Уговорки

  • 2 459
  • 20
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Преди да родя, се уговорих с позната акушерка да раждам там, където работи. Акушерките водят цялото раждане, и стоят при раждащите през цялото време, така че смятам, че постъпих правилно, като не ангажирах лекар. Бях много доволна. Отидох да раждам бодра и в добро настроение, знаех, какво ме чака. В предродилната зала получих всичко, каквото исках (даже и познатата ми да не беше много съгласна - питах лекарите, които ходеха наоколо) - и вода да ближа (не дават да се пие, нито да се яде...бях освирепяла Simple Smile ), и възглавница под кръста, да ми е по-леко, даже си изпросих разходка по коридора по средата - изключиха ми системата и тръгнах. На родилната маса също си поисках възглавница под гърба - за по-лесни напъни.
Как беше при вас?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
pri men rajdaneto prote4e bez nikakvi predvaritelni ugovorki,kato usetih rodilnite bolki,se zapatih kam rodilniya dom-Tina Kirkova i moga da kaja che sam vazhitena ot otno6enieto tam,s mnogo malki izklu4eniya,kato tova se otnasya za samoto rajdane kakto i za sledrodilnoto otno6enie ot strana na aku6erkite,pak i az ne sam mnogo kaprizna,taka 4e mai vzaimno se ulesnyavahme s personala tam

# 2
  • Мнения: 106
При мен се получи така ,че по стечение на обстоятелствата се окозах да раждам в болница и в град, където  свекърва ми и нейната зълва имаха познати лекари и анистезиолози. Като зълва и (лелята на мъжът ми ) е работила с тях, така че получих много добри грижи, както и отношението им към мен беше добро. Останах доволна. Но си мисля, че дори и да не познавах никого пак щяха да се отнесат добре,поне по-моите наблюдения.

# 3
  • Мнения: 240
Zdraveite! Predi 5 godini razdah planovo sekcio s ugovorka. Ostanah mnogo dovolna , kato izklju4im ogromnata suma kojato platih.Neznam zasto to4no izbrah ugovorkata.Moze bi zastoto imah problem poslednia mesec i lezah v bolnica ili zastoto bjah tehna studentka i vizdah otnosenieto im kam ednite i drugite pacienti.Ne kazvam 4e njama savestni doktori , koito si varsat rabotata bez pari , no te sa rjadkost.Sega pak sam bremena i smjatam da rodja po sastia na4in , zastoto tova e operacia vse pak i iskam zivot i zdrave da sam spokoina.Moze bi ako razdah normalno stjah da postapia po drug na4in.

# 4
Tvardo za ugovorkaite sam. Nemoga da se ostavja v razete na vseki, vse pak ragdam njakolko pati v givota si, i ako tochno togava na doktora mu e krivo, skaral se e s zena si i vsichko mu e krivo....i rechi da si go izkara na men...mersi....

# 5
  • Мнения: 5 500
Аз като съм раждала в частна клиника как да гласувам Confused:

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Здравейте!
Според мен уговорката с лекар или акушерка носи успокоение за майката и хората около нея. Изключвам случаите на немарливи доктори, които ти взимат парите и си оставят ръцете или искат в случай на спешно пристигане да отидеш до вилата им примерно и да ги доведеш (чувала съм и такива неща!).
Аз лично имах уговорка с лекар, бяхме се разбрали и за цената - в крайна сметка получих всичко, което поисках - внимание, професионализъм - все едно съм била в частна клиника! Макар че отварям скоба - жената на съседното легло беше рискувала и дошла така - безплатно - отношението към нея в никой случай не беше по-различно от това към мен! Може би въпрос на късмет? Разбира се, имаше повече внимание къв мен - моят доктор на всяко дежурство идваше да види как си е свършил работата и да пита от какво имам нужда! Може би това е по-различното?
Не казвам, че ако не си платиш трябва да те оставят на произвола на съдбата! Все пак лекарите са полагали Хипократова клетва и най-малкото ако не могат да помогнат - не бива да вредят!
Всеки решава сам за себе си, но ако трябва пак да раждам пак бих избрала същия лекар със същия екип, независимо че това ми струваше пари!
Успех на всички, които са по пътя! Laughing

# 7
  • Мнения: 364
Първото дете го родих по-рано и то един ден преди да отида да се уговоря с лекаря ,който ми бяха препоръчали! Слава Богу, случих на страхотна акушерка! А лекарите честно казано много не ми обърнаха внимание! Само един стажант се поинтересува от мен докато раждах и то защото си търсеше нещо за шиене. Добре,че нямах разкъсвания!
При второто раждах без уговорки, но позната работеща в болницата дойде с мен като ме приемаха.Всички бяха много внимателни! Страхотно се държаха! Всичко ми се обясняваше и ми се казваше! Освен това и ме успокояваха ,защото ми се наложи секцио по спешност, а мен ужасно ме беше страх от секцио.И след това всички бяха страшно мили ! Първоначално си мислех, че заради познатата ми се държат така, но после забелязах, че са такива към всички!
Моето мнение е ,че лекаря , ако е ЧОВЕК няма значение дали си му платил или не. Ако не е и да си му платил- горко ти!Лошото е,че не винаги можем да го разберем предварително!

# 8
  • Мнения: 505
azimah ugovorka s lekar, no rodih tolkova burzo 4e 4oveka niama6e vreme da sleze ot operacionnata i me prie drugalekarka,koito se okaza super. hahaha

# 9
  • Мнения: 2 784
Майка ми държеше да имаме уговорка с акушерка. Очакваше се да родя по-рано, но аз преносих и акушерката беше излязла в отпуск. Точно тогава излезе случая с онзи лекар по Нова Телевизия, дето умори жената в Пловдив ли, в София ли... newsm78И аз като се заинатих, че не искам лекар и отидох да раждам без уговорки. Много съм доволна- попаднах на хора, а и раждането мина безпроблемно. После почерпих екипа, купих им малки подаръци, но пари на ръка не съм давала. И на мен ми изключваха системите, за да се разхождам, пръскаха ми лицето с вода, даже ми дадоха да си пийна малко, акушерката ми правеше масаж на корема. Живот и здраве- и второто пак там ще го родя и без уговорки.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм имала уговорка с никой, но въпреки това получих много добро отношение и съм много доволна от екипа който ме израждаше ,а и от доктора който в последствие ме оперира по спешност в последния момент Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 2 369
Интересна тема, засягаща много важен въпрос. Но най-важен си е късметът. Дай Боже на всички късмет!  Peace

# 12
  • Мнения: 2 910
Не съм раждала с уговорки, но имах късмета да попадна на добра акушерка, която след това се оказа позната на родителите ми, а пък лекаря беше приятел на свекър ми, та без да си  плащам се уредих с добро отношение към мен.

# 13
  • Мнения: 8 505
Нямах и не съжалявам ни най-малко yes

# 14
  • Мнения: 7 186
Брей, откъде я изровихте тая тема... Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Аз по принцип имах уговорка с гинеколога, щото бях секцио. С останалата част от екипа в операционната и стационара пък се познаваме чудесно и все едно имах уговорка с всички. bowuu

Общи условия

Активация на акаунт