Въпрос свързан с фурна - идеи как работи?

  • 2 773
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 497
С риск да ми се смеете, нямах избор, освен да питам тук...
Дадоха ми една фурна - indesit insight.
Е, аз ли съм проста, книжката и клипчетата в нета ли са смотани - непрекъснато се изключва. Има някакъв таймер, който както и да нагласям, се изключва.
Някой да има идея как да я накарам да ме слуша?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 255
А как го нагласяваш ? За колко време? Може ли без него ? Има фурни, които имат таймер, но могат да работят и без да се включва, както и такива, при които задължително трябва да го нагласиш преди ползване.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 497
Пробвах да го наглася според указанията - след няколко минути се изключва. Направо екранчето изгасва, сякаш самата печка се рестартира и трябва да изчакам докато се включи пак.
Пробвах и без таймера. Не съм работила досега с такава печка и си мисля, че в мен е проблема. Освен да е развалена...:/

# 3
  • София
  • Мнения: 1 255
А като го нагласиш, фурната започва ли да загрява ?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 497
Загрява и след няколко минути изключва.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 255
а за колко време включваш таймера, да не би да е за няколко минути ?

# 6
  • София
  • Мнения: 16 193
Повечето съвременни фурни имат часовник и не работят, ако часовникът не е настроен да отразява астрономическото време. Когато спре тока, часовникът трябва пак да се настрои, за да се ползва фурната. А таймерът си е таймер, слагаш го на колкото часа или минути искаш да работи и той именно изключва фурната.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 497
Може това да е проблемът - астрономическото време, защото когато печката се изключи целия циферблат изключва и пак се нулира на 12:00.
Макар че веднъж пробвах след настройване на астрономическотонвреме и пак не стана номера.
Ще я мъча, благодаря!

Модератор може да изтрие темата.

Общи условия

Активация на акаунт