Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Sofia

Да ви попитам - колко време след раждането усещахте болка(дори и малка) ,кога напълно престанахте да усещате епизиотомията .А някой с вътрешни разкъсвания -може също да сподели впечатления и усещания SmileКога си позволихте секс ,в смисъл -кога ви беше комфортно да започнете отново с него ?
Цитирай

София

Цитат на: fusion
Да ви попитам - колко време след раждането усещахте болка(дори и малка) ,кога напълно престанахте да усещате епизиотомията .А някой с вътрешни разкъсвания -може също да сподели впечатления и усещания SmileКога си позволихте секс ,в смисъл -кога ви беше комфортно да започнете отново с него ?

Аз бях с епизиотомия и вътрешни шевове както и пластика на шийката. Усещах си раната около 2 месеца след раждане. Особено първия месец се чувствах ужасно едно, че не можех да си седна на д-то цял месец, второ, че ми придърпваше. Месец и половина след раждането вече можех да сядам малко по-спокойно. След втория месец, вече нямах неприятни усещания, но секс чак след 3-ия месец се осмелихме. Embarassed  Crying or Very sad
Цитирай

при ОП

Имах четири външни шева, вътрешните не ги казваха Wink Конците ми ги махнаха на 4-тия ден, вместо на 6/7-ми. Секс правихме след около 2/3 седмици, вече не помня точно.
Цитирай

Пловдив

Спря да ме боли около месец и половина след раждането,имах вътрешни разкъсвания.За секса - първият път беше по същото време-като спря да ме боли,но по време на "упражнението" си ме болеше.Спря да ме боли при секс някъде към 3-тия месец след събитието.
Цитирай

Страната на чудесата

Аз съм с три външни и незнайно колко,но много вътрешни Sad Епи-то спрядяме боли около 10-ден, но вътрешните си ги усещам при секс- и при двата опита - още съм прясна мама с бебка на 2месеца. Дано отшумят и те с времето Crying or Very sad
Цитирай

Швейцария, иначе от Пловдив

Имах 5 външни шева, на които конците паднаха след петия ден на раждането, болката премина след около 2 седмици.

Цитирай

New York, USA

Имах 3 външни шева и вътрешни разкъсвания на шийката на матката (бродираха ме цял час Shocked )Болките са нищожни, направо никакви след това (в сравнение с раждането) и на петия ден ми махнаха конците. Мисля, че мина месец и нещо и спрях да чувствам дискомфорт, а секс правихме около 50 дена след раждането като първия път не се получи, защото ме болеше. Значи чак към втория месец взе да ми става хубаво. Very Happy
Цитирай

София

Ами май за две седмици отминаха болките, но аз редовно се миех със смрадлика. За секса изчаках да спрат кръвотечения и всичкото му там - след 40-тия ден. И въобще не усещах шевовете, макар че не бяха малко.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Имах два шева външни само. На кой ли беше, трети-четвърти ден спрях да ги мисля. Секс - не помня точно, след 2 месеца и повече - не толкова от притеснение, ами нямах желание, бях все недоспала и като видех леглото, съвсем други мисли ми идваха, хич и не се сещах за секс.  Very Happy
Цитирай

софия

Разминах се само с три външни шева, които паднаха след около 6-7 дена. Близо седмица усещах дискомфорт. Пробвахме секс след два месеца и беше ужасно. После доста дълго меболеше и ми беше неприятно. Може би към седмия месец вече се чуствах добре.
Цитирай

Bristol

Първите дни много ме боля не можех да седна даже! Мислех че е от епизиотомията и шевовете, но грешах. Болката идваше повече от хемороидите, които бях получила от напъните  Rolling Eyes След като ги излекувах вече не усещах нищо. Може и шевовете да са ме боляли също, но не съм разбрала  Laughing  Със секса започнахме след като спря кръвотечението. Нямах проблеми въпреки, че се притеснявахме и двамата в началото  Embarassed
Цитирай

Ispania

Men sevovete me boliaha okolo mesets i polovina ,no silnata bolka mina sled 2 sedmitsi.Mnogo me bese strah ot sexa,no 4 mesetsa sled kato rodih se probvahme i za moe mnogo goliamo utsudvane potsti ne me bolia,kakvo kazvam potsti izobsto ne me bolia Laughing
Цитирай

София

Аз имах два външни шева само, които не са ми напомняли за присъствието си изобщо. Два часа след като родих отидох да пишкам, и си мислех, че поне ще щипе, но не. Very Happy
На другия ден вече хвърчах за сандвичи, защото някои от момичетата на етажа ги болеше, но повечето ги мързеше...
Секс - около 20 дни след раждането, ама не беше особено готино, не за друго, ами "отпускането" е маааалко трудничко според мен. Като при първия път. Very Happy
Цитирай

София, кв. Редута

аз имах 4 вътрешни и 5 външни
спрях да усещам раната след месец и кусур
секс правихме 2 месеца след раждането Embarassed
Цитирай

Varna/Florida

Бебето ми е на 23 дни, но да си призная не помня откога не усещам болката....май беше кам 2-та седмица или още няколко дни след това наай-много.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора