срам, не срам-ще питам

  • 3 400
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Четох в една статия, че здраво влагалище е с рН по-ниско от 4,5. Киселинността на вагиналната среда затруднява растежа на инфекциозни причинители и предпазва те да тръгнат към матката, където могат да причинят ранни контракции, спукване на околоплодния мехур и т.н.

Гледах си в майчинския паспорт, че последно са ми изследвали киселинността през 30-ата седмица, показвало е 4,0. Докторката ми каза, че това било съвсем нормално, киселинността се увеличавала, за да предпазва бебока от инфекции. Така че си е напълно нормално да имаш засилено течение, дори и да понамирисваш, не бива да се притесняваш безумно. Предполагам, че наблюдаващият те лекар ти следи киселинната среда и може да ти каже същото. И ако има съмнения за гъбична инфекция, може да реагира адекватно. Ако те притеснява нещо, говори на всяка цена с него. Място за срам няма. Пред доктор и пред поп се казвало всичко.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Най-добре иди на преглед. Wink
Peace

# 17
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Течение по време на бременност е нормално, но не и с миризма. Би трябвало да се консултираш с лекарката си. Аз лично съм имала гъбички преди време и е адски досадно да се лекуват, даже не се и лекуват по мнение на лекарите. Не знам дали вече са ти правили цитонамазка и дали са ти изследвали вагинален секрет, на мен ми го направиха това нещо сега тази седмица и чакам резултатите в началото на следващата. Лекарката ми спомена, че май пак са се пробудили гъбите, но че ще изчака да ми изпише нещо, едва след резултатите. Не се притеснявай обече, това са нашите женски несгоди, има начини да се оправят нещата обаче. Може да си вземеш един медицински шампоан за гъбички, казва се Триклобактер и с него да се миеш, но без промивки разбира се. Успех ти желая!

# 18
  • Мнения: 5 391
Аз имах подобно нещо в началото на бременността(3 месец) и се оказа гъбична инфекция...та най-добре отиди на преглед

Успех и леко бременеене

И при мен беше така Peace

# 19
  • Мнения: 2 309
През бременността си имах силно течениерно без мирис.Върви на лекар!!!

# 20
  • Мнения: 27 524
И аз имам покрай бременността ми се появи всички изследвания са ми нормални и нямам никакви гъбички и тем подобни и гинеколожката ми каза, че е нормално по време на бременност да се придизвика такова течение. Та направи си изследвания за да си здравичка и на бебо да му е добра и здравословна обстановката в коремчето ти  Flutter

Аз предлагам да махнеш и разстоянията между отделните думи и да изчетем всичко бързо и на един дъх  moresmile

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И при мен тези гадориики се засилиха като забременях, но докторът каза че е нормално. Може да имаш и гъбички, което пак е напълно нормално, но трябва да се излекува, защото може да бъде опасно!
Отиди на лекар и УСПЕХ!!! Hug

# 22
И аз имах бяло течение през бременноста,в началото беше нормално,но после се появи миризмата и отидох на доктор.Оказа се,че имам гъбички,но това не е нещо страшно така,че не се притеснявай.Не си първата,нито ще си последната.Просто трябва да идеш на лекар и всичко ще е ОК. Laughing Желая ти лека и приятна бременност.Успех. preggo

# 23
  • Мнения: 462
С големия нямах такъв проблем...но не беше така с малкия ми син. Унасно обилно и много неприятно на мириз течение...Преобувах си бельо доста често но и това не помагаше особено, а и беше лято...
А за мризмите...много ми беше странно че кдокато бях бременна не понасях никакви миризми...даже най-любимите ми аромати не можех да търпя...

# 24
  • Мнения: 234
Щом има мириз,явно има нещо-отиди на лекар.Аз имам по-обилно течение откакто съм бременна,но без мириз и доки като ме прегледа каза,че е нормално и сега само следя за промяна.

# 25
  • София
  • Мнения: 361
Аз имах подобно нещо в началото на бременността(3 месец) и се оказа гъбична инфекция...та най-добре отиди на преглед

Успех и леко бременеене


при бремеността се променя киселеността на матката (така ми обясни моят лекар) и е възможна появята на течение или гъбички, хубаво е да обърнеш внимание на твоя лекар и да му обясниш всичко за да се вземат мерки newsm78

# 26
  • Мнения: 379
По-добре отиди на лекар.
Пожелавам ти съжителството с бебчо да продължи все така Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 150
Не е нормално да е с мирис.Аз съм на мнение, че каквото и течение да се появи дали по време на бременност или не - не е нормално и трябва да се отиде на лекар. Пусни си микробиологични изследвания, ако трябва на още едно място за да си сигурна че няма нищо.
Аз така правя. Леко бременеене  Hug

# 28
  • Мнения: 201
  33uu всъщност тази екстра я имам от самото начало на бременеенето. Ходих на какви ли не прегледи и изследвания- за щастие всичко е наред, но течението не изчезва.....доста е неловко понякога .... Cry

bebun, какви ти бяха резултатите от изследванията...... какво ти изписа докторът?

# 29
  • Мнения: 3 760
Гинеколожката ми в началото ме предупреди, че ще се появи засилено течение. Но миризмата по принцип е признак на някаква инфекция. Бягай на преглед.
Леко бременеене!!!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт