Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

София

Бъдещи мами, имате ли нещо като пъпчици по ареолите и по самите зърна? А знаете ли какво е това... newsm78
Цитирай
На мен също ми се появиха,но по скоро са като миниатюрни висулчици.Забравих как се казват,но съм чела,че е нормално.
Цитирай

София

Нормално е , не се притеснявай, при мен беше и със страхотен сърбеж!
Цитирай

София

Въпросните пъпчици и преди да забременея ги имах Smile намам идея от какво са но не ме притесняват особено:-)
Цитирай

варненка от София

И при мен са така, но нямам представа паради що. Все пак и там тече подготовка за новото човече и за изхранването му. Мен лично ме болят ужасно много зърната, не мога да си ги допра понякога.
Цитирай

София

Много са странни - и при мен се появиха в началото на бременността и наистина приличат по-скоро на мънички висулчици  newsm78
Как мислите, дали след раждането ще изчезнат?
А иначе гърдите ми са свръх чувствителни и понякога ме болят много Sad
Абе странни работи става с женското тяло по време на бременност - не спирам да откривам разни нови неща...  Wink
Цитирай

На мен също ми се появиха,но по скоро са като миниатюрни висулчици.Забравих как се казват,но съм чела,че е нормално.
И при мен е точно така, отдавам го само на бременността, защото преди това не съм имала подобни неща
Цитирай

София

След спиране на кърменето ми се оправиха гърдите. Аз имах по зърната.
Цитирай

Морето

Нямам никакви пъпчици,нито по ареолите,нито по зърната Rolling Eyes
   Тези  "висулчици" мене нещо май са ме подминали? newsm78
    А дали пък е нормално да нямаш?

Цитирай

София

И аз нямам такива пъпчици newsm78
Цитирай

Sofia

Доколкото си спомням се наричаха "жлези на Монтгомъри"  newsm78 и е нормално да станат по забележими по време на бременността и кърменето. После всичко се нормализира  Hug
Цитирай

София, Младост 2

Казват се туберкули на Монтгомъри и функцията им е да отделят лубрикант, който да поддържа кожата на ареолите и зърната мека и овлажнена. Именно затова в никакъв случай не се препоръчва зърната да се тероризират с обтривания уж за загрубяване - изтрива се естествения защитен слой от тези жлезички и стават по-податливи на рагади, нацепване и инфекции.
Цитирай

Варна

След спиране на кърменето ми се оправиха гърдите. Аз имах по зърната.
Peace
Цитирай

varna

дам и на мен ми се появиха такива нещица,но си знам че са нормални
Цитирай

София

И на мне ми се появиха.Дори в на4алото си помислих 4е е нещо като мини- бен4ици ThinkingТа се притесних по едно време дане би да ги разраняслу4айно и д астане някоя беля.После прочетох информация и се успокоих. SmileОх- какви ли не промени още ни 4акат.Запо4ваме да се оглеждаме като непознати  и да обръщаме внимание на всяко едно нещо Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора