се усреднява. Просто някои бебета са с по-големи глави, други с по-дълги крака. Ако има проблем доктора ще ти каже. Важното е бебето да се развива, а и не винаги мерят вярно - малко да трепне ръката и ето ти друга седмица.

# 16
  • София
  • Мнения: 277
много ти благодаря таня!
това го забелязах вчера и все му се чудя...ама нали има един момент, че искаме всичко да му огледаме на бебо и да се уверим, че всичко му е наред, та се притесняваме за какво ли не...особено ние със сефтетата  Simple Smile
благодаря  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 423
Ха-ха, всички грешат. Терминът се определя от бебето: когато си реши, тогава може да се появи. Не си го слагай толкова на сърце. Някои раждат в седмия месец, някои в осмия, някои в деветия. Терминът е разтегливо понятие. Пиши след някой и друг месец, кой е имал право.  Laughing

# 18
  • Мнения: 209
Кетик и на моето момиче крачето винаги му беше с една седмица напред и се майтапихме че ще е дългокрака мадама
На мен терминът ми го бяха определили на 26.12 а аз родих на 12.01
Имам дълъг цикъл и никой не можеше да определи кога съм заченала Накрая я извадиха насила
Сега също ми е объркан термина защото ПРМ е 21.12 което значи термин 28.09 , но аз знам че съм заченала на 10.01 / правих си тест за овулация/ което значи че термина трябва да е по-късно
Изобщо дори и тези уреди правят грешки
Важното е бебчетата да се развиват нормално пък кога ще се родят това си е божа работа
Успех на всички  newsm10

# 19
  • Мнения: 337
За другите не знам, на мен също гинеколожката ми беше определила по-късен термин, според сайта трябваше да родя на 08.12 и тогава родих. При мен разминаването беше с 2 дни, но не знам по какви причини.

# 20
  • Мнения: 3 760
Като смятам от 12.12 получавам 19.09,а от 15.12-21.09.
Но не е задължително да се роди тогава.Но определено докторката нещо се е заблудила.
От 12-ти получавам 19.09; от 15-ти - 22.09.

# 21
  • Мнения: 86
Здравей, доколкото знам термина се образува от деня, в който ти е започнала последната менструация + 7дни. Моят цикъл беше много нередовен, затова неможаха да ми определят точния термин, така че според мен трябва да имаш много редовен циктл, за да ти определят евентуално точната дата.

Общи условия

Активация на акаунт