Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 48 отговора

Ямбол

Аз моето бебче не го усещам още Thinking  .. пък гинеколожката ми каза, че би трябвало да го усещам вече.Та чудя се вие сладурани кога почнахте да усещате калпазанчето да шава в коремчето ви  Flutter
Цитирай

София

Здравей! Аз мисля, че ти е рано още, особено ако ти е за първи път. Аз скоро усетих моето, а и д-ра ми каза, че по-рано от 18г.с. едва ли се усеща от "първескини". Така че - споко! Ще се разшава!  bouquet
Цитирай

Пловдив

Виж, тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74800.0.

Иначе при първа бременност е нормално да се усети около 20 г.с., рядко някои го усещат по-рано. Аз го усетих в 18-та г.с.
Лека бременност  Wink
Цитирай

Добрич

В края на 19 г.с.
Цитирай

гр. София

И аз мисля, че ти е малко рано още. Аз го усетих в 18-тата г.с.
Цитирай

Аз моето бебче не го усещам още Thinking  .. пък гинеколожката ми каза, че би трябвало да го усещам вече.Та чудя се вие сладурани кога почнахте да усещате калпазанчето да шава в коремчето ви  Flutter

Моята гинеколожка само ме пита, дали го усещам и аз й отговорих, че не знам какво трябва да усещам. Тя се усмихна и ми каза, че и тоя момент ще дойде. Не си спомням кога беше, ама определено беше след 20-ата седмица.
Не се тревожи, лекарката ти няма право да те стресира, че трябвало или не трябвало. Ако ти е първо бебе, може просто да не разпознаеш първото помръдване, да го объркаш с попръцкване, стомашно неразположение и т.н. На видеозон мърда ли, значи всичко е ок. Не се напрягай излишно. Като му отеснее в корема, ще видиш, че и вълнички ще прави. Само спокойствие му е майката. И много здраве на Др. Трябвова.

P.S. Сега си чета в майчинския паспорт, отбелязано е 23(+4) седмица.
Цитирай

Ямбол

Виж, тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=74800.0.

Иначе при първа бременност е нормално да се усети около 20 г.с., рядко някои го усещат по-рано. Аз го усетих в 18-та г.с.
Лека бременност  Wink

Упс.. извинявам се за повторената тема Smile Първа бременност ми е и се бях притеснила да не става нещо защото докторката каза, че сигурно вече го усещам и така.. :Р Мерси мами за успокоението. И извиняваите за поредната такава тема още 1 път  ooooh!
хаха Лиска и аз я питах какво трябва да усещам и тя ми каза "Все едно имаш газове в коремчето и си мърдат такива" това и беше обеснението
Цитирай

Русе

19 г. с.
Цитирай
аз не си спомням, кога е било, защото .... не бях разбрала, че тези странни усещания са всъщност движенията му. Понеже бях много заета, не се интересувах от разните му подробности, изобщо не знаех, че трябва да усещам нещо такова. По стандартни клишета от филми, безх останала с впечатление, че движенията са нещо рядко и изключително събитие. Даже се бах притеснила, че нещо не е наред и на никой не казвах. ... КОгато се престраших да кажа на майка ми, тя милата се просълзи и тогава разбрах за какво сатва дума...
Цитирай

Бургас

Аз чак в 20 г.с.,но беше много странно и докато разбера че е това...
Цитирай

Сливен

Аз го усетих в 16 г.с.,беше като препукване на черва,но малко по-различно-аз вече бях запозната от форума,какво точно е усещането и бях наштрек,след около седмица вече започнах всеки ден да го усещам.
Цитирай

Варна

За първи път усетих движенията на Ния в началото на 20 г.с.
Цитирай

софия

Не се притеснявай. Както вече са ти казали още е раничко. Аз съм първа бремонност и моето бебче го усетих в 16-17 г.с., а снощи (в 20 г.с.) го усетих за първи път и като си сложих ръката на корема и тя ми правеши вълнички на корема отвътре.
Това е най-прекрасното усещане  Embarassed Embarassed Embarassed Цял ден съм безумно щастлива  newsm21 newsm21
Цитирай

София

Края на 4м,началото на 5-я м. Виви ме ритна за първи път!!
Цитирай

На един клон

При първата бременност го усетих точно в 3,5 месец(календарен).
Но доктора ми се подигра,че не било възможно.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 48 отговора