Надуваеми и сглобяеми мебели за квартира

  • 2 121
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Докато търсим квартира, забелязах, че необзаведените изглеждат по-чистички и спретнати от обзаведените. Като по поръчка по каталози виждам надуваеми легла, фотьойли, текстилни гардероби, сгъваеми маси и др.под. с намаление.
Дори да не са за квартира, винаги са ми изглеждали изключително удобно нещо и наличието им не предполага непременно липса на по-масивни или поне ПДЧ мебели - просто сгъвам и прибирам някъде.
Много се колебая. Ако някой има подобни мебели в дома си, ще се радвам да сподели.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
И аз обикалям по квартири,бяхме взели един надуваем матрак-един месец всичко беше наред-широка и удобна спалня.Обаче след това започна да спада от едната страна и да се издува откъм другата-ужас.Просто стана един голям балон #2gunfire

# 2
  • Мнения: 11 337
Няма надуваеми удобни мебели. Не си давай парите за боклуци  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 548
Вкъщи ни се наложи известно време да спим на надуваем матрак. Беше удобен, но за 3-4 месеца се спука поне 4 пъти и го лепихме, а всяка сутрин и без да е спукан спада дотолкова, че вечерта пак трябва да се помпа.

# 4
  • Мнения: 1 529
Надуваемите матраци са много удобни, но се пукат бързо. Особено ако спят 2ма по-тежички хора на тях.
Не съм ползвала от сгъваемите гардероби, но предполагам, че няма да издържат много големи натоварвания.

# 5
  • София
  • Мнения: 619
Вече има фирмички, които предлагат мебели от картон. Обзавеждат цялото жилище - гардероби, легла, шкафове, маси, столове, дивани и т.н., и на определен период, например на една година, ти подменят всичко, което се е посъсипало и има нужда от обновление. Не съм виждала наживо, но съм чувала, че не изглеждат зле и като цена май излиза много по-изгодно отколкото да купуваш мебели, еле пък ако сменяш квартити. Едни познати се занимават с такава дейност, ако искаш повече инфо, пиши на лично да разпитам и да ти дам координати.

# 6
  • Мнения: 46 510
Да, лесно се пукат, стават за инцидентно ползване, но за ежедневно не, няма да има време да ги сгъваш и пренасяш, защото още докато сте там ще трябва непрекъснато да подменяш.

Има мебели втора употреба, включително страхотни дървени на същите цени. Ако погледнеш темата за преправяне на стари мебели ще видиш какви красоти може да си направи човек за без пари. И са много по-уютни според мен, + че внасяш собствен стил. А след време, ако не трябва можеш да ги продадеш. При надуваемите само ще ги изхвърлиш.

# 7
  • Мнения: X
По принцип харесвам повече комбинация стъкло с метална рамка, отколкото масивни дървени мебели.
А за сглобяеми/сгъваеми мебели нещо?

# 8
  • София
  • Мнения: 44 095
Не си заслужава, надуваемите - само матрак(не се ползваше редовно) сме имали и надуваеми играчки за детето, пукат се бързо.
Сглобяеми и сгъваеми мебели... ок са за пикник или каравана...
По-добре в началото по-малко мебели - най-необходимото, ако ще и втора ръка, но мебели, отколкото походни неща.
(Само за гардероб платнен бих се съгласила на такова нещо и то само  за някакъв много начален период.)

# 9
  • Мнения: 4 400
Аз съм с едно на ум за мебели втора ръка,защото веднъж давате не малка сума за нещо ,което вече е поовехтяло и никак не на последно място може да се обзаведете и с дървеници,а това излиза много солено.
Моят съвет е поогледайте какво предлагат производители на по-евтини мебели
http://www.mobbo-bg.com/index.php
http://www.mebelizona.bg/
http://www.yavor.bg/
http://videnov.bg/
http://broshura.bg/ikea?gclid=CJCS0NGA7sUCFUv3wgodz7oAHg
 Потърсете из промоциите и изберете само най-нужното,но ново.
Ще се изненадате,но при внимателен избор може да излезе по-евтино от мебели втора ръка.
А ще ви бъде много по приятно.

# 10
  • Мнения: 46 510
За диван - нов предпочитам и аз.
Но за другите мебели, понеже съм обзавеждала чужди апартаменти в по-големи количества, мога да кажа, че евтините нови са много зле.
Само от Икеа имам добри, но и не са на цените на 2 ръка.
Конкретно за дървените - да, трябва да се огледат добре, но ако са здрави, много по-добри са от новите дървени, ние правихме по поръчка детската стая и като я сравнявам с един стар дървен шкаф от същия материал, който взех за 20 лв. и си го боядисах за холна секция - разликата е от небето до земята в полза на този 2 ръка.

По принцип харесвам повече комбинация стъкло с метална рамка, отколкото масивни дървени мебели.

Всякакви има  Peace аз понеже си падам по дървени затова за тях писах.

# 11
  • Мнения: 4 400
Имам добър личен опит от евтини мебели и от бриколаж ,забравих да го спомена.
Разбира се трябва да се гледа и да се преценява.За мен секциите не са първа необходимост.
Легло,матрак,маса за хранене столове такива неща имам в предвид.
Много наемодатели на необзаведени жилища са склонни да купят някои от най нужните .Тези неща са въпрос на договорки.
 
п.п. Не без значение е да се знае ,че дървеници се пренасят и в сглобките на най-прости дървени мебели( не само дивани),но ще се наложи да изхвърлите матраци,възглавници и много вещи.Мислете преди,за на не съжалявате след.

Общи условия

Активация на акаунт