Как се кара велосипед? Да поговорим за това!

  • 3 988
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 78
Здравейте, искам да се свържа с потребителката под никнейм Mozzie. По важен въпрос е, но по друга тема. Видях, че е писала скоро тук. Опитах да й пиша лично съобщение, но се оказа, че тази опция е блокирана при нея. Mozzie, много ви моля, ако четете това, да ми пишете на polina.news@gmail.com. Благодаря ви предварително!

# 31
  • Мнения: X
Писах ти ЛС, в момента можеш да ми пишеш.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 547
Днес реших да отида на работа с колелото и подтикната от темата наблюдавах какво правят другите велосипедисти и си направих анализ на маршрута от гледна точка дали мога навсякъде да спазвам закона.
Оказва се, че дори и да искам не мога да спазвам всички правила и най-вече това за тротоарите. При излизане от квартала ми, за да се включа в правилната посока на булеварда, трябва да карам около 50 м по тротоар (по него рядко има хора, но пък е супер разбит), и да стигна на пешеходната пътека, по която да пресека. Има разбира се и вариант с изцяло каране по шосето, но последните 20-30 м преди въпросната пешеходна пътека, пътят е супер тесен, с тролеи и автобуси, и няма как да чакам до бордюра, за да пресека напряко на движението. Другото проблемно място е едно голямо кръстовище, до което карам по пътя, но малко преди него пак се качвам на тротоара, за да пресека с пешеходците напряко. Дори и да искам не мога да остана на пътя, защото той е три или 4 лентов - не мога да правя ляв завой заедно с колите, нито да спра на пешеходната и да чакам светофара, за да пресека - при този вариант ще ме отнесат, правещите десен завой, а и не мога да стигна бутона на светофара, който е на тротоара. После пак ми се налага каране по тротоар. Там е баир и ако съм на пътя ще пъпля със скоростта на пешеходец. Поне тротоара е широк, вече не паркират по него и рядко минават хора. Няма да споменавам, обаче, надвисналите дървета. Добре, че карам с каска.
Освен всички тия размисли искам да споделя и какво видях на въпросното голямо кръстовище. До мен спряха баща и дете на около 8-9 г. също с колелета. Докато чакахме светофара, те слезнаха, и аз си казах ето един родител, който учи детето си как се пресича. Да, ама не. Щом светна зелено двамцата се яхнаха пак и понеже булеварда е широк, докато стигнат отсреща таткото вече беше изпреварил детето с поне две дължини. И това при положение, че пешеходната пътека в същото време пресичат и колите на десен завой. newsm78


# 33
  • Мнения: 4 388
Честит първи юни!

Общи условия

Активация на акаунт